DeFi بزرگترین هک خود را در سال 2023 می بیند زیرا اویلر 197 میلیون دلار ضرر می کند: Finance Redefined

DeFi بزرگترین هک خود را در سال 2023 می بیند زیرا اویلر 197 میلیون دلار ضرر می کند: Finance Redefined


DeFi امسال با حمله اعتباری به پلتفرم وام‌دهی کریپتو Euler Finance، بزرگترین حمله خود را متحمل شد و گمان می‌رود هکرها همان کسانی هستند که در ماه فوریه از پروتکل مبتنی بر BSC استفاده کردند.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi) – خبرنامه ای که برای ارائه تحولات کلیدی هفته گذشته برای شما ساخته شده است.

اکوسیستم DeFi در هفته گذشته بار دیگر به بهشت ​​استثمارگران تبدیل شد زیرا پروتکل وام دهی Euler Finance قربانی یک حمله اعتباری شد که منجر به زیان خالص بیش از 196 میلیون دلار در بزرگترین هک سال 2023 شد.

در کنار حماسه مالی اویلر، کاهش نرخ ارز USD Coin (USDC) مهمترین رویدادی بود که در هفته گذشته بر سرفصل ها تسلط یافت. به دلیل فروپاشی بانک سیلیکون ولی، سرمایه گذاران با خروج سرمایه از صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX) کیف های خود را با USDC پر کردند.

MakerDAO یک پیشنهاد اضطراری برای افزایش 150 درصدی حضور خود در خزانه‌داری ایالات متحده ارائه کرده است که هدف آن تنوع بخشیدن به ریسک وثیقه استیبل کوین‌های دای (DAI) است.

MetaMask ویژگی های جدیدی را با کنترل پیشرفته برای حذف نگرانی های حفظ حریم خصوصی معرفی کرد. ویژگی های جدید به کاربران امکان می دهد مدیریت کنند که کدام سرورها می توانند آدرس IP خود را دریافت کنند.

بازار دی‌فای در میان عملیات بانکی بزرگ در ایالات متحده و در بحبوحه رشد احساسات مثبت در بازار گسترده‌تر کریپتو، هفته صعودی دیگری را پشت سر گذاشت. اکثر 100 توکن DeFi برتر هفته گذشته رشد دو رقمی را ثبت کردند که بسیاری از آنها به بالاترین حد چند ماهه رسیدند.

Euler Finance بیش از 195 میلیون دلار در حمله اعتباری فلش هک کرد

پروتکل وام غیرحضوری مبتنی بر اتریوم Euler Finance در 13 مارس با یک حمله اعتباری ناگهانی مواجه شد. مهاجم میلیون ها DAI، USDC، سهام اتر (StETH) و بیت کوین (WBTC) را به سرقت برد.

بر اساس داده های زنجیره ای، طبق آخرین به روز رسانی، بهره بردار چندین تراکنش را پردازش کرده و حدود 197 میلیون دلار را سرقت کرده است. این حمله با حمله کاهش تورم یک ماه قبل مرتبط بود. مهاجم از یک پل چند زنجیره ای برای انتقال وجوه از زنجیره هوشمند BNB به اتریوم استفاده کرد.

به خواندن ادامه دهید

کاربران کریپتو پس از سقوط بانک سیلیکون ولی به DEX های آپلود شده در USDC روی می آورند

داده های تحلیل زنجیره ای نشان می دهد که جریان خروجی ساعتی از CEX ها به DEX ها در 11 مارس به بیش از 300 میلیون دلار رسید، درست پس از آن که یک تنظیم کننده کالیفرنیا SVB را تعطیل کرد.

پدیده مشابهی در خلال فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX در سال گذشته رخ داد، زیرا از ترس سرایت این بیماری به سایر شرکت‌های رمزنگاری شده بود. با این حال، داده های پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Token Terminal نشان می دهد که افزایش حجم معاملات روزانه برای DEX های بزرگ در هر دو مورد کوتاه مدت بوده است.

به خواندن ادامه دهید

MakerDAO افزایش 750 میلیون دلاری سرمایه گذاری های خزانه داری ایالات متحده را می پذیرد

پروتکل وام دهی و ناشر استیبل کوین MakerDAO در 16 مارس پیشنهادی را برای افزایش 150 درصدی دارایی اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از 500 میلیون دلار به 1.25 میلیارد دلار پذیرفت.

هدف این پیشنهاد افزایش قرار گرفتن پروتکل در معرض دارایی های دنیای واقعی و “اوراق قرضه با کیفیت بالا” است. پس از آن، استیبل کوین DAI ثبات 1 دلاری خود را در جریان نوسانات بازار در 11 مارس از دست داد. افزایش سقف بدهی 750 میلیون دلاری به تصویب 77 درصد از نمایندگان میکر رسید.

به خواندن ادامه دهید

MetaMask نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را با ویژگی های جدید برای کنترل پیشرفته برطرف می کند

با توجه به پست وبلاگی توسط توسعه دهنده در 14 مارس، برنامه کیف پول Web3 MetaMask چندین ویژگی جدید را برای بهبود حریم خصوصی و دادن کنترل بیشتر به کاربران معرفی کرده است. ویژگی‌های جدید پس از آن ارائه می‌شوند که MetaMask قبلاً به دلیل نقض حریم خصوصی کاربران مورد انتقاد قرار گرفته بود.

پیش از این، MetaMask از گره Infura RPC برای اتصال خودکار به اتریوم در هنگام راه‌اندازی کیف پول توسط کاربر استفاده می‌کرد. اگرچه کاربر می‌تواند بعداً تنظیمات را تغییر دهد، طبق گزارشی که اپراتور گره اتریوم چیس رایت منتشر کرده است، این بدان معناست که آدرس عمومی کاربر قبل از تغییر گره‌های خود به Infura منتقل می‌شود.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

داده های تحلیلی نشان می دهد که ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته به 48 میلیارد دلار افزایش یافته است. داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته ای صعودی را سپری می کنند، به طوری که بیشتر توکن ها به جز چند استثنا، در رنگ سبز معامله می شوند.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉