مدیر عامل شرکت Ava Labs |  داووس 2023

مدیر عامل شرکت Ava Labs | داووس 2023


بنیانگذار و مدیر عامل آوا لبز با کوین تلگراف در مورد آینده DeFi و TradFi به عنوان دو صنعت که سیستم های ارزشی آنها در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، سوئیس همگرا هستند، صحبت کرد.

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) از یک جایگاه کوچک در صنعت مالی به چیزی تبدیل می‌شود که امور مالی سنتی (TradFi) در تلاش است تا آن را ادغام کند.

امین گون سیرر، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل آوا لبز، در مصاحبه با کوین تلگراف در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در داووس، سوئیس، نقش DeFi در اکوسیستم های TradFi و کاربران را در آینده ای که هر دو به هم مرتبط هستند، گفت. انتظار چه چیزی در مرکز صحنه

سیرر تاکید کرد که هدف DeFi حمله یا خصومت به TradFi نیست، بلکه تکمیل آن است، حداقل در ابتدا.

یکی از بنیانگذاران AVA Labs خاطرنشان کرد که DeFi می تواند خدماتی را به مردم ارائه دهد که TradFi آن را ارائه نمی دهد، به خصوص وقتی صحبت از دسترسی دموکراتیک به خدمات و پلتفرم های مالی باشد.

یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه AVA معتقد است که این دو با هم خواهند آمد. این یک طرز فکر در حال ظهور در فضای غیرمتمرکز است، زیرا سیستم های نسل اول به عنوان جایگزین یا مخالف TradFi هستند.

به گفته سیرر، این به این دلیل است که در ابتدا این دو دنیای مالی اکنون ارزش های متفاوتی دارند که همگرا می شوند.

“اکنون TradFi متوجه شده است که، بله، [DeFi] با شفافیتی که فریاد می زنیم، [they] به دلیل قابلیت ممیزی بودن سیستم هایی که آنها راه اندازی کرده اند، ما می توانیم تست های امنیتی را روی سیستم های خودشان انجام دهیم که نمی توانیم انجام دهیم.

بیانیه اخیر یکی از مدیران ریپل همچنین نشان می‌دهد که یک موضع انتظاری نسبت به پذیرش بیشتر TradFi در سال 2023 وجود دارد. این نیز چیزی است که کارشناسان صنعت از نظر خرید شرکت‌های رمزنگاری توسط شرکت‌های بزرگتر و قدیمی در فضای TradFi به آن نگاه می‌کنند.

از نظر DeFi، Sirer می‌گوید این زنجیره‌هایی هستند که این رشد را جذب می‌کنند که به‌عنوان رویاپرداز ظاهر می‌شوند.

مربوط: مشکلات برای ایالات متحده افزایش می یابد: دو سوم TradFi انتظار رکود در سال 2023 را دارند

علیرغم پیش‌بینی‌های خوب برای ادغام DeFi-TradFi، این حوزه سالی پرتلاطم را تجربه کرده است. پروژه‌های DeFi بیشترین تعداد حملات و سوءاستفاده‌ها را در سال 2022 داشته‌اند و این پیش‌بینی‌ها برای سال 2023 بیشتر است.

پس از رسوایی FTX، بسیاری از خارج از صنعت حتی نسبت به آنچه فناوری‌های مالی غیرمتمرکز ارائه می‌دهند، تردید بیشتری پیدا کردند.

سیرر می گوید بعد از FTX باید به همه یادآوری کرد که این صنعت و این طبقه دارایی جدید دائمی است.

بسیاری از ما هستند که حرفه خود را وقف پیشرفت علمی در فضای بلاک چین می کنیم. ما تمام اقدامات لازم را برای حل مسائل حاکمیتی، مسائل مقیاس پذیری برای حل مسائل مربوط به انطباق با این حوزه انجام دادیم.»

در واقع، DeFi با یک لنز شرکتی برای سود بردن شرکت‌های بزرگتر در صنایع اصلی، از جمله بانک‌های TradFi، دوباره تصور می‌شود.
نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉