دادستان کره جنوبی: دو کوون وجوه دزدیده شده از لونا را به بیت کوین تبدیل می کند


دادستان های کره جنوبی با بایننس تماس گرفتند و درخواست کردند که هرگونه برداشت مرتبط با Do Kwon متوقف شود.

دادستان های کره جنوبی 414.5 میلیارد وون (314.2 میلیون دلار) دارایی غیرقانونی مرتبط با دو کوون، بنیانگذار آزمایشگاه Terraform و شرکای او را شناسایی کرده اند. دادستان ها تقریباً 91.4 میلیارد وون (69 میلیون دلار) از 314 میلیون دلار دارایی های غیرقانونی شناسایی شده را به Kwon نسبت دادند.

اگرچه کوون میلیون ها نفر جمع آوری کرده است، اما هیچ یک از دارایی های متصل به او غیرقابل برگشت یا تحت صلاحیت مقامات کره جنوبی نیست. طبق گزارشی در روزنامه کره جنوبی KBS، این عمدتا به این دلیل است که مدیر عامل سابق، که اکنون دستگیر شده است، بیشتر وجوه دزدیده شده را با استفاده از مبادلات ارزهای دیجیتال خارج از ساحل به جای سرمایه گذاری در دارایی های فیزیکی، به بیت کوین (BTC) تبدیل کرده است.

مقامات کره جنوبی از بایننس خواسته اند تا هرگونه درخواست برداشت مرتبط با Kwon را متوقف کند. بایننس به کوین تلگراف تأیید کرد که آنها واقعاً با دادستان ها همکاری می کنند و هر کمکی را که نیاز دارند ارائه می دهند.

ما کمک درخواستی را به مقامات LE کره ارائه کرده‌ایم. لطفاً برای نظرات بیشتر با دادستان‌ها تماس بگیرید، زیرا ما نمی‌توانیم در مورد تحقیقات در حال انجام LE اظهار نظر کنیم.»

دادستان های کره جنوبی در حال ردیابی املاک مرتبط با مدیران آزمایشگاه های Terraform هستند تا برخی از وجوه غیرقانونی دزدیده شده از خرابکاری Terra-Luna را بازیابی کنند. در 3 آوریل، دادستان ها خانه ها و سایر دارایی ها را مصادره کردند تا از فروش چیزهایی که می تواند به پرونده های حقوقی مرتبط است توسط کارکنان سابق ترا جلوگیری شود.

علاوه بر اقامتگاه‌های متعلق به مدیر عامل سابق شین هیون سونگ و دیگران در سئول، دادستان‌ها همچنین پرونده‌های توقیف خودروهای ثبت‌شده خارجی، زمین‌های آنها در Hwaseong و Gapyeong در Gyeonggi-do و Taean در استان Chungcheong جنوبی را تشکیل داده‌اند.

مرتبط با: دو کوون ساعاتی پس از دستگیری توسط دادستان های ایالات متحده با اتهامات کلاهبرداری روبرو می شود

Terra Luna یک اکوسیستم رمزنگاری پر رونق بود که مبتنی بر الگوریتمی پایدار کوین Terra-USD کلاسیک (USTC) بود. با این حال، استیبل کوین در می 2022 به پایین ترین حد خود رسید و باعث شد اکوسیستم 40 میلیارد دلاری ظرف چند روز از بین برود.

چیزی که در ابتدا تصور می شد یک رویداد بازاری باشد به یک پرونده کلاهبرداری آشکار با مدیر عامل سابق Kwon در مرکز آن تبدیل شد. بر اساس داده های زنجیره ای، در 3 هفته منتهی به Depeg، یک دارایی بیش از 450 میلیون دلار USTC به بازار آزاد فروخته است. 4 روز پس از آخرین فروش، USTC شروع به سقوط کرد. و نهادی که در پشت این زباله دان عظیم قرار داشت، کسی نبود جز آزمایشگاه های Terraform.

علیرغم صدور حکم بازداشت از سوی مقامات کره جنوبی و اخطار قرمز اینترپل علیه نام خود، کوون به مدت نزدیک به یک سال به فرار از دستگیری ادامه داد تا اینکه در 23 مارس در مونته نگرو دستگیر شد.
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید