یکی از بنیانگذاران Dogecoin بیانیه غیرمنتظره بیت کوین را ارائه کرد


در یک تحول جالب، بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران Dogecoin، که به خاطر رویکردهای بازیگوش و اغلب طنزآمیز خود در صنعت کریپتو شناخته می شود، بیانیه ای را بیان کرد که توجه جامعه کریپتو را به خود جلب کرد.

در فراخوانی عجیب برای اقدام، مارکوس او می خواست بیت کوین، اولین و بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، به ارزش نجومی 1 میلیون دلار در هر سکه در زمانی که غیرفعال بود، برسد.

بیلی مارکوس که در X با نام «شیبتوشی ناکاموتو» نامیده می‌شود، نوشت: «بیت‌کوین عزیز، لطفا تا زمانی که من خوابم به ۱ میلیون دلار برای هر سکه بروید. متشکرم.

در حالی که شرایط پیرامون بیانیه تاسیس Dogecoin نامشخص است، اظهار نظر نهایی او ممکن است با توجه به برداشت طنز او از صنعت ارزهای دیجیتال طعنه آمیز باشد.

Dogecoin به عنوان یک شوخی برای مسخره کردن حدس و گمان های وحشیانه در ارزهای دیجیتال در آن زمان ایجاد شد. در سال 2013، مهندسان نرم افزار، بیلی مارکوس و جکسون پالمر، ارز دیجیتال طنز آمیز Dogecoin را به عنوان راهی برای تمسخر بیت کوین راه اندازی کردند.

زمان انتشار این توییت نیز حیاتی است زیرا همزمان با کاهش 11 درصدی نسبت به بالاترین قیمت بیت کوین یعنی 73737 دلار است. ضعف بیت کوین زمانی آغاز شد که معامله گران پس از افزایش حدود 134 درصدی آن در یک سال، شروع به کسب سود کردند.

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، این ارز دیجیتال پرچمدار در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۳۹ درصد افزایش یافته و به ۶۵۸۳۹ دلار رسیده است. هفته گذشته به دلیل کاهش تقاضا برای وجوه قابل معامله در مبادلات ایالات متحده که دارای این ارز دیجیتال هستند، بیت کوین تا 60760 دلار سقوط کرد.

در حالی که برخی سخنان یکی از بنیانگذاران Dogecoin را یک شوخی ساده می‌دانند، برخی دیگر آن را بازتابی قابل تأمل از پتانسیل بیت کوین برای برهم زدن سیستم‌های مالی سنتی و تغییر شکل اقتصاد جهانی می‌دانند.

از آنجایی که بیت کوین همچنان به مقبولیت و پذیرش جریان اصلی خود ادامه می دهد، تصور یکباره قیمت هدف 1 میلیون دلاری ممکن است آنقدرها هم که به نظر می رسد دور از دسترس نباشد.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید