با بروز درگیری داخلی، DefiLlama منقبض شد

با بروز درگیری داخلی، DefiLlama منقبض شد


اختلاف بر سر صدور توکن LLAMA باعث شد تا کارمندان اصلی بلاک چین DefiLlama را در 19 مارس فورک کنند.

اختلافی در هیئت تحلیل مالی غیرمتمرکز (DeFi) DefiLlama وجود داشت که منجر به انشعاب پلتفرم توسط یکی از کارمندان آن در آخر هفته شد.

اختلافات حول محور برنامه های شرکت برای راه اندازی یک توکن است. در 19 مارس، توسعه‌دهنده نام مستعار در DefiLlama 0xngmi اعلام کرد که تیم این شرکت پلتفرم را که “در حال تصرف خصمانه است” ساخته است و بنیان‌گذاران DefiLlama را به راه‌اندازی یک توکن بدون حمایت کارمندانش متهم کرد.

به گفته 0xngmi، شخصی که هم توییتر و هم دامنه defillama را کنترل می‌کند، تصمیم گرفت یک توکن راه‌اندازی کند «علی‌رغم اینکه همه را در تیم نمی‌خواست»، توسعه‌دهنده گفت: «تیم DefiLlama که سایت را ایجاد کرد». […] در سه سال گذشته، ما تصمیم گرفتیم که Defillama را فورک کنیم و در llama.fi تازه شروع کنیم.”

خلاصه اینکه، شخصی بود که قصد داشت یک توکن LLAMA را بدون تایید یک نفر در تیم باند فرودگاه راه اندازی کند. فوق الذکر در توییتر، چندین Llama Corp.، شرکت مادر DefiLlama. کاربری با نام مستعار Tendeeno که ادعا می کند در پروژه مشارکت داشته است.

Cointelegraph با 0xngmi و Llama Corp. تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد. در یک کانال تلگرام، Llama Corp. گفت:

“0xngmi و چندین عضو تیم تقلب کردند و به دروغ ادعا کردند که مالک واقعی یک تصرف خصمانه انجام داده است، در حالی که آنها فعالانه می خواهند IP و انجمن DefiLlama را در اختیار بگیرند.”

برخی از کاربران توییتر از چارلی واتکینز و بن هاوزر، بنیانگذاران DefiLlama حمایت می کنند. آندره کرونژ، معمار DeFi و بنیانگذار Yearn.finance گفت:

وقتی قبض‌ها را پرداخت نمی‌کنید ایدئولوژیک بودن آسان است. چارلی سال‌ها است که برای تمام فشن شوها از جیبش پول می‌پردازد، ارزان نیست. تماشای او که هر کاری را که انجام می‌دهد بر دوش همه می‌گذارد نفرت انگیز است. خونریزی اینطور نیست. حرص و طمع، این پایداری است. بیایید ببینیم آنها بدون “پول مجانی” او چقدر دوام خواهند آورد. آنها سکه اضافه خواهند کرد.”
نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉