عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا برنامه های یورو دیجیتال را به پارلمان اروپا تشریح می کند

عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا برنامه های یورو دیجیتال را به پارلمان اروپا تشریح می کند


فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، سیاست حفظ حریم خصوصی یورو دیجیتال بانک مرکزی اروپا را تایید می کند و می گوید که این ارز دیجیتال هرگز نمی تواند برنامه ریزی شود، اما یک برنامه کاربردی دارد.

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا (ECB) در 23 ژانویه در یک کمیته پارلمان اروپا گفت: اگر یورو دیجیتال ظهور کند، با گسترش گزینه های پرداخت فراتر از موارد ارائه شده به صورت نقدی، از نقش بانک مرکزی محافظت خواهد کرد.

پانتا از پیشرفت تحقیقات در مورد یورو دیجیتال بالقوه ابراز رضایت کرد. وی به کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا گفت:

بانک مرکزی اروپا در خط مقدم جهانی تلاش های بانک های مرکزی برای طراحی راه حل های پیشرفته پرداخت دیجیتال برای معاملات خرده فروشی و عمده فروشی قرار دارد.

دسترسی به یورو دیجیتال در ابتدا برای مصرف‌کنندگان، کسب‌وکارها و دولت‌های منطقه یورو آزاد خواهد بود، سپس به افراد و کسب‌وکارها در منطقه اقتصادی اروپا و در نهایت به «کشورهای شخص ثالث منتخب» بر اساس توافق‌نامه‌های پانتا گسترش می‌یابد. گفتم.

موارد مرتبط: تسویه دیجیتالی یورو، گزینه های توزیع به تفصیل در آخرین گزارش پیشرفت

پانتا گفت که دسترسی و قابلیت استفاده از طریق برنامه ای که قوانین، استانداردها و رویه های یکسانی را برای توسعه محصولات و خدمات اضافی بر اساس آن فراهم می کند، به بهترین وجه تضمین می شود. تراکنش با یورو دیجیتال باید رایگان باشد و خدمات اضافی باید از واسطه ها برای استفاده داوطلبانه ارائه شود.

پانتا گفت: یورو دیجیتال هرگز پول قابل برنامه ریزی نخواهد بود. بانک مرکزی اروپا هیچ محدودیتی برای مکان، زمان و یا افرادی که مردم می توانند با یورو دیجیتال پرداخت کنند، اعمال نخواهد کرد. او به کمیته گفت: بانک مرکزی اروپا نیز درخواست دسترسی به داده های شخصی را نخواهد داد:

تا جایی که به بانک مرکزی مربوط می شود، توصیه می کنیم که به اطلاعات شخصی دسترسی نداشته باشیم. و به عنوان قانونگذار، این شما هستید که باید تعادل بین حریم خصوصی و سایر اهداف کلیدی سیاست عمومی، مانند جلوگیری از پولشویی، جلوگیری از تامین مالی تروریسم، جلوگیری از فرار مالیاتی یا اطمینان از تبعیت از تحریم ها را تعیین کنید.

بانک مرکزی اروپا در حال بررسی ایجاد یک اپلیکیشن یوروسیستم است تا کاربران بتوانند از طریق منطقه یورو به خدمات دسترسی داشته باشند. پانت افزود:

وقتی صحبت از سخت‌افزار به میان می‌آید، مردم می‌توانند با تلفن‌های همراه، کارت‌های فیزیکی یا احتمالاً دستگاه‌های دیگری مانند ساعت‌های هوشمند پرداخت کنند.

پانتا تأیید کرد که تحقیقات از مرحله تحقیقاتی به مرحله تحقق در سه ماهه سوم سال جاری خواهد رفت. وی در پایان با یادآوری نقش قانونگذاران در پروژه یورو دیجیتالی، پرداخت. با توجه به پیامدهای اجتماعی گسترده آن، این یک بعد سیاسی روشن دارد، که این احساسات اخیراً توسط وزرای دارایی یوروگروپ بیان شده است.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉