اطلاعیه مهم سهم توسعه دهنده اصلی Dogecoin (DOGE).


یک توسعه دهنده برجسته در جامعه Dogecoin معروف به Mishaboar هشداری انتقادی در مورد امنیت عبارات اولیه ارزهای دیجیتال صادر کرده است. Mishaboar نسبت به روش رایج ذخیره عبارات اساسی در مدیران رمز عبور آنلاین مانند LastPass هشدار داد. او این خدمات را مخاطره آمیز و به طور بالقوه در برابر تخلفات آسیب پذیر توصیف کرد.

در عوض، او به کاربران توصیه کرد که کلمات اولیه خود را به صورت آفلاین در مکان های مختلف امن ذخیره کنند. Mishaboar تأکید کرد که هر عبارت اولیه ای که قبلاً در یک مدیر رمز عبور آنلاین ذخیره شده است باید در معرض خطر تلقی شود و کاربران باید فوراً Dogecoin خود را به یک کیف پول جدید منتقل کنند.

مرتبط با

میشابور همچنین چالش های ایجاد یک محیط امن برای مدیریت عبارات بذر را برجسته کرد. حتی دستگاه‌های آفلاین نیز می‌توانند توسط بدافزاری که داده‌ها را جمع‌آوری کرده و پس از بازیابی اتصال اینترنت ارسال می‌کند، در معرض خطر قرار گیرند.

او پیشنهاد کرد از یک Raspberry Pi تازه نصب شده با سیستم عامل تمیز و بدون اتصال به شبکه برای نوشتن و ذخیره عبارت seed در درایو USB آفلاین استفاده کنید. سپس کارت SD باید به طور کامل پاک شود تا هرگونه تهدید احتمالی از بین برود.

Mishaboar اظهار داشت که سطح امنیتی باید ارزش دارایی های ارزهای دیجیتال را منعکس کند. با توجه به ماهیت بی ثبات ارزهای رمزنگاری شده، حتی مقادیر کم نیز می توانند در طول زمان ارزش قابل توجهی پیدا کنند و اقدامات امنیتی قوی ضروری است.

مرتبط با

شرکت کننده DOGE معتقد است که با افزایش محبوبیت و ارزش Dogecoin و سایر دارایی های دیجیتال، کاربران باید اقدامات سختگیرانه ای برای محافظت از سرمایه گذاری خود انجام دهند. اما Mishaboar آخرین کسی نیست که اخیراً در مورد ارزهای دیجیتال احتیاط کرده است. به عنوان مثال، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در آخرین پست خود در Farcaster نسبت به کلاهبرداری‌های به ظاهر «رسمی» ارزهای دیجیتال هشدار داد.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید