انتقاد ادوارد اسنودن، رئیس SEC، گری جنسلر به دلیل اعلامیه ETF دروغین بیت کوین: جزئیات


در یک چرخش تکان دهنده از وقایع، افشاگر بدنام ادوارد اسنودن علنا مورد انتقاد قرار گرفت گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به دلیل اعلام گمراه‌کننده تأییدیه صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) از طریق حساب رسمی خود در SEC X (توئیتر سابق).

این حادثه که به دنبال هک حساب رسمی X SEC رخ داد، باعث سردرگمی گسترده شد و سؤالاتی را در مورد قابل اعتماد بودن اطلاعات منتشر شده توسط سازمان‌های دولتی ایجاد کرد. اطلاعات نادرست به سرعت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی پخش شد و حساب‌های رسانه‌ای پرمخاطب متعدد در X اخبار جعلی را تکرار کردند.

هیجان ایجاد شده توسط اعلام اولیه کوتاه مدت بود، زیرا حساب شخصی گری جنسلر بعدا تایید کرد که حساب رسمی SEC به خطر افتاده است. جنسلر در یک توییت بعدی روشن شد وی خاطرنشان کرد که هیچ تاییدیه ای برای ETF های بیت کوین وجود ندارد و بیش از 23.9 میلیون بازدید داشته است.

SEC با واکنش شدید روبرو می شود

ادوارد اسنودن که به خاطر دیدگاه‌های صریح خود در مورد حفظ حریم خصوصی و شفافیت دولتی مشهور است، از ابراز مخالفت خود دریغ نکرد. توییت‌های اسنودن، که شامل عباراتی مانند «به خاطر خدا، گری با هم جمع کن» و «تو یک کار داشتی»، به بحث‌های آنلاین شدیدی دامن زد.

توییت‌های اسنودن از آن زمان حذف شده‌اند، اما تأثیر آن‌ها بر درک سازمان‌های عمومی از ارتباطات آنلاین او همچنان قابل توجه است. این حادثه نگرانی‌هایی را در مورد پیامدهای بالقوه انتشار اطلاعات نادرست از طریق کانال‌های رسمی ایجاد می‌کند، به‌ویژه در بخش مالی که اطلاعات دقیق و به موقع حیاتی است.

چیزی که مشکل را پیچیده تر می کند این است که عدم قطعیت پیرامون تایید رسمی برنامه های ETF بیت کوین در 10 ژانویه. در مورد امکان‌سنجی جدول زمانی پیش‌بینی‌شده برای تایید ETF بیت کوین، تردیدهایی وجود دارد، زیرا اعتماد به کانال‌های ارتباطی SEC به خطر افتاده است.

این حادثه باعث شد تا فعالان بازار و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال قابلیت اطمینان اطلاعاتی که از آژانس های نظارتی دریافت می شود را زیر سوال ببرند. در حالی که SEC در تلاش است تا این مشکل را حل کند افتادن آنچه به نظر می رسد هک است یادآور چالش های ناشی از عصر دیجیتال در حفاظت از یکپارچگی اطلاعات منتشر شده توسط سازمان های دولتی است.
نویسنده: Mushumir Butt

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید