تقاضا برای گزینه های سهام Ethereum مایع پس از ادغام همچنان در حال افزایش است


بر اساس داده‌های بلاک چین، تقاضا برای گزینه‌های سهام Ethereum مایع در ماه‌های پس از ادغام شتاب بیشتری می‌گیرد.

تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین که توسط نانسن اجرا می شود، میزان روزافزون اتر (ETH) را در راه حل های مختلف سهام در ماه های پس از گذار اتریوم به اجماع اثبات سهام (PoS) برجسته می کند.

ادغام مورد انتظار به طور کلی یک موهبت برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) بوده است و از زمان انتقال اتریوم به PoS، راه‌حل‌های سهام تقاضای زیادی داشته است. این بر اساس داده های بلاک چین از راه حل های مختلف استیکینگ در اکوسیستم اتریوم است.

گزارش نانسن تأثیر ادغام را در ترویج ETH سهامدار به‌عنوان ابزار بازدهی صرفاً ویژه ارزهای دیجیتال که به سرعت از سایر خدمات بازدهی وثیقه‌ای پیشی می‌گیرد، برجسته می‌کند.

Uniswap و دیگر بازارسازان خودکار و ارائه دهندگان نقدینگی همچنان محبوب هستند اما در مقایسه با ارزش کل قفل شده در راه حل های ETH سهامدار کمرنگ هستند. بیش از 15.4 میلیون ETH در قرارداد سهام اتریوم قفل شده است، که تنها کل ETH سهام در شش ارز دیجیتال برتر را بر اساس ارزش بازار ارزش گذاری می کند:

بنابراین Stakeed ETH اولین ابزار بازدهی در DeFi است که به مقیاس قابل توجهی دست یافته است و این پتانسیل را دارد که هم رشد قابل توجهی داشته باشد و هم اکوسیستم را در سال‌های آینده تغییر دهد.

نانسن بینش جالبی از داده های مشتقات مایع ارائه می دهد. زمانی که اتریوم به PoS تغییر مکان داد، ماینرها با اعتبارسنجی‌هایی جایگزین شدند که باید 32 اتریوم را برای پیشنهاد بلوک‌های جدید و دریافت جوایز پروتکل واریز یا «انباشته» کنند. کاربرانی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند 32 اتریوم را به اشتراک بگذارند، می‌توانند در شرط‌بندی تلفیقی، که به عنوان شرط‌بندی مایع نیز شناخته می‌شود، شرکت کنند. این همچنین به کاربران اجازه می دهد تا ETH شرط بندی شده را در هر زمان برداشت کنند.

اندازه‌گیری‌های نانسن نشان می‌دهد که دارایی‌های سهام نقدی به شدت برای دارندگان بلندمدت وزن دارند، و پروتکل‌های اخیراً راه‌اندازی شده، سپرده‌های جدید را سریع‌تر از خدمات فعلی جذب می‌کنند. از مجموع 14.5 میلیون ETH، 5.7 میلیون در استخرهای سهامداری مانند Lido و Rocket Pool که بیش از 40٪ از کل ETH سهام در اکوسیستم را تشکیل می دهند، سهام دارند.

stETH لیدو با 79٪ از کل عرضه بازار ETH سهامدار بر فضا مسلط است. 52 درصد از توکن های stETH در قرارداد stETH پیچیده Aave، Curve و Lido هستند که نشان دهنده علاقه و سودمندی برای سرمایه گذاران و برنامه های DeFi است. stETH همچنین از زمان ادغام اتریوم شاهد افزایش 127 درصدی در میانگین حجم معاملات روزانه بوده است.

موارد مرتبط: 64٪ از ETH سهامدار توسط 5 دارایی – Nansen کنترل می شود

در همین حال، CbETH استخر سهام اتریوم کوین بیس از تمام دارایی های دیگر به جز stETH در عرضه پیشی گرفته است. هر دو نرخ rETH Rocket Pool و cbETH Coinbase به ترتیب با 52.5% و 43.3% بیشترین رشد را در سه ماه گذشته داشته اند.

رشد گزینه اشتراک ETH کوین‌بیس نشان می‌دهد که کاربران روزانه همچنان به دارایی‌های متمرکز متکی هستند و در مقابل استراتژی‌های پیچیده‌تر، زنجیره‌ای و سودآور، محتوایی را از ETH سهامدار کسب می‌کنند.


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید