دادستان می گوید که دو کوون ممکن است هم در آمریکا و هم در کره جنوبی به حبس بپردازد


دادستان ارشد کره جنوبی دان سونگهان گفت که استرداد کوون به کره جنوبی منطقی تر است، اما پیشنهاد کرد که کوون می تواند در ایالات متحده نیز دروغ بگوید.

به گفته دادستان ارشد کره جنوبی که رهبری تحقیقات را بر عهده داشت، دو کوون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Terraform Labs، ممکن است در ایالات متحده و کره جنوبی با محکومیت های متعددی روبرو شود.

به نظر می رسد که کوون در حال حاضر پس از پذیرفتن پیشنهاد وثیقه او توسط دادگاه مونته نگرو در 5 ژوئن، در مونته نگرو وثیقه خانگی دارد. هان چانگ جون، مدیر ارشد مالی آزمایشگاه های Kwon و Terraform Labs از نظر قانونی ملزم به اقامت در خانه قانونی چانگ جون هستند. در زمان تصمیم استرداد در مونته نگرو اقامت دارد.

دان سونگهان در گفتگو با بلومبرگ توضیح داد که استرداد کوون به کره جنوبی “در اجرای عدالت یا پرداخت غرامت به قربانیان” منطقی تر است.

دادستان ارشد کره جنوبی دان سونگهان در مورد احتمال محکومیت های متعدد کوون در ایالات متحده و کره جنوبی صحبت می کند. منبع: بلومبرگ

به گفته Sunghan، بیشتر تحقیقات اساسی در مورد فروپاشی اکوسیستم Terra در کره جنوبی انجام شده است. او همچنین ادعا کرد که مقامات محلی نسبت به همتایان آمریکایی خود به شواهد بیشتری دسترسی دارند.

مؤثرترین راه برای تحقق عدالت این است که تحقیقات و محاکمه در کره جنوبی انجام شود.»

Sunghan همچنین تأکید کرد که مقامات کره جنوبی قبلاً برخی از همکاران کوون را متهم کرده اند.

با این حال، وقتی از سونگان در مورد احتمال محاکمه کوون در آمریکا و کره جنوبی پرسیده شد، سونگان معتقد بود که “چنین سناریویی یک گزینه است”. او توضیح داد که یک محکوم قبل از اینکه هنوز برای جرایم خاصی در یکی از حوزه های قضایی تحت تعقیب قرار گیرد، مشمول چندین مجازات فرامرزی است.

بنابراین، Sunghan گفت که اگر مقامات کره جنوبی تمام جنایاتی را که کوون در داخل ایالات متحده متهم شده است در نظر نگیرند، کارآفرین ممکن است پس از گذراندن دوران محکومیت خود در کره جنوبی برای پیگرد قانونی به ایالات متحده فرستاده شود. بیش از 40 سال تنها.

دادستان انتظار دارد که حکم کوون “طولانی ترین محکومیتی باشد که تا به حال در کره جنوبی اجرا شده است”. کیف پول سرد Kwon که گفته می شود حاوی 10000 بیت کوین (BTC) است، غیرقابل ردیابی است.

Sunghan تأیید کرد که مقامات توانستند پول را از کیف پول مورد نظر منتقل کنند. با این حال، مکان کیف پول و فرآیندی که برای برداشت وجوه استفاده می شود، همچنان یک راز باقی مانده است.

Sunghan گفت: “این بزرگترین تقلب مالی یا کلاهبرداری اوراق بهادار مالی است که تا کنون در کره جنوبی رخ داده است.”

کوون در 23 مارس توسط مقامات مونته نگرو پس از دستگیری وی در تلاش برای خروج از کشور با استفاده از اسناد جعلی بازداشت شد. بلافاصله پس از آن، مقامات آمریکایی و کره جنوبی خواستار استرداد او به کشورهای متبوع خود شدند. به گفته دادستان کره جنوبی دان سونگهان، رسیدگی به برخی از درخواست های استرداد ممکن است تا 9 ماه طول بکشد.

مرتبط با: کره جنوبی لایحه ای را تصویب کرد تا مقامات را قادر به افشای ذخایر بیت کوین کند

در همین حال، پس از ورود صرافی ارز دیجیتال با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، مقامات کره جنوبی بررسی دقیق معاملات خرید بایننس در این کشور را آغاز کردند.

یک گزارش محلی حاکی از آن است که کمیته خدمات مالی (FSC)، ناظر مالی کره جنوبی، در حال بررسی خرید بایننس پلتفرم تجارت رمزنگاری محلی Gopax است.

در بررسی قرارداد Gopax، FSC اشاره کرد که نقض قوانین اوراق بهادار ادعایی بایننس و درخواست SEC برای مسدود کردن دارایی‌های Binance.US، پذیرش درخواست خرید را در این مرحله دشوار کرده است.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید