ECB دسترسی و توزیع دیجیتال یورو را در گزارش پیشرفت طراحی سوم ارزیابی می کند


اگر یورو دیجیتال ایجاد شود، ابتدا از طریق روش های مشارکت آشنا در اختیار کاربران منطقه یورو قرار می گیرد.

بانک مرکزی اروپا (ECB) سومین گزارش پیشرفت خود را در مورد طراحی یورو دیجیتال در 24 آوریل منتشر کرد. این بار بانک گزینه های دسترسی و توزیع تایید شده توسط شورای حاکم ECB را بررسی کرد.

راحتی برای دسترسی به یورو دیجیتال بالقوه به وضوح یک اولویت است. کاربران دیجیتال یورو توسط ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت (PSP) با پیروی از رویه‌های تعیین‌شده خود، مانند تأیید مشتری خود را بشناسید، پذیرفته می‌شوند. در ابتدا، ساکنان منطقه یورو، بازرگانان و دولت‌ها در نسخه‌های بعدی، با مصرف‌کنندگان در منطقه اقتصادی اروپا و کشورهای ثالث منتخب شامل خواهند شد. خدمات از طریق برنامه PSP یا یک برنامه ارائه شده توسط Eurosystem در دسترس هستند.

فروش در فروشگاه را می توان با کد QR یا فناوری بدون تماس محقق کرد. پرداخت‌های آنلاین و «عملکردهای» آفلاین نیز امکان‌پذیر خواهد بود و BSA‌ها می‌توانند خدمات اختیاری و ارزش افزوده مانند پرداخت‌های تقسیمی یا تکراری را ارائه دهند. در این گزارش آمده است که عملکردهای فرامرزی پس از راه اندازی یورو دیجیتال در منطقه یورو می توانند اضافه شوند.

مطالب مرتبط: گزارش پارلمان اروپا توصیه می کند که یورو دیجیتال تحقیق شود اما راه اندازی نشود

پرداخت‌های مشروط «به‌طور خودکار در صورت برآورده شدن شرایط از پیش تعریف‌شده دستور داده می‌شوند» امکان‌پذیر است، اما این پول‌ها سکه‌های قابل برنامه‌ریزی نیستند که «فقط برای خرید انواع خاصی از کالاها و/یا خدمات یا فقط در یک دوره زمانی مشخص استفاده می‌شوند». /geography” قبلاً منسوخ شده است.

بانک مرکزی اروپا همچنین گزارشی درباره یک مطالعه گروهی متمرکز در مورد ویژگی‌های کیف پول دیجیتالی که توسط مشاور Kantar Public انجام شده است، منتشر کرده است. دریافت ابزارهای مدیریت بودجه و پرداخت‌های همتا به همتا، آفلاین و کد QR به خوبی دریافت می‌شود. با این حال، شرکت کنندگان در مطالعه مسائل مربوط به حریم خصوصی را مطرح کردند.

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، در 24 آوریل در برابر کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا حاضر شد. او به کمیته گفت: «ما تمام اقدامات لازم را انجام خواهیم داد تا مطمئن شویم که یورو دیجیتال به عنوان یک کالای عمومی واقعی عمل می کند. اضافه:

مردم مجبور نیستند از یورو دیجیتال استفاده کنند. اما آنها باید همیشه گزینه ای برای استفاده از آن داشته باشند. […] بنابراین، اگر کسب‌وکارهایی که پرداخت‌های دیجیتالی را می‌پذیرند مجبور به پذیرش یورو دیجیتال به عنوان یک ابزار پرداخت قانونی باشند، برای همه کاربران سودمندتر و راحت‌تر خواهد بود.»

یوروسیستم متشکل از بانک مرکزی اروپا و بانک های ملی منطقه یورو، به انجام کار خود در زمینه توزیع دیجیتال یورو ادامه می دهد. کمیسیون اروپا قصد دارد در سه ماهه دوم سال جاری مقرراتی را برای ایجاد یورو دیجیتال پیشنهاد کند.

مجله: کریپتو با فوتبال اروپا امتیازات زیادی کسب می کند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید