علیرغم شفافیت مقرراتی، ETFهای رمزنگاری هنگ کنگ تقاضای کمی دارند


حجم معاملات روزانه تمام صندوق های ارز دیجیتال هنگ کنگ بین دسامبر تا اوایل فوریه به طور متوسط ​​1.19 میلیون دلار بوده است.

طبق گزارش بورس هنگ کنگ (HKSE)، دو صندوق قابل معامله بیت کوین (BTC) (ETF) و یک ETF اتریوم (ETH) با میانگین 9.30 میلیون دلار هنگ کنگ در معاملات روزانه (1.19 میلیون دلار) معامله شدند. دوره از 16 دسامبر 2022 تا 7 فوریه 2023. اپراتورهای صرافی در هنگ کنگ به عنوان اولین منطقه در آسیا که چنین دسترسی به محصولات ETF کریپتو را فراهم می کند، وضوح نظارتی را به دلیل نقش آن در “استفاده از فرصت ها در توسعه دارایی های مجازی” ستایش کردند.

با این حال، در یک زمینه جهانی، اعداد کمی ولرم به نظر می رسند. در 17 آوریل، کوین تلگراف گزارش داد که قراردادهای آتی بیت کوین و اتر و گزینه های فهرست شده در گروه CME مستقر در ایالات متحده از 3 میلیارد دلار به طور میانگین ارزش تصوری روزانه فراتر رفته است. به طور مشابه، متوسط ​​حجم روزانه ETF استراتژی بیت کوین ProShares فهرست شده در NYSE Arca تقریباً 196 میلیون دلار است.

جالب اینجاست که بر خلاف هنگ کنگ، ایالات متحده فاقد وضوح نظارتی در مورد ETF های رمزنگاری است. در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ETF های بیت کوین مبتنی بر معاملات آتی مانند ETF بیت کوین ProShares را تایید کرده است، از تبدیل Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC)، بزرگترین صندوق بیت کوین خارج از بورس در کشور خودداری کرده است. یک ETF نقطه ای فهرست شده به طور مشابه، کمیسیون درخواست فهرست نویسی ETF بیت کوین سهام ARK21 مدیریت سرمایه گذاری Ark را رد کرد.

یکی از ETF های بیت کوین که در گزارش HKSE نشان داده شده است متعلق به Samsung Bitcoin Futures Active ETF است که توسط بازوی مدیریت سرمایه گذاری شرکت کره جنوبی ایجاد شده است. این محصول برای رفع نیازهای سرمایه گذاران نهادی طراحی شده است که به دنبال تجارت آتی بیت کوین در منطقه زمانی آسیا و اقیانوسیه هستند.

مجله: بیت کوین ETF سامسونگ، 700 میلیون دلار کاهش یافت، کوین بیس از ژاپن خارج شد


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *