DeFi با وجود آشفته بازار سرمایه گذاری های جدیدی را آغاز می کند: Finance Redefined


هفته آخر نوامبر برای بازار کریپتو آشفته باقی ماند زیرا بیشتر توکن‌های DeFi با نوسانات بازار دست و پنجه نرم می‌کردند.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi) – خبرنامه ای که برای ارائه تحولات کلیدی هفته گذشته برای شما ساخته شده است.

زمستان طولانی کریپتو، به کمک فروپاشی FTX، سرمایه گذاران را از حمایت از پروتکل جدیدی که DeFi را با بازار ارز ترکیب می کند، باز داشته است. پروتکل جدید DeFi مبتنی بر بلاک چین Cosmos توجه سرمایه گذارانی را به خود جلب کرده است که ۱۰ میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند.

آردانا، پیشرو اکوسیستم استیبل کوین مبتنی بر کاردانو، پس از چندین تاخیر راه اندازی، به طور ناگهانی توسعه خود را متوقف کرد. با این حال، پروژه منبع باز باقی می ماند تا دیگران آن را اضافه کنند تا زمانی که فرآیند توسعه را دوباره راه اندازی کنند.

جامعه Aave اکنون پس از یک هک کوتاه 60 میلیون دلاری، تغییر مدیریت را پیشنهاد کرده است. این حمله کوتاه بعداً به استثمارگر Mango Markets بازمی‌گردد، زیرا یکی از کیف پول‌های درگیر در این حمله متعلق به همان بهره‌بردار است.

بازار کریپتو در طول هفته متلاطم باقی ماند، به جز تعداد کمی از 100 توکن برتر DeFi در قرمز معامله می‌شوند.

پروتکل DeFi با وجود آشفته بازار، 10 میلیون دلار سرمایه گذاری از Bitfinex و Ava Labs دریافت می کند

Onomy، یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین Cosmos، میلیون ها سرمایه گذار را برای توسعه پروتکل جدید خود تضمین کرده است. این پروژه DeFi را با بازار ارز ترکیب می کند تا دومی را در زنجیره بیاورد.

به گفته توسعه دهندگان، آخرین دور سرمایه گذاری 10 میلیون دلار از بازیگران اصلی صنعت مانند Bitfinex، Ava Labs، Maker Foundation و CMS Holdings و غیره جمع آوری کرده است.

به خواندن ادامه دهید

پروژه استیبل کوین پیشرو Cardano پس از تاخیرهای غیرقابل تحمل راه اندازی تعطیل می شود

در 24 نوامبر، آردانا که در حال ساخت یک اکوسیستم پیشرو DeFi و استیبل کوین در کاردانو بود، به‌دلیل «عدم قطعیت مالی و جدول زمانی پروژه»، به‌طور ناگهانی توسعه را متوقف کرد. موجودی خزانه و وجوه باقیمانده توسط آزمایشگاه آردانا نگهداری خواهد شد “تا زمانی که تیم توسعه توانمند دیگری از جامعه برای ادامه کار ما وارد شود” در حالی که پروژه برای سازندگان منبع باز باقی خواهد ماند.

این حرکت به دلیل ماهیت ناگهانی این اعلامیه برای بسیاری شوکه کننده بود. با این حال، به نظر می رسد که مشکلات از قبل وجود داشته است. از 4 جولای، آردانا یک پیشنهاد اولیه سهام یا ISPO را برای تامین مالی عملیات خود برگزار کرد. برخلاف مکانیسم‌های سنتی جمع‌آوری سرمایه، توسعه‌دهندگان جوایز سرمایه‌گذاری دریافت می‌کنند، نه Cardano (ADA) که توسط کاربران مجاز شده است.

به خواندن ادامه دهید

Aave پس از هک کوتاه 60 میلیون دلاری، تغییرات حکومتی را پیشنهاد می کند

در 23 نوامبر، یک روز پس از آن که اُبراهام آیزنبرگ، بهره‌بردار بازارهای مانگو، تلاش کرد از مجموعه‌ای از روش‌های فروش کوتاه پیشرفته برای استفاده از پروتکل مالی غیرمتمرکز Aave استفاده کند، مشارکت‌کنندگان پروژه مجموعه‌ای از پیشنهادات را برای مقابله با پیامدها ارائه کردند. همانطور که توسط توسعه دهنده مهندسی پروتکل Llama و پلتفرم مدل سازی مالی Gauntlet گفته شده است که هر دو در Aave مستقر هستند.

لاما نوشت که کاربر منحل شده است، اما به قیمت 1.6 میلیون دلار بدهی بد، احتمالاً به دلیل لغزش. این شرکت نوشت: “این بدهی مازاد فقط به بازار CRV جدا شده است.” “در حالی که این مبلغ کمی نسبت به کل بدهی Aave و در محدوده ماژول ایمنی Aave است، بهترین روش این است که سرمایه مجدد سیستم را برای تکمیل بازار CRV انجام دهیم.”

به خواندن ادامه دهید

بیداری کریپتو: محقق خروج ETH از مبادلات را توضیح می دهد

Sandra Leow، تحلیلگر تحقیقاتی Nansen، موضوعی را در توییتر منتشر کرد که در آن وضعیت فعلی DeFi را با تمرکز ویژه بر حرکت اتر (ETH) و استیبل کوین‌ها از مبادلات توضیح می‌داد.

در حال حاضر، قرارداد سپرده اتریوم 2.0 حاوی بیش از 15 میلیون اتر است، در حالی که حدود 4 میلیون اتر پیچیده (wETH) در قرارداد سپرده wETH نگهداری می شود. شرکت توسعه زیرساخت و سرمایه گذاری Web3 Jump Trading بیش از 2 میلیون توکن ETH دارد و سومین دارنده بزرگ ETH در اکوسیستم است.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

داده های تحلیلی نشان می دهد که ارزش کل قفل شده DeFi به زیر 40 میلیارد دلار کاهش یافته است. داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته نزولی پرنوسانی را به دلیل حماسه FTX داشته اند و بیشتر توکن ها در طول هفته خونریزی می کنند.

Curve DAO Token (CRV) با افزایش 23.8 درصدی در هفته گذشته، بیشترین درآمد را در میان 100 توکن برتر DeFi داشت و پس از آن Chainlink (LINK) با افزایش 8 درصدی قرار گرفت. بقیه 100 توکن برتر در نمودارهای هفتگی با رنگ قرمز معامله می شوند.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید