صرافی هلندی Bitvavo پیشنهاد DCG برای بازپرداخت 70 درصد بدهی را رد کرد

صرافی هلندی Bitvavo پیشنهاد DCG برای بازپرداخت 70 درصد بدهی را رد کرد


پس از قفل کردن نزدیک به 290 میلیون دلار در گروه ارز دیجیتال، Bitvavo تصمیم گرفته است تا دارایی‌های خود را پیش‌پرداخت کند و اکنون به دنبال بازپرداخت کامل است.

صرافی ارزهای دیجیتال Bitvavo، یک طلبکار اصلی شرکت مشکل دار ارز دیجیتال (DCG)، پیشنهاد بازپرداخت جزئی بدهی DCG را رد کرده است.

Bitvavo رسماً در 11 ژانویه اعلام کرد که این شرکت یک پیشنهاد متقابل از DCG دریافت کرده است که پیشنهاد بازپرداخت تقریباً 70٪ از مبلغ معوقه را در یک مدت قابل قبول برای Bitvavo دارد.

او افزود:

ما به عنوان طلبکاران، دومی را قابل قبول نمی دانیم زیرا DCG بودجه کافی برای بازپرداخت کامل دارد.”

Bitvavo تاکید کرد که وضعیت فعلی DCG هیچ تاثیری بر مشتریان، پلت فرم و خدمات Bitvavo ندارد. این شرکت گفت: “Bitvavo مبلغ معوقه را تضمین می کند و بنابراین ریسک را متوجه مشتریان خود می کند.”

این اعلامیه مدت کوتاهی پس از آن منتشر شد که Bitvavo تصمیم گرفت حدود 290 میلیون دلار از دارایی های قفل شده در DCG را پیش پرداخت کند تا از اعتماد به شرکت مشکل دار جلوگیری کند. صرافی کریپتو هلند اعلام کرد منابع کافی برای ادامه ارائه خدمات بدون وقفه به مشتریان خود دارد. این صرافی انتظار دارد که DCG با وجود بحران نقدینگی بزرگ در بحبوحه بازار نزولی، مانده‌های معوق را بازگرداند.

الان رای بدهید!

Bitvavo در آخرین بیانیه خود به وضعیت مشابهی اشاره کرد که صرافی Gemini برادران Winklevoss با آن مواجه شد. در 10 ژانویه، کامرون وینکلووس نامه سرگشاده ای به هیئت مدیره DCG نوشت و مدیر عامل شرکت بری سیلبرت را به کلاهبرداری متهم کرد و از او خواست تا مدیر اجرایی را به عنوان مدیرعامل جایگزین کند. با توجه به اینکه شرکت DCG و شرکت تابعه وام‌دهی کریپتو، جنسیس، 900 میلیون دلار به جمینی بدهکار است، بنیانگذاران جمینی معتقدند که امکان یک راه حل مثبت وجود دارد که همه طرف‌های درگیر را راضی کند.

Bitvavo گفت: “مانند Gemini، ما این اطمینان را داریم که می توان راه حلی پیدا کرد که همه افراد درگیر را راضی کند.” گفت.

مربوط: مشکلی نیست: بحران DCG احتمالاً شامل فروش زیادی نخواهد شد – Novogratz

DCG و Genesis از جمله شرکت‌های بزرگ صنعت کریپتو هستند که تحت تأثیر شیوع گسترده پس از فروپاشی صرافی رمزارز FTX در ماه نوامبر قرار گرفتند. بعد از اینکه گزارش شد وزارت دادگستری ایالات متحده با همکاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار تحقیقاتی را علیه این شرکت آغاز کرده است، وضعیت برای DCG تیره تر شد.

در 10 ژانویه، Silbert از DCG نامه ای سرگشاده به سهامداران نوشت و از تصمیم آنها دفاع کرد و جزئیات وام های مختلف Genesis و روابط با شرکت هایی مانند Three Arrows Capital را شرح داد.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉