گزارش: وزارت دادگستری ایالات متحده هکرها و سارقان DeFi را تعقیب می کند


پلیس ارشد ارزهای دیجیتال در وزارت دادگستری ایالات متحده گفت که این یک “مسئله بسیار مهم” با توجه به ظهور “هکرهای تحت حمایت دولت” کره شمالی است.

در بحبوحه افزایش چهار ساله فعالیت غیرقانونی رمزارزها، تیم اجرای ارزهای دیجیتال وزارت دادگستری ایالات متحده در حال انجام اقدامات سختگیرانه علیه هکرها و سوء استفاده کنندگان از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

یون یانگ چوی، مدیر تیم ملی اجرای ارزهای دیجیتال (NCET) وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، در گزارش فایننشال تایمز که در 15 مه منتشر شد، اظهار داشت که این وزارتخانه بر سرقت و هک تمرکز دارد که شامل DeFi و “پل های زنجیره ای به ویژه” می شود. ” ”

چوی گفت که این یک “مسئله بسیار مهم” برای وزارت دادگستری است زیرا “هکرهای تحت حمایت دولت” کره شمالی به عنوان “بازیگران کلیدی در این فضا” ظاهر می شوند.

کوین تلگراف در ماه فوریه گزارش داد که هکرهای کره شمالی در سال 2022 حدود 630 میلیون دلار تا بیش از یک میلیارد دلار دارایی های رمزنگاری شده را سرقت کردند.

وزارت دادگستری در فوریه 2022، چوی، دادستانی با تقریباً یک دهه تجربه در وزارت دادگستری را به عنوان اولین مدیر NCET معرفی کرد.

بیانیه ای از این وزارتخانه در آن زمان اعلام کرد که NCET به عنوان یک “نقطه کانونی” برای وزارت دادگستری در مبارزه با ارزهای دیجیتال، جرایم سایبری، پولشویی و مصادره عمل خواهد کرد.

در حالی که وزارت دادگستری تاکید کرد که “خدمات ترکیبی و انعام” تمرکز ویژه ای برای آژانس خواهد بود، در آن زمان به طور خاص چیزی در مورد سیستم عامل های DeFi ذکر نکرد.

همچنین اخیراً در اجلاس دارایی‌های دیجیتال و رمزنگاری فایننشال تایمز، چوی تکرار کرد که وزارت دادگستری در حال تعقیب شرکت‌های رمزنگاری است که یا مرتکب جنایت می‌شوند یا چشم خود را بر “پنهان کردن ردپای تراکنش‌ها” می‌بندند. وی خاطرنشان کرد:

وزارت دادگستری شرکت‌هایی را هدف قرار می‌دهد که یا خودشان مرتکب جنایاتی مانند پولشویی می‌شوند یا اجازه می‌دهند این اتفاق بیفتد.»

این منبع توضیح داد که با رفتن به دنبال پلتفرم، “اثر چند برابری” از نظر جلوگیری از “سودآوری آسان بازیگران جنایتکار از جنایات خود” ایجاد می شود.

چوی همچنین تاکید کرد که “مقیاس و دامنه دارایی های دیجیتالی که به روش های مختلف غیرقانونی استفاده می شود” طی چهار سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

مرتبط با: DeFi بزرگترین هک خود را در سال 2023 می بیند زیرا اویلر 197 میلیون دلار ضرر می کند: Finance Redefined

پلتفرم‌های DeFi اخیراً حملات متعددی را تجربه کرده‌اند.

ارزش کل قفل شده غیرمتمرکز مالی (TVL). منبع: DappRadar

بزرگترین هک DeFi در سال جاری، در 13 مارس، Euler Finance با حمله اعتباری بیش از 196 میلیون دلار در DAI، USDC، اتر سهامدار (StETH) و بیت کوین پیچیده (WBTC) مواجه شد.

در همین حال، در نوامبر 2022، پلتفرم معاملاتی DeFi Mango Markets ظاهرا شاهد بهره‌برداری از یک بهره‌بردار از نقدینگی کم آن‌ها برای «تخلیه وجوه» بود.

در اصل، هکر 5 میلیون دلار از پول خود را روی این پلتفرم واریز کرد تا قیمت MNGO را از 0.03 دلار به 0.91 دلار افزایش دهد و دارایی MNGO را به 423 میلیون دلار افزایش دهد.

از آنجا، بهره‌بردار موفق شد با استفاده از چندین توکن روی پلتفرم، از جمله بیت‌کوین (BTC)، سولانا (SOL) و سرم (SRM)، وام 116 میلیون دلاری را تضمین کند و در نتیجه، وام تمام نقدینگی را از Mango Markets از بین برد. . .

مجله: DeFi مزارع Ponzi را برای “بازده واقعی” رها می کند
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *