موسس Dogecoin «تشخیص» دارندگان کریپتو تاریک از مطالعه را به چالش می کشد: جزئیات


فهرست

  • خالق DOGE از مطالعه ای انتقاد می کند که علیه سرمایه گذاران کریپتو تبعیض قائل می شود
  • تلاشی رقت انگیز برای بی احترامی به ایکس ایلان ماسک؟

بیلی مارکوس که در سال 2013 با جکسون پالمر برای ایجاد ارز دیجیتال اصلی Dogecoin همکاری کرد، از مطالعه اخیر روی دارندگان ارزهای دیجیتال از حساب خود در پلتفرم X انتقاد کرد که بعداً توسط ایندیپندنت گزارش شد.

این مطالعه ادعا می‌کند که کسانی که در دارایی‌های رمزنگاری سرمایه‌گذاری می‌کنند، تمایل دارند «ویژگی‌های شخصیتی تاریک»، به‌ویژه «تتراد تاریک» داشته باشند. بنیانگذار Dogecoin گفت که او به شدت مخالف است: “من مخالفم، و اجازه دهید در مورد اینکه چرا حق با من است صحبت کنم.”

خالق DOGE از مطالعه ای انتقاد می کند که علیه سرمایه گذاران کریپتو تبعیض قائل می شود

مقاله ایندیپندنت به مطالعه ای بر روی 2001 بزرگسال ساکن ایالات متحده اشاره می کند که از آنها پرسیده شد که آیا آنها دارای ارز دیجیتال هستند یا خیر. نزدیک به 30 درصد از این بزرگسالان به داشتن ارز دیجیتال اعتراف کردند.

علاوه بر سوال مالکیت ارزهای دیجیتال، محققان همچنین اطلاعات دیگری از جمله ویژگی‌های شخصیتی روان‌شناختی، سیاسی و سایر ویژگی‌های شخصیتی را در مورد آنها جمع‌آوری کردند. بر اساس این داده‌ها، محققان سعی کردند در مورد ویژگی‌هایی تصمیم بگیرند که می‌تواند به بهترین شکل پیش‌بینی کند که آیا شخصی در حال خرید دارایی‌های ارز دیجیتال است یا خیر.

این مطالعه نشان داد که در میان این شرکت‌کنندگان، دارندگان کریپتو به احتمال زیاد دارای ویژگی‌های شخصیتی «تتراد تاریک» بودند. به طور خاص، آنها به «منابع رسانه های اجتماعی حاشیه ای»، «باور به نظریه های توطئه» و «احساس قربانی شدن» اعتماد دارند. آن‌ها این را به‌عنوان ویژگی‌های منطبق با «تتراد تاریک»، یعنی خودشیفتگی، ماکیاولیسم، روان‌پریشی و سادیسم خلاصه کردند.

اما ایندیپندنت ادعا می‌کند که قوی‌ترین شاخص برای اینکه کسی صاحب ارز دیجیتال است یا خیر این است که آیا برای اطلاع از آخرین اخبار به «منابع رسانه‌های اجتماعی حاشیه‌ای» اعتماد می‌کند یا خیر.

مرتبط با

تلاشی رقت انگیز برای بی احترامی به ایکس ایلان ماسک؟

موضوع “تکیه به منابع رسانه های اجتماعی حاشیه ای برای اخبار” در اینجا بسیار جالب به نظر می رسد. مسئله این است که بعد از اینکه ایلان ماسک توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خرید و آن را به X تغییر نام داد، این پلتفرم رسانه اجتماعی برای حق کاربران خود برای دفاع از آزادی بیان در X می جنگد.

داده هایی که اخیرا توسط ایلان ماسک به اشتراک گذاشته شده است نشان می دهد که X به سرعت در حال جذب کاربران جدید است و در مقایسه با رسانه های سنتی به منبع اخبار قابل اعتمادتری تبدیل می شود (این دومی به شدت ترافیک را در مقایسه با X از دست می دهد). با توجه به اینکه X نیز یک پلتفرم بسیار محبوب در بین جامعه رمزنگاری است، مقاله فوق و مطالعه ای که بر اساس آن انجام شده است، به نظر می رسد تلاشی برای تمایز همزمان بین X و کریپتو در چشم مردم آمریکا باشد.


نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید