رگولاتور دبی از بایننس درخواست می کند تا اطلاعاتی در مورد مالکیت و حاکمیت ارائه دهد: گزارش


به گفته بلومبرگ، تنظیم کننده ارزهای دیجیتال دبی همچنین به دنبال جزئیات مشابه از سایر بازیگران ارز دیجیتال جهانی است.

همانطور که بلومبرگ گزارش می دهد، مرجع تنظیم دارایی های مجازی (VARA)، نهادی که بر فعالیت های رمزنگاری در دبی نظارت می کند، از بایننس خواسته است تا اطلاعات بیشتری در مورد الزامات تجاری خود در تلاش برای سفت کردن نرده های نظارتی در امارات ارائه دهد.

بلومبرگ در 5 آوریل با استناد به سه منبع ناشناس گزارش داد که تنظیم کننده از بایننس خواسته است اطلاعات بیشتری در مورد ساختار مالکیت صرافی، حاکمیت و فرآیندهای حسابرسی ارائه کند. افراد نزدیک به این موضوع گفتند که VARA همان اطلاعات را از بازیکنان کریپتو جهانی که به دنبال مجوز در دبی هستند، درخواست می کند.

دو نفر از منابع گفتند که مقامات VARA همچنین از بایننس درخواست کرده‌اند که اطلاعات مشابهی را علاوه بر رویه‌های هیئت مدیره در سطح گروه جهانی خود ارائه دهد و با توجه به اندازه و پیچیدگی صرافی پاسخ‌دهی به پرسش‌ها زمان بیشتری طول می‌کشد.

بررسی فزاینده بر روی ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) در دبی به مشکلات Binance می افزاید، زیرا با فشار بیشتر از سوی تنظیم کننده های ایالات متحده مواجه است.

هفته گذشته، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) شکایتی علیه بایننس و مدیر عامل آن، چانگپنگ ژائو (Changpeng Zhao) تنظیم کرد و ادعا کرد که رویه‌های انطباق و معاملات نادرست بورس.

ژائو از آن زمان این اتهامات را رد کرد و آنها را “بیان ناقص حقایق” خواند و گفت بایننس “برای سود معامله نمی کند یا بازار را “دستکاری” نمی کند.

بایننس در سپتامبر سال گذشته مجوز حداقل محصول قابل دوام (MVP) را از VARA دریافت کرد. این مجوز به پلتفرم اجازه می‌دهد تا دفتری در امارات متحده عربی راه‌اندازی کند و خدمات مبادله دارایی دیجیتال را به سرمایه‌گذاران واجد شرایط ارائه دهد. با این حال، این شرکت هنوز قادر به ارائه خدمات دارایی دیجیتال با تنظیم محلی در امارات نیست.

بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات باید الزامات لازم را برای ارتقاء به مجوز عملیاتی MVP به VARA ارائه کند، که به آن اجازه می‌دهد خدمات خود را به سرمایه‌گذاران فردی و نهادی واجد شرایط قبل از دریافت مجوز کامل محصول در بازار ارائه دهد.

مرتبط با: از خواربار تا خودروهای لوکس: مورد پذیرش رمزارز در دبی

در حال حاضر، تنها مباشر دارایی دیجیتال Hex Trust مجوز عملیاتی MVP را از رگولاتور دبی دریافت کرده است.

بر اساس وب سایت VARA، VASPهایی که در حال حاضر در خدمت هستند باید تا پایان ماه ژوئن با الزامات خود مطابقت داشته باشند.
نویسنده: Hermi De Ramos

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید