DeFi KYC: مدیران صنعت بدشان نمی آید که 99 درصد چیزی برای پنهان کردن ندارند.


به گفته مدیران صنعت DeFi، مالی سنتی مشاهده می کند که علی رغم اقدامات سختگیرانه KYC، “پولشویی هر روز اتفاق می افتد”.

مدیران DeFi در پانل WOW Summit استدلال کردند که اجرای اقدامات “مشتری خود را بشناسید” (KYC) “بزرگترین مشکل” را در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) حل می کند، جایی که هکرها میلیون ها پول دزدیده شده را به “پول پاک” می شویید.

در طول جلسه پانل با عنوان “امنیت بلاک چین به انطباق هوشمند: راه حل های AML و KYC در DeFi” در اجلاس World of Web3 (WOW) در هنگ کنگ در 29 مارس، رهبران صنعت DeFi را به عنوان راه حلی برای مبارزه با ضد پولشویی مورد تایید KYC مورد بحث قرار دادند. (AML) مسائل.

Dyma Budorin، مدیر عامل شرکت حسابرسی قراردادهای هوشمند Hacken، نسبت به رواج ابزارهایی که هکرها می توانند به راحتی از آنها برای “پولشویی” دزدیده شده از پلتفرم های DeFi استفاده کنند، هشدار داده است که او آن را “بزرگترین مشکل” در صنعت توصیف می کند.

او توضیح داد که هکرها می‌توانند به راحتی میلیون‌ها دلار را سرقت کرده و وجوه را در کیف پول‌های مختلف بشورند – «برای کسب دوباره پول تمیز» – که ردیابی منبع وجوه را دشوار می‌کند.

“KYC در مورد شفافیت و پاسخگویی است. فکر نمی کنم برای اکثر مردم مشکلی باشد. مطمئنم 99 درصد مردم چیزی برای پنهان کردن ندارند. خوشحالم که او را بخشی از دنیای ما می بینم.»

با این حال، ویکتور ییم، رئیس فین‌تک در Cyberport، مرکز رشد کارآفرینی هنگ‌کنگ، پیشنهاد کرد که KYC به تنهایی تمام مشکلات AML را حل نمی‌کند.

ییم توضیح داد که حتی در امور مالی سنتی، که اقدامات KYC برجسته است، “پولشویی هر روز ادامه دارد.”

با این حال، او معتقد است اقدامات KYC «فردای بهتری» را برای صنعت DeFi ایجاد می‌کند و هشدار می‌دهد که اجرای موفقیت‌آمیز به تلاش جمعی از جمله «تنظیم‌کننده‌ها، سیاست‌گذاری، اداره و سایر بازیگران» نیاز دارد.

مرتبط با: بایننس تحقیقات داخلی را پس از شایعات دور زدن KYC آغاز کرد

ییم مفهوم “نظارت به صورت ناشناس” را به عنوان نمونه ای از تعادل بین ناشناس بودن و انطباق ذکر کرد، زیرا افراد تا زمانی که توسط مجریان قانون احضار نشده باشند می توانند ناشناس بمانند – و افزود که این کار ضمن محافظت از افراد خوب، افراد بد را دور نگه می دارد. مردم.”

الکساندر شیر، بنیانگذار zkMe، تاکید کرد که مکانیسم‌های مختلفی باید برای راه‌حل‌های مختلف استفاده شود، به‌عنوان مثال، میکسرهای رمزنگاری «باید کاملاً متفاوت از رمپ‌های جلویی و روشن‌خاموش» DeFi استفاده شوند.

Scheer همچنین به مقررات اشاره کرد و خاطرنشان کرد که صنعت DeFi باید پیش از تحمیل مقررات توسط تنظیم کننده ها، به طور پیشگیرانه رهبری کند و مقررات “مقدماتی” ایجاد کند.
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید