گزارش شورای فناوری: دارایی های دیجیتال می تواند سالانه 40 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی استرالیا اضافه کند


بر اساس این گزارش، یک رویکرد نظارتی مبتنی بر اصول روشن در بخش دارایی‌های دیجیتال می‌تواند به نفع اقتصاد استرالیا باشد.

بر اساس یک گزارش جدید، با چارچوب قانونی مناسب، می‌تواند سالانه 40 میلیارد دلار (60 میلیارد دلار استرالیا) به تولید ناخالص داخلی استرالیا اضافه کند که منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌های زیادی برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها می‌شود.

گزارش دارایی‌های دیجیتال استرالیا در 29 نوامبر توسط شورای فناوری استرالیا (TCA)، یکی از گروه‌های حامی صنعت فناوری کشور، سفارش داده شد و توسط شرکت مشاوره فناوری Accenture نوشته شد. با توجه به اینکه بخش دارایی در استرالیا می تواند ارائه دهد:

“دارایی های دیجیتال (DA) این پتانسیل را دارند که با صرفه جویی در زمان و هزینه افراد و مشاغل، زندگی ما را متحول کنند.”

این گزارش تخمین می‌زند که دارایی‌های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها، توکن‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می‌توانند تا سال ۲۰۳۰ «۸۰ درصد کاهش هزینه‌های پرداخت خرده‌فروشی» را به همراه داشته باشند. و 400000 ساعت دیگر آماده سازی اسناد برای وام های مدیریتی و تجاری.

مزایای اقتصادی و اجتماعی بالقوه بخش دارایی های دیجیتال به دلار استرالیا. منبع: گزارش دارایی های دیجیتال در استرالیا 2022.

همچنین نشان می‌دهد که اگر از دارایی‌های دیجیتال برای تراکنش‌های بین‌المللی استفاده شود، حل فوری تراکنش‌های تجاری می‌تواند بسیار سودمند باشد و به صرفه‌جویی بالقوه تقریباً 2.7 میلیارد دلار آمریکا (4 میلیارد دلار) در سال برای مصرف‌کنندگان یا 107 دلار آمریکا (160 دلار آمریکا) سرانه اشاره می‌کند. پیشرفت برای 4000 کسب و کار که هر سال به دلیل مشکلات جریان نقدی شکست می‌خورند.

سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) در این گزارش به عنوان راهی برای ایجاد اعتماد عمومی با اتخاذ تصمیم‌ها، فرآیندها و رویه‌های «خودکار و شفاف»، اعطای حقوق مساوی به همه اعضای سازمان با صدور توکن‌های سودمند ذکر شده‌اند.

او همچنین خاطرنشان می‌کند که برای باز کردن کامل پتانسیل DAOها، دولت باید وضعیت حقوقی DAOها، از جمله پیامدهای مسئولیت اعضای آن‌ها را پس از استیضاح شرکت‌کنندگان Ooki DAO توسط تنظیم‌کننده‌های آمریکایی، روشن کند.

این گزارش تخمین می‌زند که در صورت معرفی یک CBDC خرده‌فروشی، «تا 100 درصد پرداخت‌ها» می‌تواند توسط دارایی‌های دیجیتال تسهیل شود، و اشاره می‌کند که CBDC‌های خرده‌فروشی به سرعت در کشورهای دیگر مانند e-krona در سوئد استفاده می‌شوند.

در 26 سپتامبر، بانک مرکزی استرالیا، بانک مرکزی استرالیا (RBA)، کاغذ سفیدی را منتشر کرد که در آن جزئیات صدور و انتشار یک CBDC استرالیا، با نام eAUD، به عنوان وام به RBA منتشر شد. این پروژه آزمایشی قرار است در سال 2023 آغاز شود.

مربوط: گزارش: بیت کوین پادشاه آگاهی از برند کریپتو برای استرالیایی ها است

هدف این گزارش کمک به دولت در تنظیم صنعت برای فعال کردن نوآوری و در عین حال حمایت از مصرف‌کنندگان است و به دنبال قول سخنگوی مدیر مالی استرالیا، جیم چالمرز – که از فروپاشی FTX برانگیخته شد – است که مقررات در سال 2023 اعمال خواهد شد. از سرمایه گذاران محافظت کنید در حالی که به نوآوری ادامه می دهید.

بر اساس گزارش 14 نوامبر توسط Australian Financial Review (AFR)، 30000 سرمایه گذار استرالیایی و 132 شرکت دارای وجوهی هستند که در FTX قفل شده اند.


نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید