DeFi شروعی سازنده برای سال 2023 دارد: بازتعریف مالی


DeFi با افزایش ژانویه و TVL به 50 میلیارد دلار ورود عالی به سال 2023 را نشان می دهد.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi) – خبرنامه ای که برای ارائه تحولات کلیدی هفته گذشته برای شما ساخته شده است.

سال 2023 برای کل بازار کریپتو، از جمله اکوسیستم دی‌فای، با روند صعودی آغاز شد، به طوری که بیشتر توکن‌ها در ژانویه سودهای دو رقمی را ثبت کردند و بالاترین قیمت‌های چند ماهه را ثبت کردند. در کنار رالی گاو نر، ژانویه شاهد کاهش 93 درصدی زیان‌های ناشی از سوء استفاده‌های DeFi و هکرها نسبت به سال گذشته بود.

اقدامات قانونی متعدد علیه استثمارگر Mango Markets به عنوان یک پیروزی بزرگ برای صنعت DeFi مورد ستایش قرار می گیرد. به گفته آژانس رتبه‌بندی اعتباری Moody’s، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) علیه تقلب ادعایی اقدام کرده‌اند و DeFi را به «محیطی امن‌تر و دلپذیرتر تبدیل کرده‌اند.» «این نشان می‌دهد که او تبدیل شده است.

در میان همه تحولات مثبت، پروتکل Solana DeFi Everlend به دلیل مشکلات نقدینگی ناشی از بحران FTX تعطیل شد و به کاربران گفت که وجوه خود را برداشت کنند. هکرهای کره شمالی همچنین تلاش کردند تا 27 میلیون دلار در اتر (ETH) ناشی از حمله پل هارمونی پولشویی کنند.

حرکت صعودی 100 توکن برتر DeFi در ماه فوریه ادامه یافت زیرا ارزش کل (TVL) قفل شده در پروتکل های DeFi به نزدیک به 50 میلیارد دلار رسید و بیشتر توکن ها افزایش قیمت هفتگی بیشتری را ثبت کردند.

DeFi شروعی سازنده برای سال 2023 دارد: DappRadar

پروتکل های DeFi رونق TVL را در استخرهای مختلف در ژانویه تجربه کردند. ارزش دارایی های سهام این بازار به 74.6 میلیارد دلار رسید که 26 درصد نسبت به دسامبر افزایش داشت.

در جدیدترین گزارش ماهانه خود، DappRadar احیای بازارهای توکن غیرقابل تعویض (NFT) را تشریح کرد که در کنار رشد صنعت DeFi، حجم معاملات و فروش را افزایش می‌دهند.

به خواندن ادامه دهید

زیان بهره‌برداری کریپتو در ژانویه شاهد کاهش تقریباً 93 درصدی نسبت به سال گذشته بود.

جدای از رشد صعودی بازار کریپتو در ژانویه، اخبار مثبت بیشتری در صنعت وجود دارد زیرا شاهد کاهش شدید ضرر ناشی از اکسپلویت ها در مقایسه با ژانویه 2022 بودیم.

بر اساس داده های شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield تا 31 ژانویه، ضرر ناشی از آسیب پذیری های کریپتو به 8.8 میلیون دلار رسیده است. 24 سوء استفاده در طول ماه وجود داشت که 2.6 میلیون دلار ارز دیجیتال برای میکسرهایی مانند Tornado Cash ارسال شد. تفکیک دارایی های ارسال شده به میکسرها شامل 1200 ETH و تقریباً 2668 BNB است.

به خواندن ادامه دهید

اقدام قانونی علیه سوءاستفاده‌گر Mango Markets یک پیروزی برای DeFi – Moody’s است

به گفته آژانس رتبه‌بندی اعتباری Moody’s، آخرین اتهامات وارد شده به سوءاستفاده‌کننده Mango Markets، Avraham Eisenberg، تأثیر مثبتی بر فضای DeFi خواهد داشت.

کریستیانو ونتریچلی، معاون امور مالی غیرمتمرکز، در یادداشتی در 31 ژانویه به سرویس سرمایه گذاری مودیز گفت که اقدامات تحریمی که در ژانویه توسط دو تن از تنظیم کننده های بازار ایالات متحده مطرح شد به این معنی است که DeFi “به سمت یک محیط امن تر و دلپذیرتر حرکت می کند”. گفت داره میاد ”

به خواندن ادامه دهید

پروتکل Solana DeFi Everlend به دلیل مشکلات نقدینگی تعطیل می شود

پروتکل Solana DeFi Everlend عملیات خود را تعطیل می کند و از مشتریان خود می خواهد که پول خود را از این پلتفرم برداشت کنند.

این شرکت تصمیم خود را در تاریخ 1 فوریه در توییتر اعلام کرد و گفت که با توجه به شرایط فعلی بازار، علیرغم داشتن مسیر کافی برای ادامه فعالیت، یک قمار خواهد بود.

به خواندن ادامه دهید

هکرهای کره شمالی از حمله پل هارمونی تلاش می کنند 27 میلیون دلار ETH پولشویی کنند

استثمارگران کره شمالی در پشت حمله به پل هارمونی در تلاش برای شستشوی وجوه دزدیده شده در ژوئن 2022 هستند. بر اساس داده‌های زنجیره‌ای که توسط کارآگاه بلاک‌چین ZachXBT در ۲۸ ژانویه منتشر شد، مجرمان ۱۷۲۷۸ ETH به ارزش تقریبی ۲۷ میلیون دلار را در آخر هفته جابه‌جا کردند. .

ZachXBT در توییتر نوشت که توکن‌ها به شش صرافی ارزهای دیجیتال منتقل شدند، بدون اینکه فاش کنند که کدام پلتفرم توکن‌ها را دریافت کرده‌اند. معاملات توسط سه آدرس اصلی انجام شد.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

داده های تحلیلی نشان می دهد که ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته بالای 40 میلیارد دلار باقی مانده است و در زمان نگارش این مقاله در حدود 48.1 میلیارد دلار معامله می شود. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای صعودی داشته‌اند، و تقریباً همه توکن‌ها افزایش قیمت را نشان می‌دهند.

dYdX (DYDX) با 39 درصد افزایش، دوباره بیشترین سود را در نمودارهای هفتگی داشت و پس از آن Phantom (FTM) قرار گرفت که به حرکت صعودی خود در هفته گذشته ادامه داد و 33 درصد افزایش هفتگی را به ثبت رساند.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید