Defrost Finance سکوت در مورد اتهامات «کلاهبرداری خروج» را می شکند و از کشیدن فرش خودداری می کند


تا این لحظه، دیفراست فاینانس در مورد اتهامات قالیبافی در رسانه ها اظهار نظری نکرده است.

Defrost Finance، پلتفرم تجاری غیرمتمرکز که تا کریسمس 12 میلیون دلار از سوء استفاده‌ها متحمل شد، اتهامات مربوط به “سخت کردن” کاربران خود را به عنوان بخشی از یک “کلاهبرداری خروج از کشور” رد کرده است.

در 23 دسامبر، این پلتفرم اعلام کرد که متحمل یک حمله اعتباری شده است که منجر به خروج وجوه کاربران از پروتکل V2 شده است. در حادثه دیگری یک روز بعد، یک هکر کلید مدیریت را برای حمله دوم «بسیار بزرگتر» به پروتکل V1 دزدید.

مشخص شد که مهاجم یا مهاجمان حمله اعتباری فلش را با افزودن یک توکن وثیقه جعلی و یک اوراکل مخرب قیمت برای انحلال کاربران انجام داده اند.

ناظران، از جمله شرکت های امنیتی بلاک چین سپر منقار و سرتیکهمچنین پلت فرم مدیریت دارایی DeFiYieldبر اساس “هوش جامعه”، او پیشنهاد کرد که اعضای تیم ممکن است پشت “کلاهبرداری خروج” باشند، با توجه به این واقعیت که یک کلید مدیریت برای انجام این سوء استفاده لازم است.

اما در بیانیه ای انحصاری برای Cointelegraph در 28 دسامبر، تیم پشتیبان Defrost Finance سکوت خود را در مورد اتهامات قالیشویی شکست و گفت:

“ما هر گونه اتهامی مبنی بر اینکه تیم در حال اجبار کاربران است را رد می کنیم. در حالی که این حادثه باعث ایجاد سوء ظن عمومی شده است، اما یک کلید در معرض خطر به معنای یک قبضه نیست.

دیفرست دو استدلال اصلی برای رد دخالت خود ارائه کرد.

ابتدا، دفروست استدلال کرد که اگر آنها برنامه ریزی برای سازماندهی قالی کشی داشتند، این کار را ماه ها پیش انجام می دادند، زمانی که ارزش کل در (TVL) قفل شده بود. نزدیک شد 200 میلیون دلار.

طبق گفته DefiLlama، TVL Defrost Finance در 23 دسامبر، روز اولین حمله، به 13.14 میلیون دلار کاهش یافته بود.

“با TVL ما 15 برابر بیشتر از آنچه امروز است، هر کسی که پشت یک rugpull باشد احتمالا سرمایه گذاران را کلاهبرداری کرده است.”

ثانیاً، دیفروست استدلال می کرد که اگر آنها عاملان این حمله بودند، مدت ها پیش “فرار” می کردند، که نشد.

“[Anyone] انتظار برای علاقه اجتناب ناپذیر جامعه کریپتو مدتهاست که از بین رفته است. او گفت: “ما هنوز اینجا هستیم و تلاش می کنیم تا وجوه را به ذینفعان برگردانیم.”

اعلام Defrost Finance تنها چند ساعت پس از آن منتشر شد که پلتفرم سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز مالی DeFiYield بار دیگر در یک پست وبلاگ Medium در 27 دسامبر، Defrost Finance را به “اشتباه” در کاربرانش متهم کرد.

DeFiYield به داده‌های زنجیره‌ای اشاره کرد، که سازنده کیف پول چند امضایی ادعا می‌کند همان آدرسی است که ادعا کرد و سپس تراکنش‌هایی را تأیید کرد که منبع مخرب اوراکل را اضافه کرد و کاربران را پاکسازی کرد.

همچنین مدعی شد که توسعه دهندگان پشت Defrost Finance همان Pheonix Finance (FinNexus) هستند که در ماه می 2021 به مبلغ 7.6 میلیون دلار مورد بهره برداری قرار گرفت، که برخی گمانه زنی می کنند که یک “کسب و کار خودی” است.

مربوط: Defrost Finance چگونه پس از هک 12 میلیون دلاری به کاربران بازپرداخت می کند؟

Defrost گفت متأسف است که نمی تواند جزئیات بیشتری در مورد این حمله به اشتراک بگذارد زیرا اولویت آن کمک به کاربران برای بازگرداندن وجوه خود است.

“چند موضوعی وجود دارد که می‌خواهیم در گزارش‌های اخیر در مورد تامین مالی یخ زدایی به آنها بپردازیم. متأسفیم که به برخی جزئیات وارد نشدیم – اما جامعه مطمئناً متوجه خواهد شد که این موضوع حساسی است و اولویت ما باید کمک باشد. کاربران ما آن را پس می گیرند. همه نگرانی های دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند.

او کاملاً از این اتهامات راضی نیست و اوایل امروز هشدار داد که اعضای گروه تلگرامی خود را که سعی در تداوم “روایت نادرست” مبنی بر اینکه تیم یخ زدایی مسئول حملات اخیر است، محروم خواهد کرد.

“در این مرحله، برای ادامه دادن به جلو مساعد نیست. [sic] چت های عمومی مانند غرب وحشی کار خواهند کرد. ما پروتکل های سخت گیرانه تری را دنبال خواهیم کرد.»

پستی در گروه تلگرامی Defrost Finance توسط یکی از اعضای اصلی تیم. منبع: تلگرام

در 26 دسامبر، Defrost در توییتر اعلام کرد که موفق شده است تمام وجوه دریافتی در هک V1 را بازیابی کند و ساعاتی بعد در پستی در Medium، روند بازگرداندن وجوه به کاربران آسیب دیده را آغاز کرد.

این کار مدتی طول می کشد زیرا باید مشخص کنیم که چه کسی مالک چه چیزی و کجاست، اما چرخ ها به سرعت در حال چرخش هستند و کل فرآیند از طریق قراردادهای هوشمند مدیریت خواهد شد. در بیانیه اخیر کوین تلگراف، یخ زدایی کاملا شفاف و نسبتا سریع خواهد بود.

با این حال، هنوز اطلاعاتی در مورد پروتکل V2 ارائه نشده است.
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید