گروه ارز دیجیتال تحت بررسی توسط مقامات ایالات متحده: گزارش

گروه ارز دیجیتال تحت بررسی توسط مقامات ایالات متحده: گزارش


طبق گزارش‌ها، مقامات ایالات متحده در حال بررسی انتقال‌های داخلی از گروه ارز دیجیتال به شرکت تابعه آن جنسیس هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت ارز دیجیتال گروه ارز دیجیتال یا DCG توسط بخش شرقی نیویورک (EDNY) وزارت دادگستری ایالات متحده و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تحت بررسی است.

در این گزارش که به نقل از افراد آشنا با این موضوع نقل شده است، مقامات در حال بررسی نقل و انتقالات داخلی بین DCG و شرکت تابعه آن، شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال Genesis Global Capital هستند. در حالی که دادستان ها در حال حاضر از هر دو شرکت درخواست مصاحبه و مدارک کرده اند، SEC تحقیقات مشابهی را در مراحل اولیه انجام می دهد.

تاکنون هیچ کیفرخواستی علیه DCG تنظیم نشده است و هیچ یک از مقامات آمریکایی جزئیاتی در مورد این پرونده منتشر نکرده اند. به گفته سخنگوی DCG، این شرکت از تحقیقات بی اطلاع بوده است.

“DCG فرهنگ یکپارچگی قوی دارد و همیشه تجارت خود را قانونی انجام داده است. ما هیچ دانش یا دلیلی برای این باور نداریم که تحقیقاتی در ناحیه شرق نیویورک در مورد DCG وجود دارد.”

جنسیس یکی از شرکت‌هایی است که تحت تأثیر موج سرایتی است که پس از سقوط FTX در ماه نوامبر رخ داد. طبق اعلام این شرکت در 10 نوامبر، 175 میلیون دلار در حساب معاملاتی FTX قفل شده است. جنسیس در 16 نوامبر برداشت ها را به دلیل مشکلات نقدینگی متوقف کرد و با بانک سرمایه گذاری Moelis & Company برای کمک به بازسازی صحبت کرد.

مرتبط: جنسیس به مشتریان می گوید که پس از درخواست جمینی برای مقابله با مشکلات مالی به زمان بیشتری نیاز دارد.

جنسیس 900 میلیون دلار به صرافی جمینی بدهکار است. آنها با محصولی به نام Gemini Earn همکاری کردند که به سرمایه گذاران رمزارز اجازه می دهد 8 درصد سود وام های رمزنگاری خود را کسب کنند. جمینی ادعا می کند که DCG قادر به بازپرداخت جنسیس نبوده است که منجر به عدم پرداخت به مشتریان جمینی شده است.

سایر زیرمجموعه های DCG عبارتند از Grayscale Investments، رسانه CoinDesk، صرافی رمزارز Luno، و شرکت استخراج بیت کوین Foundry. کوین تلگراف گزارش داد که اکثر صندوق های اعتماد Grayscale با تخفیف معامله می شوند. در 4 ژانویه، Ethereum Classic Trust با 77% بیشترین تخفیف را کسب کرد، پس از آن Litecoin Trust با 65% و Bitcoin Cash Trust با 57% قرار گرفتند.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉