پروتکل DeFi Voltz مبادله SOFR را در Avalanche راه اندازی می کند


سرمایه‌گذاران اکنون می‌توانند با خرید و فروش سوآپ‌های Safe Overnight Funding Rate (SOFR) در مقابل ریسک نرخ بهره در محیط DeFi محافظت کنند.

پروتکل مالی غیرمتمرکز Voltz اکنون به کاربران Avalanche اجازه می دهد تا مبادله نرخ بهره ایمن (SOFR) را معامله کنند، نرخ دلار مرجعی که در سراسر اقتصاد جهانی استفاده می شود.

بر اساس اعلامیه 24 مه Voltz که توسط کوین تلگراف مشاهده شد، ویژگی جدید به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از قرار گرفتن در معرض تغییرات نرخ بهره محافظت کنند و به سفته بازان اجازه می دهد روی افزایش نرخ شرط بندی کنند.

SOFR نرخ بهره وام های یک شبه است که توسط مؤسسات زمانی که از اسناد خزانه داری ایالات متحده به عنوان وثیقه استفاده می کنند پرداخت می شود. برای جایگزینی نرخ وام بین بانکی قدیمی لندن (LIBOR) ایجاد شد. از آنجا که وام های تضمین شده توسط اوراق قرضه خزانه داری بسیار کم ریسک در نظر گرفته می شوند، SOFR اغلب به عنوان معیاری برای محاسبه سایر نرخ ها استفاده می شود. SOFR به شدت تحت تأثیر نرخ وجوه فدرال تعیین شده توسط فدرال رزرو است.

در امور مالی سنتی، شرکت‌ها سال‌ها از مبادله نرخ بهره مبتنی بر SOFR استفاده کرده‌اند تا از خود در برابر نوسانات نرخ محافظت کنند. به عنوان مثال، شرکتی که می خواهد وام بگیرد می تواند از این محصولات برای محافظت در برابر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو استفاده کند.

ویژگی Voltz این محصول مالی سنتی را در شبکه Avalanche در دسترس قرار می دهد و به طور بالقوه مورد استفاده آن را برای گروه وسیع تری از سرمایه گذاران باز می کند.

مرتبط با: Avalanche زیرشبکه های Evergreen را برای اتصال مؤسسات در بلاک چین معرفی می کند

سیمون جونز، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Voltz Labs، گفت که این ویژگی جدید به یکسان کردن زمینه بازی بین سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و مؤسسات بزرگ کمک می‌کند.

«همه در معرض تصمیمات فدرال رزرو هستند. [but] تا به حال، تنها تعداد انگشت شماری از مؤسسات به بازارهای سوآپ نرخ بهره دسترسی داشته اند که به آنها اجازه می دهد تا از این خطر محافظت کنند. به گفته وی، راه اندازی پروتکل ولتز “بازارهای مالی سنتی را در ریل های DeFi قابل دسترسی می کند.”

محصولات مالی سنتی به آرامی اما مطمئنا وارد DeFi می شوند. کارگزار اوراق بهادار INX سهام Greenbriar Capital را از طریق اتریوم در 3 آوریل راه اندازی کرد و کیف پولی سازگار با انطباق برای موسسات ایجاد کرده است تا با آن حرکت کنند. در 27 آوریل، Neobank یک پروتکل توکن Soulbound را برای DeFi منتشر کرد تا فرآیند مشتری خود را بشناسید. نئوبانک امیدوار است این پروتکل بانک ها را قادر سازد تا با اکوسیستم رو به رشد Web3 یکپارچه شوند.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید