بنیانگذار Dfinity می گوید بلاک چین می تواند از تلاش ها برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی حمایت کند


دومینیک ویلیامز، بنیان‌گذار و دانشمند ارشد دیفینیتی به کوین تلگراف گفت که شبکه‌های بلاک چین می‌توانند از ایجاد زیرساخت‌های غیرقابل اعتماد که اقدامات مثبت آب و هوایی را ترویج می‌کنند، پشتیبانی کنند.

دومینیک ویلیامز، بنیانگذار و دانشمند ارشد Dfinity، می‌گوید فناوری بلاک چین و ماهیت غیرمتمرکز و غیرقابل اعتماد آن به آن توانایی منحصربه‌فردی برای کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوایی می‌دهد.

ویلیامز به کوین تلگراف گفت سه راه وجود دارد که بلاک چین می تواند چالش های آب و هوایی را برطرف کند. شبکه‌های بلاک چین می‌توانند از ایجاد زیرساخت‌های غیرقابل اعتماد حمایت کنند که مشوق‌هایی برای اقدامات اقلیمی ارائه می‌دهد، کارایی را افزایش می‌دهد و جایگزینی برای فناوری اطلاعات سنتی با «ردپای کربن عظیم» ارائه می‌کند.

به گفته ویلیامز، شبکه‌های بلاک چین مانند ICP یک زیرساخت غیرقابل اعتماد را فراهم می‌کنند که اشخاص ثالث را حذف می‌کند و امکان تأیید امن و شفاف داده‌ها را فراهم می‌کند. وی افزود: «این می تواند برای ردیابی مواد زائد از مبدأ تا مقصد مورد استفاده قرار گیرد و اطمینان حاصل شود که آنها بازیافت می شوند و به درستی درمان می شوند.

ادامه مطلب


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید