وزارت دادگستری می خواهد شاهدان متخصص SBF را از شهادت در دادگاه منع کند


وزارت دادگستری ایالات متحده در درخواست جدیدی که به دادگاه های نیویورک ارائه شده، به دنبال جلوگیری از شهادت همه کارشناسان سام بنکمن فرید در این پرونده است.

در 28 اوت، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) دادخواستی مبنی بر منع هر هفت کارشناس سام بنکمن فرید از شهادت در دادگاه ارائه کرد.

در این طرح، وزارت دادگستری مدعی است که معتقد است کارشناسان توصیه شده توسط SBF و توضیحات همراه آن “از تعدادی کاستی رنج می برند” و دستور ممنوعیت محاکمه آنها صادر شده است.

در ادامه بیان شد که برخی از اظهارات “در اساسی ترین سطح” در انعکاس نظرات کارشناس شکست خورده اند و اکثر آنها نتوانسته اند مبنای نظراتی را که طبق قانون فدرال آیین دادرسی کیفری 16 مورد نیاز است، تشکیل دهند.

«در مواردی که متهم نظر کارشناس را بیان می‌کند، آن نظرات موضوعاتی هستند که برای شهادت کارشناس مناسب نیستند، فاقد روش‌شناسی قابل اعتماد یا مبنای واقعی و مبتنی بر داده‌ها هستند، یا برای هیئت منصفه نامربوط، غیرمنصفانه جانبدارانه و گیج‌کننده هستند.»

همچنین استدلال می شود که نتایج قانونی که از کارشناسان پیشنهادی گرفته می شود، صلاحیت دادگاه و هیئت منصفه را نقض می کند. وزارت دادگستری از دادگاه خواسته است تا با استفاده از “قدرت نگهداری” از چنین اظهارات کارشناسی جلوگیری کند.

هفت شاهد پیشنهادی در حال حاضر لارنس آکا، توماس بیشاپ، برایان کیم، جوزف پیمبلی، بردلی اسمیت، پیتر وینلا و اندرو دی وو هستند که همگی در زمینه حقوقی حرفه ای هستند.

این یک داستان در حال تکامل است و اطلاعات بیشتری به محض در دسترس شدن اضافه خواهد شد.


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید