آیا سرمایه گذاران سنتی بیت کوین را به عنوان یک دارایی ریسک می بینند؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین و طلا

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF اخیرا بیت کوین را با «طلای جوانان» مقایسه کرده است. رابطه بین این دو دارایی می تواند روشن کند که وال استریت در حال حاضر چگونه به دارایی های رمزنگاری شده نگاه می کند.

افزایش تقاضا برای بیت کوین همزمان شد با فروش قابل توجه ETF های طلا، که خروجی 7.7 میلیارد دلاری را در همان دوره تجربه کرد، زیرا قیمت طلا به بالاترین سطح تاریخ 2200 دلار در هر اونس رسید.

منبع: FT.com

داده‌ها نشان می‌دهند که جریان خروجی از ETFهای طلا در آوریل 2022 آغاز شد و از آن زمان به‌طور مداوم ادامه یافته است، بدون اینکه با راه‌اندازی ETF‌های بیت‌کوین نقدی ایالات متحده شتابی ایجاد شود. در این مدت حدود 46 میلیارد دلار از صندوق های ETF طلا برداشت شد.

این تفاوت در خروجی های ETF این ایده را به چالش می کشد که افزایش بیت کوین مستقیماً منجر به کاهش علاقه سرمایه گذاران به طلا شده است، زیرا روند خروجی ETF طلا قبل از افزایش قابل توجه ETF های بیت کوین در ایالات متحده آغاز شد.

منبع: IntoTheBlock

شرکت‌های VC چگونه در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

به گزارش گلکسی گزارشدر سه ماهه اول سال 2024، سرمایه گذاران خطرپذیر، 2.49 میلیارد دلار را از طریق 603 معامله به شرکت های متمرکز بر رمزارز و بلاک چین تزریق کردند. این نشان دهنده افزایش 29 درصدی در میزان تأمین مالی و افزایش 68 درصدی در تعداد معاملات نسبت به سه ماهه قبل است.

منبع: کهکشان

به‌طور سنتی، سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در بخش کریپتو دقیقاً منعکس‌کننده حرکات قیمت بیت‌کوین است. با این حال، این همبستگی در سال گذشته شکسته شد. با وجود افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین از ژانویه 2023، هیچ افزایش متناسبی در فعالیت سرمایه گذاری خطرپذیر وجود نداشته است.

اگرچه افزایش قابل توجهی در ارزش بیت کوین در سه ماهه اول سال 2024 رخ داده است، اما سطح سرمایه سرمایه گذاری شده همچنان پایین تر از سطحی است که آخرین بار بیت کوین از 60000 دلار گذشت.

این تفاوت را می توان به ترکیبی از کاتالیزورهای خاص بخش (مانند ETF های بیت کوین، تحولات در زمینه هایی مانند خرید مجدد و مدولار بودن، و راه حل های لایه 2 بیت کوین) و عوامل کلان اقتصادی گسترده تر مانند نرخ بهره نسبت داد.

بیت کوین به عنوان یک دارایی ریسک گریز

بیت کوین به دلیل رشد سریع و نوسان قیمت، اغلب به عنوان یک سرمایه گذاری با ریسک بالا در نظر گرفته می شود. ولی، بر اساس به گفته Ark-Invest، شبکه بیت کوین در واقع ویژگی های دارایی های ریسک گریز، ارتقای استقلال مالی، کاهش ریسک طرف مقابل و افزایش شفافیت را در خود دارد.

ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین به عنوان اولین سیستم پولی دیجیتال، مستقل، جهانی و مبتنی بر قوانین، خطرات سیستمی مرتبط با سیستم های مالی سنتی را که به واسطه های متمرکز متکی هستند، کاهش می دهد. این به عنوان یک پلت فرم برای انتقال و ذخیره بیت کوین، یک دارایی پولی دیجیتال کمیاب عمل می کند.

منبع: Ark-Invest

برخلاف سیستم‌های مالی سنتی که به موسسات متمرکز متکی هستند، بیت‌کوین به‌عنوان یک موسسه واحد عمل می‌کند که توسط یک شبکه همتای جهانی اداره می‌شود و از اجرای خودکار، عمومی و شفاف قوانین پشتیبانی می‌کند.

نوسانات بیت کوین به طور متناقضی با سیاست پولی مرتبط است و بر اعتبار آن به عنوان یک سیستم پولی مستقل تأکید می کند. برخلاف بانکداری مرکزی مدرن، بیت کوین ثبات قیمت را در اولویت قرار نمی دهد. در عوض، رشد عرضه بیت کوین را کنترل می کند تا جریان آزاد سرمایه را در اولویت قرار دهد. این پویایی نوسان قیمت ناشی از تقاضا را نسبت به عرضه بیت کوین توضیح می دهد.

منبع: Ark-Invest

مقایسه قیمت بیت کوین با نرخ وجوه فدرال رزرو نشان دهنده انعطاف پذیری بیت کوین در برابر نرخ های بهره و محیط های مختلف اقتصادی است. به ویژه، قیمت بیت کوین در هر دو رژیم نرخ بهره بالا و پایین به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در طول دهه گذشته، بیت کوین در طول دوره های ریسک گریزی ثابت کرده است که قیمت آن به طور مداوم در چنین رویدادهایی بالاتر می رود.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید