قرار دادن یورو دیجیتال، گزینه های توزیع به تفصیل در آخرین گزارش پیشرفت

قرار دادن یورو دیجیتال، گزینه های توزیع به تفصیل در آخرین گزارش پیشرفت


ECB به اکتشاف خود در مورد یورو دیجیتال ادامه می دهد، زیرا بخش های بیشتری از سیستم بالقوه پر می شود، اما هیچ تعهدی برای فناوری بلاک چین یا حتی صدور آن انجام نشده است.

پیشرفت در ایجاد یورو دیجیتال ادامه دارد و بانک مرکزی اروپا (ECB) این موضوع را در گزارش پیشرفت دومی که گزینه‌های طراحی و استقرار را که اخیراً توسط هیئت مدیره تأیید شده است، اعلام کرده است. این گزارش به چهار موضوع کلیدی پرداخته است که تقریباً مطابق با جدول زمانی تعیین شده توسط بانک مرکزی اروپا بود که در سه ماهه سوم سال 2023 تصمیم گرفت که آیا از تحقیقات به مرحله تحقق حرکت کند یا خیر.

این گزارش نقش های یوروسیستم و نمایندگان را مشخص می کند و مشخص می کند که عوامل ممیزی شده مسئول تمام نقش های اداری و کاربر در سیستم خواهند بود. بانک‌های مرکزی که سیستم یورو را تشکیل می‌دهند، تراکنش‌ها را تأیید و ثبت می‌کنند، اشتباهات را در این فرآیند تصحیح می‌کنند و مسئولیت صحت آنها را بر عهده خواهند داشت. با این حال، این گزارش بیان می‌کند که «یورو دیجیتال به گونه‌ای طراحی می‌شود که مشارکت یوروسیستم در پردازش داده‌های کاربران را به حداقل برساند».

تراکنش‌های همتا به همتای آفلاین با یورو دیجیتال تأیید شده را می‌توان در یک دستگاه ذخیره‌سازی دیجیتال حل کرد و سپس «از طریق موارد ایمن در دستگاه‌های سخت‌افزاری تأیید و ثبت کرد».

در این گزارش آمده است که بانک مرکزی اروپا به فناوری بلاک چین متعهد نیست:

«یوروسیستم ممکن است برای فعالیت های تسویه حساب خود به فناوری سنتی، فناوری دفتر کل توزیع شده یا ترکیبی از هر دو متکی باشد. یوروسیستم هنوز در مورد مناسب ترین فناوری برای یورو دیجیتال تصمیمی نگرفته است.

این باید مکانیسم‌هایی برای ارائه و بازپس‌گیری وجوه (تبدیل و تبدیل پول به فرم دیجیتال) با دسترسی خودکار به حساب‌های بانکی دارندگان تراکنش‌هایی که بیش از محدودیت‌های تعیین‌شده در حساب‌های ارز دیجیتال است، باشد.

مطالب مرتبط: بانک مرکزی اروپا آمازون و 4 شرکت دیگر را برای نمونه اولیه برنامه دیجیتال یورو انتخاب می کند

در این گزارش آمده است که مجموعه‌ای از قوانین، استانداردها و رویه‌های پان یورویی مورد نیاز است که «طرح» را برای توزیع عادلانه یورو دیجیتال ایجاد کند. هدف طرح این خواهد بود:

“پرداخت با یورو دیجیتال همیشه باید یک گزینه باشد، صرف نظر از اینکه کاربران نهایی چه موسسه و کشور مبدا حساب‌ها یا کیف پول‌های دیجیتالی یورو را باز می‌کنند.”

بانک مرکزی اروپا پس از یک سال کار، اولین گزارش پیشرفت یورو دیجیتال خود را در سپتامبر منتشر کرد.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉