تحریم DeFi باعث ایجاد نظرات مخالف کمیسیونر CFTC می شود


کمیسر از مشارکت عمومی و ذینفعان از طریق قوانین و مقررات حمایت می کند، نه فقط اجرا.

سامر کی. مرسینگر، کمیسیونر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) گفت که نگران است که CFTC ایالات متحده به جای تعامل با مردم، اقدامات اجرایی مربوط به پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را در نظر می گیرد.

در بیانیه عمومی منتشر شده در 7 سپتامبر، کمیسیونر مخالف نگرانی خود را در مورد رویکرد CFTC در این موارد ابراز کرد و استدلال کرد که اقدامات اجرایی مناسب ترین راه برای رسیدگی به فناوری جدید DeFi نیست. کمیسیونر معتقد است که CFTC باید از طریق قوانین و سایر ابزارهای نظارتی با مردم و سهامداران تعامل داشته باشد نه اینکه اساساً بر اقدامات اجرایی تکیه کند.

مرسینگر گفت:

من نگران این هستم که کمیسیون در این موارد که ما باید با مردم درگیر باشیم، گام دیگری در جهت انجام اقدامات اجرایی برمی دارد.

مرسینگر ابراز داشت که در مواقع لزوم، طبق دستور کنگره، به ویژه برای محافظت از فعالان بازار در برابر تقلب و سوء استفاده، آماده است تا قوانین CEA و CFTC را در موقعیت‌های نوآورانه اعمال کند. با این حال، وی خاطرنشان کرد که دستورات کمیسیون در این موارد نشان‌دهنده سوء استفاده از وجوه مشتریان یا قربانی شدن فعالان بازار توسط پروتکل‌های DeFi مشروط به اقدامات اجرایی نیست.

کمیسیونر سوالاتی را در مورد صلاحیت نظارتی بر پروتکل های DeFi، نیاز به قوانین واضح و پیامدهای بالقوه اجرا در غیاب قوانین شفاف مطرح کرد. علی‌رغم چالش‌ها، دستور کار نظارتی CFTC در بهار 2023 شامل هیچ گونه فعالیت قانون‌گذاری مرتبط با دی‌فای نمی‌شود و این مسائل عمدتاً مورد توجه قرار نگرفته است.

مرتبط با: کمیسر CFTC خواستار برنامه آزمایشی نظارتی ارزهای دیجیتال است

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده اعلام کرد که اقدامات نظارتی را علیه سه پروتکل مالی غیرمتمرکز به دلیل عدم ثبت پیشنهادات مختلف معاملات مشتقه انجام داده است. Exchanges Opyn Inc., ZeroEx Inc. و Deridex Inc.

Deridex و Opyn به دلیل عدم ثبت نام به عنوان تسهیلات اجرای مبادلات یا بازار قرارداد تعیین شده و همچنین عدم ثبت نام به عنوان تاجر کمیسیون آتی با اتهاماتی مواجه شدند. علاوه بر این، CFTC این دو پروتکل را به عدم رعایت مفاد مشتری مندرج در قانون رازداری بانک متهم کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید