ECB کار نمونه سازی دیجیتال یورو را به عنوان رویکردهای احتمالی راه اندازی آزمایشی تشریح می کند


تمرین بانک مرکزی اروپا به استفاده از کیف پول‌های ذخیره‌سازی شده در کنار انواع موارد استفاده می‌پردازد که اکثر آنها کاملاً رضایت‌بخش بودند.

بانک مرکزی اروپا (ECB) خلاصه‌ای از نتایج کار نمونه‌سازی ارز دیجیتال بانک مرکزی یورو دیجیتال (CBDC) خود را منتشر کرده است. این تمرین استفاده آفلاین از یورو دیجیتال شبیه سازی شده و چهار نمونه دیگر از قابلیت همکاری با سیستم های پرداخت موجود را بررسی کرد.

این پروژه بخشی از مرحله دوم آماده سازی سیستم یورو برای راه اندازی آزمایشی یورو دیجیتال در پاییز امسال بود. این رزمایش از ژوئیه 2022 تا فوریه 2023 ادامه داشت.

Eurosystem یک موتور پرداخت متمرکز برای برنامه کاربردی به نام N€XT ایجاد کرده است که از مدل داده خروجی تراکنش خرج نشده (UTXO) استفاده می کند. پنج نمونه اولیه رابط مشتری که موارد استفاده متفاوت را نشان می‌دهند توسط شرکت‌های خصوصی ارائه شد. کیف پول های ذخیره سازی شخصی نیز امتحان شده اند.

مدل UXTO حریم خصوصی مشتری را با استفاده از آدرس‌های UTXO یکبار مصرف که کیف پول‌های نگهدارنده آن‌ها را نشان نمی‌دهند، حفظ کرده است. تجربه کاربری برای کیف پول های با و بدون فضای ذخیره سازی یکسان بود.

مرتبط: سامسونگ CBDC کره جنوبی را برای پرداخت های آفلاین بررسی می کند

مورد استفاده از تراکنش‌های آفلاین مشکل‌سازتر بود. این گزارش با هدف دستیابی به “اطلاعات عمیق تر در مورد اینکه چگونه ترکیب پروتکل سخت افزاری و نرم افزاری می تواند از هزینه های مضاعف جلوگیری کند و قطعیت و عدم انکار معامله را تضمین کند” نتیجه گیری می کند:

این سؤال باقی می ماند که آیا فناوری فعلی می تواند راه حل آفلاین ایمن و آماده تولید را در کوتاه مدت تا میان مدت (پنج تا هفت سال) ارائه دهد.

با این حال، این تمرین نشان داد که «نمونه‌های اولیه دیجیتال آنلاین و آفلاین یورو می‌توانند با هم کار کنند، حتی اگر بر اساس مدل‌های داده‌ای متفاوت و طرح‌های فنی باشند».

همزمان با خلاصه تمرین، بانک مرکزی اروپا “گزارش نهایی تحقیقات بازار” را در مورد یورو دیجیتال منتشر کرد. همچنین دریافت که “راه حل های آفلاین که با الزامات یوروسیستم مطابقت دارند جدید خواهند بود و ممکن است در هنگام آماده شدن راه حل آفلاین عدم اطمینان ایجاد کنند”.

پاسخ دهندگان نظرسنجی ارتباطات میدانی نزدیک، رابط های بلوتوث یا کدهای پاسخ سریع (QR) را برای تراکنش های آفلاین ترجیح دادند. این 12 جنبه فنی یک پیشنهاد بالقوه یورو دیجیتال، مانند تحقیقات بازار، جستجوی پروکسی و مدیریت اختصاصی حساب نقدی را پوشش می‌دهد.

مجله: وقتی حریم خصوصی یک امتیاز است: جون لی از هستی شناسی در مورد هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید