السالوادور برای رشد اقتصادی همه مالیات‌ها بر نوآوری‌های فناوری را حذف می‌کند


نوآوری‌های فناوری مانند برنامه‌نویسی نرم‌افزار، کدنویسی، توسعه برنامه‌های کاربردی و هوش مصنوعی، و ساخت سخت‌افزار محاسباتی و ارتباطاتی در السالوادور از مالیات معاف خواهند بود.

السالوادور، اولین کشوری که بیت کوین (BTC) را به عنوان یک ابزار پرداخت قانونی تأسیس کرد، تصمیم تاریخی دیگری برای حذف کلیه مالیات‌ها بر نوآوری‌های فناوری گرفته است. این اقدام به موازات تأسیس دفتر ملی بیت کوین السالوادور (ONBTC) است که به عنوان دفتر بیت کوین نیز شناخته می شود.

نایب بوکل، رئیس جمهور السالوادور، هنگامی که بیت کوین را در 7 سپتامبر 2021 قانونی کرد، این فناوری را راهی برای مقابله با تورم شدید و وابستگی به دلار آمریکا دانست. در 18 ماه گذشته، السالوادور سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین خود را مجدداً استراتژی‌بندی کرده و در بسیاری موارد از سود سرمایه برای بازسازی کشور استفاده کرده است.

با حرکت به سمت این استراتژی، بوکل به کاهش الزامات مالیاتی به عنوان راهی برای تسریع توسعه فناوری اعتقاد داشت. همانطور که وعده داده شده بود، در 1 آوریل، Bukele رسما ارسال شد لایحه ای به کنگره – حذف موثر مالیات بر درآمد، دارایی و عایدی سرمایه بر روی نوآوری های فناوری “مانند برنامه نویسی نرم افزار، کدگذاری، برنامه های کاربردی و توسعه هوش مصنوعی”. و همچنین تولید تجهیزات محاسباتی و ارتباطی.

حمایت از این ابتکار، ایجاد دفتر بیت کوین است، یک نهاد نظارتی برای اجرای سرمایه گذاری های مشترک با کارآفرینان و شرکت های بیت کوین. با توجه به Asociación Bitcoin de El Salvador (انجمن بیت کوین السالوادور)، ONBTC قصد دارد “این کشور را به عنوان یک نیروگاه فناوری و اقتصادی در جهان قرار دهد”.

علاوه بر ابتکار بازگشت مالی، تلاش‌های مداوم بوکله برای کشف مجدد السالوادور شامل ترویج گردشگری، مبارزه با تروریسم و ​​ایجاد مراکز تجاری در این منطقه است.

مرتبط با: استراتژی بیت کوین السالوادور با بازار نزولی سال 2022 تکامل یافت

در ابتدای سال 2023، السالوادور قانونی را تصویب کرد که چارچوب قانونی را برای یک اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین به نام اوراق آتشفشانی ارائه می کند.

اصطلاح تاکستان های آتشفشانی از محل شهر بیت کوین گرفته شده است، که تبدیل به یک مرکز استخراج ارزهای دیجیتال تجدیدپذیر با انرژی هیدروترمال از آتشفشان Conchagua در نزدیکی آن می شود.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *