DXY از حمایت اصلی خود عقب نشینی می کند و شانس بیت کوین برای شکستن مقاومت 17.2 هزار دلاری را کاهش می دهد.


شاخص دلار (DXY) حمایت قابل توجهی پیدا کرده است و معامله گران را وادار به این سوال می کند که آیا بیت کوین می تواند 17250 دلار برای حمایت به دست آورد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که قدرت دلار در برابر ارزهای خارجی اصلی را اندازه گیری می کند، در 2 دسامبر به 104.40 به پایین ترین سطح 5 ماهه خود رسید.

به طور خلاصه، وزن دلار آمریکا در برابر ارزهای خارجی اصلی در سال 2022 تا پایان سپتامبر 19.6 درصد افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران به دنبال محافظت در برابر تأثیر فدرال رزرو جنگ طلب و تأثیر افزایش اخیر هزینه های انرژی و تورم بالا بودند. .

عقب نشینی دلار آمریکا ممکن است اصلاحی موقت برای خنثی کردن وضعیت «اشباع خرید» باشد زیرا بالاترین قیمت 20 ساله 114.60 بوده است. همانطور که تحلیلگر Thecryer در توییتر اشاره کرد، با این حال، همبستگی معکوس آن با بیت کوین (BTC) همچنان قوی است:

به این نکته توجه کنید که چگونه اصلاح درون روزی DXY از 104.40 به 105.50 زمانی رخ داد که بیت کوین 230 دلار به 16790 دلار سقوط کرد. چنین حرکاتی چگونگی وابسته ماندن عملکرد ارزهای دیجیتال به بازارهای سنتی را تقویت می کند.

آپاچی آلدو مشتاق بیت کوین متوجه شد که “واگرایی صعودی DXY در نقطه حمایت” زمانی رخ داد که شاخص سهام S&P 500 با سطح حیاتی مقاومت دست و پنجه نرم می کرد.

به گفته این تحلیلگر، اگر روند مورد انتظار تایید شود، اثر خالص بیت کوین منفی خواهد بود زیرا دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی فیات تقویت می شود و بازار سهام با افت دیگری روبرو می شود.

معیارهای روی زنجیره تصویری بالقوه نزولی را به عنوان ماینرهای بیت کوین ترسیم می کنند. موج جدید تسلیمفروش ذخایر بیت کوین را افزایش داد. به عنوان مثال، رکورد هش ریت و افزایش هزینه های انرژی، سودآوری ماینرها را تا حد زیادی کاهش داده است.

ضریب خروجی ماینر Glassnode که جریان خروجی بیت کوین از کیف پول های ماینرها را بر اساس میانگین متحرک یک ساله آنها اندازه گیری می کند، در حال حاضر در بالاترین سطح شش ماهه قرار دارد.

بیایید به معیارهای مشتق نگاه کنیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای چگونه در شرایط فعلی بازار قرار دارند.

حاشیه سود بیت کوین با کاهش جدی مواجه است

بازارهای مارجین بینشی را در مورد نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهند زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهند برای تقویت موقعیت خود ارزهای رمزنگاری شده را قرض بگیرند.

به عنوان مثال، قرار گرفتن در معرض را می توان با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین افزایش داد. از سوی دیگر، وام‌گیرندگان بیت‌کوین تنها می‌توانند موقعیت‌های کوتاه را در این ارز دیجیتال داشته باشند، زیرا شرط می‌بندند که قیمت آن کاهش می‌یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین مارجین طولانی و کوتاه همیشه مطابقت ندارد.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نرخ وام حاشیه معامله گران OKX از 27 نوامبر تا 30 نوامبر به شدت کاهش یافته است و نشان می دهد که معامله گران حرفه ای اهرم خود را در طول رکود به 16000 دلار کاهش دادند.

مهمتر از آن، افزایش 1250 دلاری بعدی که بیت کوین را در 30 نوامبر به 17250 دلار رساند، برای القای اعتماد به خریداران بیت کوین با استفاده از استیبل کوین کافی نبود. با این حال، معیاری که در حال حاضر در 23 قرار دارد، از استیبل کوین استقراض با یک حاشیه بزرگ پشتیبانی می‌کند – این نشان می‌دهد که موقعیت‌های فروش از ایجاد موقعیت‌های نزولی اهرمی مطمئن نیستند.

مربوط: استخراج کنندگان کریپتو در روسیه با احتکار دستگاه های ASIC از مزیت بازار نزولی بهره می برند

معامله گران اختیار معامله ریسک گریز هستند

معامله گران باید بازارهای آپشن را تجزیه و تحلیل کنند تا ببینند آیا بیت کوین می تواند با موفقیت مقاومت 17250 دلاری را بشکند یا خیر. چوله دلتا 25 درصد یک علامت تعیین کننده در هر موقعیتی است که جداول آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از سمت بالا یا نزولی هزینه اضافی می پردازند.

این اندیکاتور گزینه‌های مشابه خرید (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس غالب می‌شود، مثبت می‌شود، زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بالاتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به طور خلاصه، اگر معامله گران از کاهش قیمت بیت کوین بترسند، متریک چولگی به بالای 10 درصد خواهد رسید. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده 10 درصد چولگی منفی است.

گزینه های 60 روزه بیت کوین 25% انحراف: منبع: Laevitas

همانطور که در بالا نشان داده شد، شیفت دلتای 25 درصدی بین 21 نوامبر و 30 نوامبر کاهش یافت، که نشان می‌دهد معامله‌گران گزینه‌ها شرط‌بندی خود را روی کاهش غیرمنتظره قیمت کاهش می‌دهند. با این حال، پس از اینکه مقاومت 17250 دلاری قوی تر از حد انتظار بود، روند در 1 دسامبر معکوس شد.

انحراف دلتا که در حال حاضر 18 درصد است، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان نگران هستند و نشان‌دهنده عدم علاقه نهنگ‌ها و سازندگان بازار برای ارائه حفاظت منفی است.

در نتیجه، معامله گران حرفه ای مطمئن نیستند که بیت کوین به این زودی به 18000 دلار باز خواهد گشت، که می تواند با همبستگی بالا با بازارهای سنتی توضیح داده شود.

این روند تا زمانی که شاخص DXY جهت دقیق تری را تعیین کند و S&P 500 قدرت خود را روی 4000 نشان دهد، از قیمت بیت کوین حمایت می کند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید