انتقاد پانتا از بانک مرکزی اروپا از بیت کوین و اتریوم


فابیو پانتا، عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا اخیرا… هدف گرفت در کنفرانسی که روز سه شنبه در رم برگزار شد، ارزیابی دو ارز دیجیتال بزرگ یعنی بیت کوین و اتریوم انجام شد.

به گفته پانتا، این دو ارز دیجیتال پیشرو هیچ ارزش ذاتی ندارند و نمی توانند عملکردهای پولی را انجام دهند.

مرتبط با

این اولین باری نیست که پانتا از صنعت جدید ارزهای دیجیتال انتقاد می کند. گزارش شده توسط U.Todayدر سال 2021، او به شدت از تاثیر منفی استخراج بیت کوین بر محیط زیست انتقاد کرد و مدعی شد که می تواند تلاش های پایداری جهانی را تضعیف کند. گزارش او در بیانیه ای به فایننشال تایمز بیت کوین را “حیوانی بسیار خطرناک” توصیف کرد.

پانتا گفت: ارزهای دیجیتال … دلیلی برای وجود ندارد در چشم انداز مالی. جدای از بخش معدن، رئیس بانک مرکزی ایتالیا نیز از عدم حمایت از سرمایه گذاران و جرایم گسترده ارزهای دیجیتال انتقاد کرد.

مرتبط با

نه، اتحادیه اروپا کیف پول های رمزنگاری ناشناس را ممنوع نمی کند

شایان ذکر است که کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در مورد دیدگاه‌های ضد رمزنگاری با پانتا موافق است. گزارش شده توسط U.Todayوی اظهار داشت که دارایی های دیجیتال در سال 2022 بی ارزش خواهند بود.

کم اهمیت جلوه دادن نگرانی های مربوط به تورم

پانتا همچنین در کنفرانس گذشته برخی نگرانی‌ها مبنی بر اینکه تورم خدمات چسبنده‌تر از حد انتظار خواهد بود را رد کرد.

این مقام بانک مرکزی از کاهش نرخ های بهره با “سرعت تدریجی” در آینده نزدیک پس از کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در ژوئن حمایت می کند.

کاهش نرخ بهره همزمان با هفت ماه متوالی تورم پایین در منطقه یورو است.

بیت کوین احتمالا از سیاست پولی سست تر بانک مرکزی اروپا سود خواهد برد. با این حال، فدرال رزرو آمریکا هنوز کاهش نرخ بهره را آغاز نکرده است.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید