طبق گزارش ها، دموکرات ها بیش از یک میلیون دلار از وجوه SBF را به قربانیان FTX پس خواهند داد

طبق گزارش ها، دموکرات ها بیش از یک میلیون دلار از وجوه SBF را به قربانیان FTX پس خواهند داد


سه کمیته دموکراتیک، DNC، DSCC و DCCC، متعهد شده اند که کمک های مالی سیاسی SBF را پس از متهم شدن این کارآفرین به هشت جنایت مالی، بازگردانند.

پس از دستگیری سام بنکمن-فرید (SBF)، مدیر عامل سابق FTX، سه گروه پیشرو دموکرات بنا به گزارش ها تصمیم گرفتند یک میلیون دلار به سرمایه گذارانی که سرمایه خود را به دلیل اختلاس از دست داده بودند، بازگردانند.

در 16 دسامبر، کمیته ملی دموکرات (DNC)، کمیته مبارزات انتخاباتی سناتورهای دموکرات (DSCC) و کمیته مبارزات انتخاباتی دموکرات کنگره (DCCC) متعهد شدند که کمک های مالی سیاسی SBF را پس از متهم شدن این کارآفرین به هشت جنایت مالی، بازگردانند.

یک سخنگوی DNC در حین صحبت با The Verge، یک رسانه، این تصمیم را تایید کرد:

“با توجه به ادعاهای احتمالی نقض مالی کمپین توسط Bankman-Fried، ما از سال 2020 وجوهی را برای بازگرداندن 815000 دلار کمک های مالی کنار می گذاریم. به محض دریافت دستورالعمل مناسب در مراحل قانونی، به این کشور باز خواهیم گشت.”

طبق گزارش واشنگتن پست، دو کمیته دیگر، DSCC و DCCC نیز متعهد شدند که به ترتیب 103000 و 250000 دلار اختصاص دهند. SBF قبلاً اذعان کرده بود که یک “اهداکننده مهم” به هر دو طرف طیف سیاسی است.

در اوایل سال جاری، SBF در پادکستی اعلام کرد که قصد دارد تا یک میلیارد دلار برای کمک به تأثیرگذاری بر مبارزات انتخابات ریاست جمهوری 2024 هزینه کند.

مربوط: کاخ سفید در مورد بازگرداندن 5.2 میلیون دلار کمک مالی SBF سکوت کرد

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید از پاسخ دادن به سوالات در مورد بازگرداندن کمک های مالی گذشته SBF به حزب خودداری کرد.

هنگامی که از او پرسیده شد، او پاسخ داد: “من در اینجا تحت پوشش قانون هچ هستم”، که به طور خاص کارکنان خدمات ملکی در آژانس های فدرال را از شرکت در برخی از انواع فعالیت های سیاسی منع می کند.

بانکمن با کمک مالی 5.2 میلیون دلاری، دومین مشارکت کننده بزرگ در مبارزات انتخاباتی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2020 است.
نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉