الیزابت وارن به سنا فشار می آورد تا کیف پول رمزنگاری شما را ممنوع کند


الیزابت وارن با یک اقدام ضد پولشویی بازگشته است که – از جمله موارد دیگر – استفاده از کیف پول رمزنگاری خود را عمدتاً غیرقانونی می کند.

سناتور ماساچوست، الیزابت وارن، بار دیگر صنعت ارزهای دیجیتال را بدنام می کند و تلاش می کند آمریکایی ها را بیشتر به بانک های بزرگ وابسته کند.

در فوریه، وارن با راجر مارشال، سناتور کانزاس، متعهد شد که قانون ضد پولشویی دارایی های دیجیتال را مجدداً معرفی کند، پیشنهادی که در اولین بار در دسامبر 2022 هیچ نتیجه ای نداشت. در حالی که هدف اعلام شده از این پیشنهاد محافظت از آمریکایی ها در برابر کلاهبرداری است، به احتمال زیاد کسب و کارهای ارزهای دیجیتال را به خارج از کشور منحرف می کند و انتخاب مصرف کننده را تضعیف می کند. استفاده از میکسرهای دارایی دیجیتال را ممنوع می کند و به ماینرها و اعتبار سنجی ها و همچنین کیف پول های خود میزبان (از نوع هایی که در تلفن همراه خود نگه می دارید) نیاز دارد که دارای خط مشی های ضد پول شویی (AML) باشند. بسیاری از این سازمان‌ها ممکن است نتوانند چنین الزاماتی را تحمیل کنند، به این معنی که مجبور به تعطیلی یا توقف خدمات رسانی به کاربران آمریکایی هستند.

پیشنهاد اشتباه است – در زمان مناسب. در حالی که کلاهبرداری ها و دزدی های اخیر نیاز به برخی قوانین و مقررات ارزهای دیجیتال را نشان داده است، این لایحه قصد دارد یک کمپین بدنامی علیه این صنعت باشد که آمریکایی ها را بیشتر به بانک های سنتی وابسته کند. اما او کاملاً در اشتباه است که می‌گوید ارز دیجیتال «روش انتخابی برای قاچاقچیان بین‌المللی مواد مخدر و تروریست‌ها» است. در واقع، تنها حدود 10 میلیارد دلار یا کمتر در هر سال در پولشویی در ارزهای رمزپایه دخیل است، در مقایسه با 800 تا 2 تریلیون دلار پولشویی در ارزهای سنتی.

مرتبط با: قانونگذاران باید مشاور SEC در زمان جنگ را با قانون کنترل کنند

این لایحه مخصوصاً برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، از جمله موارد غیر حضانت، که پلتفرم‌ها را ملزم می‌کند اطلاعات شخصی کاربران را ثبت کرده و بدون هیچ گونه مجوز یا دلیل احتمالی به دولت ارسال کنند، سخت است. کمی شبیه مقصر دانستن شهر برای حمله در پیاده رو است. این لایحه همچنین همه ماینرها را گرد هم می آورد، از جمله کسانی که برای خود استخراج می کنند نه اینکه برای دیگران به عنوان مشاغل خدمات پولی معامله کنند. همچنین این واقعیت را نادیده می گیرد که ماینرها ممکن است سایر خدمات غیر مرتبط با تراکنش ها را ارائه دهند.

بدتر از همه، شرکت‌هایی که این نرم‌افزار را توسعه می‌دهند باید به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات پولی ثبت نام کنند، سیاست‌های مبارزه با پولشویی را اتخاذ کنند و مشتریان را به شبکه اجرای جرایم مالی گزارش دهند. با این منطق، فروشگاه های لوازم الکترونیکی مانند Best Buy و Micro Center باید به عنوان ارائه دهندگان خدمات پول ثبت نام کنند، زیرا تلفن های همراهی که می فروشند می توانند برای اهداف کلاهبرداری استفاده شوند.

همچنین به نظر می‌رسد وارن از این موضوع که بلاک چین و فناوری‌های مرتبط با آن مشابه ارزهای دیجیتال نیستند، بی‌اطلاع است و همه ارزهای دیجیتال به‌طور آشکار معامله نمی‌شوند یا برای خرید استفاده نمی‌شوند. به عنوان مثال، کاربران مرورگر وب Brave مسدودکننده تبلیغات می‌توانند با موافقت با تماشای تبلیغات، نشانه‌های توجه اولیه (BAT) را کسب کنند و سپس آن‌ها را به سازندگان بدهند تا در ازای پول تبلیغ‌کنندگان، آن‌ها را با Brave مبادله کنند. این یک اکوسیستم بسته با توکن هایی است که ارزش پولی ندارند زیرا نماد زمان صرف شده برای تماشای تبلیغات هستند. نظارت بر شرکت‌هایی مانند Brave، مانند بانک‌ها یا شرکت‌های کارگزاری، مضحک است. آیا تراشه های کازینو تا این حد تنظیم می شود؟ یا مایل پرواز مکرر؟ یا ارز Inter-Stellar Credit (ISK) بازی آنلاین Eve Online؟

واضح است که این ربطی به حمایت از مصرف کننده ندارد. در عوض، برای ایجاد اختلال در تجارت ارزهای دیجیتال و رمزنگاری با یک بار نظارتی غیرمنطقی طراحی شده است. در واقع، جمع‌آوری همه این داده‌ها در مورد کاربران بلاک چین و دارندگان رمزارز می‌تواند جرایم و کلاهبرداری بسیار بیشتری را انجام دهد. دولت فدرال از هک مصون نیست. همچنین، موفقیت اف‌بی‌آی در بازیابی ارز دیجیتالی که به سرقت رفته یا برای پرداخت باج استفاده شده است، نشان می‌دهد که بلاک چین حلقه ضعیف در سیستم نیست. یک رویکرد بهتر می‌تواند روی کسب‌وکارهایی متمرکز شود که ارزهای دیجیتال را با ارزهای فیات صادر شده توسط دولت یا بر روی رمپ و رمپ مبادله می‌کنند. این جایی است که پول به‌طور نادرست به‌دست‌آمده وارد بلاک چین می‌شود یا از آن ناپدید می‌شود، و آنها نیز آشکارا در خدمات انتقال پول و نگهداری نقش دارند.

کارآفرینان همچنین در ایجاد آسیب پذیری DeFi در برابر فعالیت های مجرمانه نقش دارند. شرکت‌ها نرم‌افزاری را ارائه می‌کنند که به کسب‌وکارهای بلاک چین اجازه می‌دهد تا سیاست‌های مشتری خود را بشناسید و هویت مشتری/فروشنده را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی تأیید کنند. با این حال، این راه حل های نرم افزاری هنوز گران هستند و صورتحساب وارن هنوز هم بسیار بالاست.

تأثیر اصلی لایحه وارن می‌تواند این باشد که بسیاری از کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال مجبور شوند درهای خود را ببندند یا ایالات متحده را ترک کنند و به آمریکایی‌ها فرصت قانونی کمی برای پیوستن به این صنعت بدهد. این امر رقابت در بانکداری و سایر خدمات مالی را کاهش می دهد – اگرچه آنها AML و مقررات مربوط به خود را دارند – به نفع خدمات سنتی که تحت نظارت مشابه نیستند. همچنین، شرکتی که نرم افزار را برای بانک محلی شما توسعه می دهد، نیازی به رعایت مقررات AML ندارد.

مرتبط با: SEC Gary Gensler در حال انجام یک بازی است، اما این چیزی نیست که شما فکر می کنید

دانلود کریپتو به شدت می‌تواند کاربران و کسب‌وکارهای قانونی را از بین ببرد و منجر به افزایش فعالیت‌های مجرمانه شود و صنعت را به زیرزمینی بکشاند، دقیقاً مانند اینکه ممنوعیت الکل باعث تقویت جرایم سازمان‌یافته در دهه 1920 شد.

گروه ویژه اقدام مالی، یک سازمان بین‌المللی که به دولت‌ها در زمینه تامین مالی تروریسم و ​​پولشویی نظارت می‌کند و به آنها مشاوره می‌دهد، توصیه کرده است که همه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال بدون توجه به عوامل خطر، تحت بررسی دقیق قرار گیرند. با این حال، کشورهای دیگر چنین رویکرد وحشیانه ای را اتخاذ نمی کنند. به عنوان مثال، در اتحادیه اروپا، کیف پول های میزبان باید برای هر تراکنش اطلاعات ارسال کنند، در حالی که تراکنش های بین کیف پول های غیر میزبان فقط برای تراکنش هایی که شامل 1000 یورو یا بیشتر هستند، به انطباق با AML نیاز دارند. بریتانیا فقط در صورتی گزارش‌دهی را الزامی می‌کند که معامله شامل عوامل خطر باشد.

قانونگذاران، از جمله وارن، باید به خاطر داشته باشند که وظیفه آنها ارتقای منافع عمومی است، نه جنگیدن علیه کل صنعت.

برندن کاکرین شریک YK Law LLP، جایی که او بر روی مسائل بلاک چین و ارزهای دیجیتال تمرکز دارد، و استاد کمکی “بلاک چین، ارز دیجیتال و قانون” در دانشکده حقوق دانشگاه سافولک. او همچنین مدیر و بنیانگذار CryptoCompli است، استارت آپی که بر الزامات انطباق کسب و کارهای رمزنگاری متمرکز شده است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Brendan Cochrane

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید