خطر از دست دادن 28000 دلار قیمت بیت کوین با حق بیمه آتی BTC در پایین ترین سطح 2 ماهه؟


معامله‌گران حرفه‌ای بیت‌کوین، با کاهش حق بیمه آتی بیت‌کوین و نزدیک شدن دلتای گزینه‌ها به 0 درصد، اقدام به قیمت جانبی را ترجیح می‌دهند.

در 17 روز گذشته، قیمت بیت کوین (BTC) در محدوده 8.5 درصدی بین 27,250 تا 29,550 دلار معامله می شد که باعث شد متریک نوسانات 40 روزه به زیر 40 درصد کاهش یابد. این به ارزهای دیجیتال محدود نمی شد زیرا نوسانات تاریخی شاخص S&P500 به 17 درصد رسید، پایین ترین سطح از دسامبر 2021.

اما آیا 28000 دلار مقاومت جدید خواهد بود؟ نه بر اساس آخرین داده های معاملات آتی و گزینه های بیت کوین. با این حال، شرایط کلان اقتصادی همچنان محرک اصلی نوسانات قیمت در بازارهای ریسک در کوتاه مدت و میان مدت است.

با از دست دادن ریسک پذیری سرمایه گذاران، قیمت بیت کوین یک طرفه می شود

دلایل متعددی را می توان برای توضیح نوسانات نسبتا پایین قیمت در بازارهای ریسک ذکر کرد، از جمله انتظار رکود، سرمایه گذاران حاضر به شرط بندی جدید تا زمانی که فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره پایان ندهد، یا افزایش تقاضا (و تمرکز) بر بازارهای ثابت. تجارت درآمد

مشکل اینجاست که هیچ کس نمی تواند ثابت کند که چه چیزی باعث شده سرمایه گذاران ریسک پذیری خود را محدود کنند و قیمت بیت کوین را به سمتی بکشند. بسیاری از جمله وارن بافت، مدیر صندوق چند میلیاردر، نگران هستند که املاک و مستغلات تجاری یک نگرانی فزاینده باشد و ممکن است باعث ایجاد تلاطم عظیم در آینده شود.

در حالی که برخی بر این باورند که بحث سقف بدهی ایالات متحده و بحران بانکی می تواند به تضعیف دلار آمریکا دامن بزند، بافت جایگزین هایی را پیش بینی نمی کند. این سرمایه‌دار سرمایه‌دار منتقد بلندمدت طلای فلز گرانبها است، زیرا تز سرمایه‌گذاری او دارایی‌هایی را اولویت‌بندی می‌کند که بازدهی دارند.

درام سقف بدهی، جانت یلن، وزیر خزانه داری را بر آن داشته است که در صورت عدم اقدام کنگره در چند هفته آینده، نسبت به “رکود شدید اقتصادی” هشدار دهد.

از یک سو، دولت برای حفظ فعالیت اقتصادی و مهار بحران بانکی با فشار مواجه است. در نهایت، افزایش سقف بدهی باعث افزایش نقدینگی به بازارها و افزایش بیشتر تورم می شود.

این محیط پیچیده از ریسک‌های تورمی، رکود اقتصادی و تضعیف دلار آمریکا ممکن است باعث شده باشد که سرمایه‌گذاران علاقه خود را به دارایی‌های پرخطر از دست بدهند و با افزایش نرخ بهره به بالای 5 درصد در سال، شرط‌های خود را روی معاملات با درآمد ثابت متمرکز کنند.

یک علامت هشدار دهنده برای بیت کوین می تواند یک حق بیمه منفی قرارداد آتی یا افزایش هزینه ها برای پوشش ریسک با استفاده از گزینه ها باشد. به همین دلیل است که سرمایه گذاران باید این معیارهای مشتقات بیت کوین را زیر نظر داشته باشند.

معاملات آتی بیت کوین تقاضای ضعیفی را در بلندمدت نشان می دهد

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در میان نهنگ ها و جداول آربیتراژ محبوب است. با این حال، این قراردادهای ثابت ماهانه معمولاً با قیمت جزئی در بازارهای نقدی معامله می‌شوند که نشان می‌دهد فروشندگان برای تاخیر در پرداخت پول بیشتری می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی بیت‌کوین در بازارهای سالم باید با 5 تا 10 درصد حق بیمه سالانه معامله شوند – پدیده‌ای که به عنوان contango شناخته می‌شود و مختص بازارهای کریپتو نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

معامله گران بیت کوین در دو هفته گذشته بسیار محتاط بوده اند. حتی در طول آخرین رالی به 29850 دلار در 6 می، هیچ افزایشی در تقاضا برای خریدهای طولانی اهرمی مشاهده نشد. همچنین، اصلاح 6.8 درصدی که متعاقباً به 27800 دلار کاهش یافت، حق بیمه آتی بیت کوین را به 1.5 درصد به پایین ترین حد دو ماه اخیر رساند.

معیار ریسک گزینه های بیت کوین خنثی می ماند

معامله گران همچنین باید بازارهای اختیار معامله را بررسی کنند تا ببینند آیا اصلاحات اخیر باعث خوش بین شدن سرمایه گذاران شده است یا خیر. انحراف دلتا 25 درصد نشانه تعیین کننده ای است زمانی که جداول آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه اضافی می پردازند.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گران کاهش قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کنند، متریک چولگی به بالای ۷ درصد افزایش می‌یابد و در طول مراحل هیجان، واگرایی منفی ۷ درصدی خواهد داشت.

مرتبط با: بیت کوین مورد حمله قرار نمی گیرد: BTC maxis ترس از حمله DoS را کاهش می دهد

گزینه های 30 روزه بیت کوین 25% انحراف: منبع: Laevitas

همانطور که در بالا نشان داده شد، انحراف دلتای 25 درصدی آپشن اخیراً با خوش بینی شدید روبرو شده است، زیرا در 7 می گزینه های فروش محافظ با 7 درصد تخفیف نسبت به گزینه های خرید مشابه خنثی تا صعودی معامله می شدند.

با این حال، با آزمایش قیمت بیت کوین به زیر 28000 دلار، روند به سرعت بازگشت. در حال حاضر، با توجه به قیمت‌گذاری گزینه‌های BTC، این ریسک متعادلی است، زیرا نشانگر 25% انحراف دلتا نزدیک به 0% است.

گزینه های بیت کوین و بازارهای آتی نشان می دهد که معامله گران حرفه ای امنیت کمتری دارند و معاملات جانبی را ترجیح می دهند. بنابراین، معامله گران به دلیل ضعیف شدن شاخص های مشتقه نباید نزولی باشند.

به عبارت دیگر، اگر باور کافی وجود داشته باشد که 28000 دلار به مقاومت تبدیل می‌شود، می‌توان اشتهای بسیار بیشتری برای گزینه‌های فروش ریسک‌گریز و پرمیوم آتی بیت‌کوین منفی یا «تجدید مجدد» داشت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید