گروه ارز دیجیتال برای حفظ نقدینگی توزیع سود سهام را متوقف کرد

گروه ارز دیجیتال برای حفظ نقدینگی توزیع سود سهام را متوقف کرد


Digital Currency Group، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که در بیش از 200 پروژه رمزنگاری سهام دارد، اعلام کرد در حالی که یکی از زیرمجموعه هایش در مشکل مالی است، پرداخت سود سهام را متوقف کرده است.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Digital Currency Group (DCG) به سهامداران خود گفته است که پرداخت سود سه ماهه را تا اطلاع ثانوی متوقف می کند زیرا سعی در حفظ نقدینگی دارد.

بر اساس نامه ارسالی به سهامداران در تاریخ 17 ژانویه، این شرکت بر روی “تقویت ترازنامه خود از طریق کاهش هزینه های عملیاتی و حفظ نقدینگی” تمرکز کرده است.

مشکلات مالی آن ناشی از مشکلات کارگزار ارز دیجیتال جنسیس گلوبال تریدینگ است که طبق گزارش ها بیش از 3 میلیارد دلار به طلبکاران بدهکار است و DCG همچنین در حال بررسی فروش برخی از دارایی های موجود در سبد خود است.

مشتریان در حال حاضر پس از توقف برداشت در 16 نوامبر نمی توانند از جنسیس خارج شوند. مدیرعامل این شرکت در نامه ای سرگشاده در تاریخ 10 ژانویه.

طبق گفته Winklevoss، جنسیس 900 میلیون دلار به جمینی بدهکار است که به عنوان بخشی از برنامه Gemini’s Earn قرض داده شده است، که به مشتریان تا 7.4 درصد بازده سالانه ارائه می دهد. او همچنین ادعا کرد که DCG 1.675 میلیارد دلار به جنسیس بدهکار است، اگرچه رئیس DCG بری سیلبرت این موضوع را رد کرد.

اندکی پس از آن، در 12 ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به آتش سوزی دامن زد و هر دو شرکت را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده از طریق برنامه کازان متهم کرد.

مربوط: Crypto Biz: “کمپین دروغگویی با دقت طراحی شده” DCG؟

مشکلات جنسیس برای اولین بار در 16 نوامبر آشکار شد، زمانی که پس از سقوط FTX، برداشت مشتری را متوقف کرد و دلیل آن “آشفتگی بی سابقه بازار” بود که منجر به سطوح “غیر طبیعی” برداشت شد.

کمتر از یک هفته پیش، در 10 نوامبر، جنسیس اعلام کرد که تقریباً 175 میلیون دلار در FTX گیر کرده است و در نتیجه، DCG یک تزریق سرمایه اضطراری 140 میلیون دلاری به جنسیس برای رفع مشکلات نقدینگی خود ارسال کرد.

DCG همچنین مالک Grayscale Investments و خط تراست دارایی های دیجیتال آن است و در بیش از 200 شرکت در صنعت کریپتو سرمایه گذاری کرده است، از جمله نام های معروفی مانند شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، صادرکننده استیبل کوین Circle و صرافی دارایی های دیجیتال Kraken.

Cointelegraph برای اظهار نظر با DCG تماس گرفت اما پاسخی دریافت نکرد.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉