DeFi شاهد درام سوء استفاده ها و کلاهبرداری های خروج در آخرین هفته 2022 است: Finance Redefined

DeFi شاهد درام سوء استفاده ها و کلاهبرداری های خروج در آخرین هفته 2022 است: Finance Redefined


هفته آخر سال 2022 به خوبی پیش نرفت زیرا صنعت چندین سوء استفاده و ترس از کلاهبرداری خروج را ثبت کرد.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi) – خبرنامه ای که برای ارائه تحولات کلیدی هفته گذشته برای شما ساخته شده است.

برای DeFi، هفته آخر سال 2022 شاهد انبوهی از سوء استفاده های دیگر، اتهامات تجاری داخلی و خروج از درام های کلاهبرداری بود. همه چیز در کریسمس زمانی شروع شد که Defrost Finance، یک پلتفرم معاملاتی اهرمی غیرمتمرکز در بلاک چین آوالانچ، ۱۲ میلیون دلار زیان ناشی از حمله وام فلش DeFi را وارد کرد.

با این حال، گزارش شده است که هکر پشت این حملات، روز بعد بخشی از وجوه را پس داد. شرکت تجزیه و تحلیل امنیتی Certik زنجیره رویدادها را مطالعه کرد و به این نتیجه رسید که صندوق 12 میلیون دلاری بخشی از یک کلاهبرداری خروج است.

در 26 دسامبر، همزمان با افشای حماسه اکسپلویت Defrost، Bitkeep، یک کیف پول چند زنجیره ای، به مبلغ 8 میلیون دلار توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گرفت. بعداً، یک گزارش تحلیلی نشان داد که بهره‌برداران از طریق وب‌سایت‌های فیشینگ از کاربران کلاهبرداری می‌کردند.

100 توکن برتر DeFi یک هفته نزولی دیگر با حرکت قیمتی کم یا بدون حرکت داشتند. تقریباً تمام توکن ها در نمودارهای هفتگی با رنگ قرمز معامله می شدند.

هکر اعتبار فلش DeFi، کاربران Defrost Finance را منحل کرد و ۱۲ میلیون دلار خسارت به بار آورد

این هفته، Defrost Finance اعلام کرد که هر دو نسخه – Defrost v1 و Defrost v2 – برای حمله در حال بررسی هستند. این اعلام پس از آن منتشر شد که سرمایه‌گذاران گزارش دادند که توکن‌های Defrost Finance (MELT) و Avalanche (AVAX) را که از کیف‌پول‌های MetaMask شریک شده بودند، از دست داده‌اند.

پس از شکایت چندین کاربر در مورد از دست دادن غیرمعمول وجوه، عضو تیم اصلی Defrost Finance، دوران تایید کرد که Defrost v2 مورد حمله اعتباری ناگهانی قرار گرفته است. در آن زمان، پلتفرم معتقد بود که Defrost v1 تحت تأثیر قرار نگرفته است و تصمیم گرفت نسخه 2 را برای بررسی بیشتر خاموش کند.

به خواندن ادامه دهید

Defrost Finance سکوت در مورد اتهامات «کلاهبرداری خروج» را می شکند و از کشیدن فرش خودداری می کند

Defrost Finance، پلتفرم تجاری غیرمتمرکز که در روزهای منتهی به کریسمس متحمل 12 میلیون دلار سوءاستفاده شد، اتهامات مربوط به “سخت کردن” کاربران خود را به عنوان بخشی از یک “کلاهبرداری خروج از کشور” رد کرده است.

در 23 دسامبر، این پلتفرم اعلام کرد که متحمل یک حمله اعتباری شده است که منجر به برداشت وجوه کاربران از پروتکل v2 شده است. در موقعیت دیگری یک روز بعد، یک هکر کلید مدیریت را برای حمله دوم “بسیار بزرگتر” به پروتکل v1 دزدید.

به خواندن ادامه دهید

هکرها 8 میلیون دلار دارایی از کیف پول های Bitkeep در آخرین اکسپلویت DeFi مصرف می کنند

در حالی که بسیاری هنوز از فصل تعطیلات لذت می‌برند، هکرها سخت کار می‌کنند و حدود 8 میلیون دلار از یک سوء استفاده مداوم کیف پول BitKeep خرج می‌کنند.

در 26 دسامبر، برخی از کاربران کیف پول رمزنگاری چند زنجیره ای BitKeep گزارش دادند که وجوه آنها برداشت و انتقال شده است، حتی اگر از کیف پول خود استفاده نمی کنند. تیم BitKeep در گروه‌های رسمی تلگرام خود تأیید کرده است که برخی از دانلودهای بسته APK با کد آپلود شده توسط هکرها ربوده شده‌اند.

به خواندن ادامه دهید

میداس سرمایه گذاری با 63 میلیون دلار کسری پورتفولیوی DeFi بسته می شود

پلتفرم سرمایه گذاری نگهبانی Midas به دلیل کسری 63.3 میلیون دلاری در سبد DeFi خود، فعالیت های خود را می بندد. بنیانگذار و مدیر عامل شرکت میداس، ایاکوف لوین، که با نام ترور نیز شناخته می شود، نوشت که این حرکت تا حدودی به دلیل از دست دادن 50 میلیون دلار سبد DeFi صندوق است، یعنی 20 درصد از دارایی های 250 میلیون دلاری تحت مدیریت آن.

علاوه بر این، لوین تاکید کرد که سقوط Terra، FTX و Celsius به مبارزات Midas کمک کرده است، به طوری که کاربران پس از این شکست‌ها، 60 درصد وجوه را برداشت کردند.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

داده های تحلیلی نشان می دهد که ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته زیر 40 میلیارد دلار باقی مانده است و در زمان نوشتن این مقاله در حدود 38.2 میلیارد دلار معامله می شود. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای پرنوسان و نزولی داشتند و تقریباً همه توکن‌ها قرمز معامله می‌شوند.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉