مسائل و فرصت‌های DeFi در سال 2023: گفتگوهای بازار

مسائل و فرصت‌های DeFi در سال 2023: گفتگوهای بازار


با ما همراه باشید تا در مورد امور مالی غیرمتمرکز، عملکرد آن در سال 2022 و پتانسیل آن در سال 2023 بحث کنیم.

در قسمت این هفته از Market Talks، کوین تلگراف از Grant Shears، بنیانگذار Blocmates، یک شرکت آموزشی و مشاوره ای که هدف آن ایجاد محتوای رمزنگاری، مالی غیرمتمرکز (DeFi) و Web3 است که همه می توانند درک کنند، استقبال می کند.

این هفته نگاهی به روندهای نوظهور سال 2023 می اندازیم و مردم برای شروع این برنامه باید منتظر چه چیزی باشند. کدام بخش ها می توانند امسال واقعا موفق باشند و کدام بخش می تواند بیشترین پتانسیل رشد را داشته باشد؟

بر کسی پوشیده نیست که سال 2022 سال خوبی برای DeFi نیست، صنعتی که به خودی خود با بازدهی بالا و ناپایدار منفجر شده است و در نهایت این مدل را خراب کرد. ارائه دهنده ری سالموند، رئیس بازار در کوین تلگراف، از Shears می پرسد که آیا پروژه ای برای رفع این مشکل در سال جاری برنامه ریزی شده است و این اصلاح چگونه می تواند باشد.

به نظر می‌رسد که امور مالی سنتی (TradFi) با DeFi سازگار شده است زیرا بازدهی از حدود 1% به 3.5% و در برخی موارد به 4.65% افزایش یافته است. همچنین TradFi با احساس امنیت و ایمنی همراه است. در مقایسه با DeFi که در آن کاربران باید ریسک‌های بالاتری را متحمل شوند تا بازدهی بالاتری داشته باشند، خطرات کمتری دارد. سالموند از Shears می‌خواهد تا در مورد اینکه چگونه DeFi می‌تواند در این محیط یک مورد بسازد، توضیح دهد.

آیا تا به حال نام “NFT-Fi” را شنیده اید؟ نه؟ تو تنها نیستی. اگرچه از سال 2020 وجود داشته است، اما نه بحث زیادی در مورد آن وجود دارد و نه در مورد پتانسیل آن. در این قسمت، سالموند و شیرز به این موضوع می پردازند که چیست و چه مشکلاتی را حل می کند.

در ادامه چند تحلیل تکنیکال قدیمی وجود دارد. این نمایشگاه به بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و چند آلتکوین می پردازد تا ببیند که Shears در حال حاضر چه اصولی را دنبال می کند و چگونه در این بازار فعلی معامله می کند. Salmond و Shears همچنین در مورد افزایش اخیر قیمت بیت کوین و اینکه آیا این تغییر در روند است یا فقط یک تله گاوی دیگر بحث می کنند.

مردم در مورد قفل‌های جدید ETH که با ارتقای شانگهای عرضه می‌شوند، هیجان‌زده هستند. سالموند دیدگاه‌های Shears را در مورد ارتقاء و اینکه آیا این فقط یک وضعیت دیگر «شایعه را بخر، اخبار را بفروش» مانند ادغام یا یک کاتالیزور برای دوره‌های افزایشی DeFi است، می‌پذیرد.

و در نهایت یک سوال قدیمی: چه چیزی مردم را به ارزهای دیجیتال باز می گرداند؟ آیا سال 2023 سالی خواهد بود که سرمایه گذاران بار دیگر به فضا علاقه مند می شوند یا باید تا سال 2024 منتظر هر اقدام واقعی در فضا باشیم؟

تا انتها با ما همراه باشید تا همه این اطلاعات و اطلاعات بیشتر را بدانید. کوین تلگراف همچنین سوالات و نظرات شما را در طول نمایش خواهد گرفت، پس حتما آنها را آماده کنید.

پخش جریانی های Sunday Talks به صورت زنده هر پنجشنبه ساعت 12:00 بعد از ظهر به وقت شرقی (17:00 بعد از ظهر UTC) پخش می شود. هر هفته با برخی از تأثیرگذارترین و الهام‌بخش‌ترین افراد صنعت کریپتو و بلاک چین مصاحبه می‌شود. بنابراین مطمئن شوید که به صفحه YouTube Cointelegraph سر بزنید و دکمه های لایک و اشتراک را برای همه ویدیوها و به روز رسانی های آینده ما شکست دهید.


نویسنده: Adrian J. Permal

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉