طبق گزارش‌ها، دیزنی در حال حذف بخش متاورز خود است


بخش Metaverse در ابتدا برای کار بر روی راه‌های جدیدی برای تعامل دیزنی با مخاطبانش ایجاد شد.

غول سرگرمی دیزنی به عنوان بخشی از یک طرح بازسازی گسترده تر که به شرکت اجازه می دهد هزینه های عملیاتی خود را به میزان 5.5 میلیارد دلار کاهش دهد و 7000 کارمند خود را ظرف دو ماه اخراج کند، گزارش شده است که بخش متاورس خود را کنار می گذارد.

این خبر توسط وال استریت ژورنال (WSJ) به نقل از “افراد آشنا با موضوع” در پستی در 28 مارس گزارش شد.

WSJ گزارش داد که حدود 50 عضو بخش متاورس بدون قرارداد کاری جدید باقی خواهند ماند، به استثنای مایکل وایت که ریاست واحد محصولات مصرفی گسترده تر را بر عهده دارد.

به نظر می رسد که اپیزود Metaverse در فوریه 2022 در تلاشی برای ایجاد راه های جدیدی ایجاد شد که بینندگان دیزنی بتوانند با داستان های خود تعامل داشته باشند.

دیزنی همچنین در 28 دسامبر 2021 یک “شبیه ساز دنیای مجازی” را با هدف تسهیل سرگرمی های واقعیت افزوده (AR) بدون هدست در پارک های موضوعی دیزنی به ثبت رساند.

این شرکت همچنین زمانی در نظر گرفت که چگونه فناوری متاورس را در شرط بندی ورزشی ادغام کند. با این حال، هیچ پیشرفت جدی در آنجا رخ نداد.

مرتبط با: مدیران عامل فناوری دره سیلیکون طرفداران زیادی از متاورس ها نیستند

بر اساس این گزارش، تصمیم برای کاهش هزینه‌های عملیاتی و تعداد کارکنان پس از مشورت با McKinsey & Co برای یافتن فرصت‌های کاهش هزینه‌ها، صورت گرفت.

شرایط نامناسب اقتصادی و افزایش رقابت در صنعت شنود دو عامل اصلی بود که منجر به این تصمیم شد.

باب چاپک و رابرت ایگر، هر دو مدیرعامل سابق و فعلی دیزنی، زمانی متاورس را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری بسیار بالا می دیدند.

در حالی که طبق گزارش ها، چاپک متاورس را به عنوان “مرز بعدی داستان سرایی عالی” توصیف کرده است، ایگر قبلا به عنوان کارگردان و مشاور در Genies، یک پلت فرم آواتار دیجیتالی که بر روی بلاک چین Flow Dapper Labs کار می کند، کار می کرد.

Cointelegraph برای اظهار نظر با دیزنی تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: Web3 Player: ممنوعیت NFT بمب‌های D&D، تیرانداز زامبی «Kill to Win»، Illuvium: Zero hot shots
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *