اقتصاد حاضر به مردن نیست. این ممکن است به این معنی باشد که وقت آن رسیده که فرصتی را به دست آورید


اقتصاد از سقوط خودداری می کند. اگر این روند ادامه پیدا کند، قیمت ارزهای دیجیتال به ویژه با نصف شدن بیت کوین شروع به افزایش خواهد کرد.

به نظر می رسد که اقتصاد ایالات متحده از خروج از ریل امتناع می ورزد. در ماه سپتامبر 336000 شغل جدید اضافه شد که بسیاری از انتظارات را نادیده گرفت. این موفقیت در محیطی که بازدهی بلندمدت خزانه داری و نرخ های وام مسکن رو به افزایش است، قابل توجه تر می شود.

پیام موجود در داده‌های اشتغال روشن است: بزرگترین اقتصاد جهان علیرغم انقباض پولی تهاجمی به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. این نشان دهنده تاب آوری اقتصاد است و نشان می دهد که نرخ های سود بالا برای مدت طولانی اینجاست.

در حالی که این اخبار ممکن است برخی از پرها را به هم بزند، به خصوص برای کسانی که در سهام سرمایه گذاری می کنند، درک تصویر بزرگ مهم است. هنگامی که شما بازدهی 6 درصدی از حساب پس انداز کسب می کنید، ممکن است سهام کمتر جذاب به نظر برسند، اما ممکن است در اوراق قرضه به نقطه عطف رسیده باشیم.

قبل از اینکه بهتر شود باید بدتر شود

بازار اوراق قرضه شاهد شکستی تاریخی بوده است که توسط بانک آمریکایی گلوبال ریسرچ به عنوان “بزرگترین بازار نزولی اوراق قرضه در تمام دوران” توصیف شده است. اما تحلیل کاملاً بدبینانه نیست. اشاراتی وجود دارد مبنی بر اینکه فروش بی امان در اوراق خزانه داری ایالات متحده ممکن است به پایان برسد. و اگر واقعاً شاهد بهبود باشیم، می‌تواند نشانه آغاز یک بازار صعودی جدید برای دارایی‌های پرخطر باشد.

مرتبط با: ETF بیت کوین: نقطه اوج 600 میلیارد دلاری برای ارزهای دیجیتال

با بازگشت به موضوع کریپتو، بسیار مهم است که بدانیم حرکت کوتاه مدت قیمت بیت کوین (BTC) تا حدودی با تصمیمات نظارتی، به ویژه تصمیمات مربوط به ETF بیت کوین، مرتبط است. تمامی اخبار مثبت پیرامون ETF های نقطه ای تا کنون نتوانسته اند بیت کوین را از الگوی نگهداری خارج کنند. چراغ سبز در این جبهه می تواند جریان های قابل توجهی را به بیت کوین ایجاد کند و انگیزه ای را برای تجدید حیات فراهم کند. همچنین نادیده انگاشتن حماسه FTX، که در حال حاضر در دادگاه ها در حال انجام است و به اعتبار ارز دیجیتال آسیب می رساند، نادیده گرفته می شود.

نرخ موثر وجوه فدرال ایالات متحده، 1955-2023. منبع: شورای حکام سیستم فدرال رزرو.

اما ترفند اینجاست: آنچه ممکن است خبر بدی برای بازارهای مالی باشد، ممکن است برای کل اقتصاد خوب باشد. فدرال رزرو نقش کلیدی در شکل دادن به مسیر برای دارایی های ریسک دارد و تنها دو جلسه دیگر تا پایان سال برگزار می کند. اگر فدرال رزرو افزایش بیشتر نرخ بهره را متوقف کند، این می تواند به عنوان یک کاتالیزور عمل کند و انتظارات بازار را مبنی بر قریب الوقوع بودن کاهش نرخ ایجاد کند. این انتظار می‌تواند راه را برای افزایش ریسک در کلاس‌های مختلف دارایی، از جمله ارزهای دیجیتال هموار کند.

سرگرمی های جشنواره می تواند لحن سال 2024 را رقم بزند

سه ماه آخر سال معمولاً زمان شلوغی برای رالی های بابانوئل است. پس از سالی که ما پشت سر گذاشتیم، این می تواند ضربه را کم کند و راه را برای سال 2024 خوشمزه تر هموار کند. تاریخ نشان می دهد که بازار در این فصل جشن با افزایش فعالیت خرید و احساسات مثبت در میان سرمایه گذاران، تمایل به افزایش سرعت دارد. در میان این عوامل، تصمیمات نظارتی در مورد ETF های لحظه ای و توقف های احتمالی در افزایش نرخ ها، حتی تغییرات در پیام های فدرال رزرو در مورد افزایش های آتی، به دقت رصد خواهند شد. بنابراین، در حالی که شادی حاصل از داده‌های شغلی در ماه سپتامبر باعث ایجاد تحرکات فوری در بازار می‌شود، لزوماً تفکر بلندمدت فدرال رزرو را هدایت نمی‌کند.

مرتبط با: نرخ های بهره بسیار بالا دقیقا همان چیزی است که بازار کریپتو به آن نیاز دارد

با نگاهی به سال 2024، با احتمال نصف شدن بیت کوین در ماه آوریل روبرو هستیم. این یک رویداد مثبت تاریخی برای کریپتو است. اما شرایط کلان اقتصاد کلان به نشانه هایی از بی ثباتی اشاره دارد. همبستگی مداوم بیت کوین با مبادلات، یک لایه پیچیدگی اضافی به معادله اضافه می کند. نتیجه به پیام های فدرال رزرو و تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در رابطه با ETF های نقطه ای بستگی دارد. اگر پس‌زمینه اقتصاد کلان نامشخص باقی بماند، فدرال رزرو می‌تواند به کاهش نرخ بهره روی بیاورد و به طور بالقوه مسیر بازارهای دارایی سنتی و دیجیتال را تغییر دهد.

با اشاره به بهبود بازار اوراق قرضه و چشم انداز شفافیت نظارتی در فضای ارزهای دیجیتال، ممکن است روزهای روشن تری را در پیش داشته باشیم. با نزدیک شدن به فصل جشن، پتانسیل برگزاری یک راهپیمایی بابانوئل در حال شعله ور کردن امید و حرکتی است که به بازار ارزهای دیجیتال دامن زده است. اگرچه برخی چالش‌ها به وجود می‌آیند، اما تاریخ به ما می‌آموزد که گاهی اوقات وضعیت قبل از اینکه بهتر شود بدتر می‌شود.

لوکاس کیلی او مدیر ارشد سرمایه گذاری Yield App است که در آنجا بر تخصیص سبد سرمایه گذاری نظارت می کند و گسترش مجموعه متنوعی از محصولات سرمایه گذاری را رهبری می کند. او قبلاً مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیریت دارایی دیجینکس و یک تاجر ارشد و مدیر عامل در Credit Suisse در هنگ کنگ بود که در آنجا تجارت QIS و Structured Derivatives را رهبری می کرد. او همچنین رئیس مشتقات عجیب و غریب در UBS در استرالیا بود.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Lucas Kiely

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید