DeFi رشد zkSync را در حین استقرار 1 اینچی در پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم فعال می‌کند.


شبکه ۱ اینچی جدیدترین پروتکل مالی غیرمتمرکز است که در پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم zkSync Era مستقر شده است.

پروتکل 1 اینچی مالی غیرمتمرکز (DeFi) پروتکل‌های تجمیع و سفارش محدود را در راه حل مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم zkSync Era تعبیه می‌کند تا از تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر استفاده کند.

شبکه 1 اینچی جدیدترین از سری پلتفرم‌ها و سرویس‌های مبتنی بر اتریوم است که بر روی پلت‌فرم مقیاس‌بندی مبتنی بر zk-proof مستقر شده‌اند. Uniswap، SushiSwap، Maker و Curve Finance نیز zkSync Era را با تجمع ضد zk راه اندازی کردند.

سرگج کونز، یکی از بنیانگذاران شبکه 1inch، وعده راه حل لایه 2 را برجسته کرد زیرا پلتفرم او به تعدادی از اولین متحرکان برای ادغام با پروتکل قدرتمند zk-proof ملحق می شود:

با افزایش قدرت zkSync Era، کاربران 1 اینچی از عملیات سریعتر و ارزانتر بهره مند خواهند شد.

بیانیه ای از Alex Gluchowski، مدیر عامل Matter Labs، که ریاست شرکت توسعه zkSync را بر عهده دارد، اشاره می کند که پروتکل های DeFi عامل مهمی در پذیرش دوران zkSync هستند:

“DeFi نیروی محرکه رشد انفجاری zkSync Era بوده است که باعث شده است TVL بیش از 200 میلیون دلار تنها در سه هفته کوتاه به این پروتکل منتقل شود و ما انتظار داریم که استقرار 1 اینچی به پذیرش و استفاده بیشتر از zkSync Era کمک کند. “

گلوچوفسکی گفت که موقعیت شبکه 1 اینچی به عنوان بزرگترین تجمیع کننده مبادلات غیرمتمرکز از نظر حجم زنجیره ای، نقدینگی عمیق تری را برای zkSync Era فراهم می کند. این توزیع همچنین برای ارائه تراکنش‌های سریع‌تر، نرخ‌های بهتر و کاهش نرخ تراکنش راه‌اندازی شد.

مطالب مرتبط: Symbiosis zkSync را ادغام می کند: “تکامل طبیعی” راه حل های مقیاس بندی

zkSync یکی از مجموعه‌ای از راه‌حل‌های لایه ۲ است که پیشگام استفاده از zk-rollups برای افزایش توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری اتریوم است. این فناوری پروتکل‌های لایه ۲ را قادر می‌سازد تا محاسبات و ذخیره‌سازی وضعیت بلاک چین را به خارج از زنجیره منتقل کنند و به این پلتفرم‌ها اجازه می‌دهد تا هزاران تراکنش را قبل از ارائه اثبات‌های هش داده‌ها به شبکه اصلی اتریوم پردازش کنند.

Matter Labs 200 میلیون دلار را طی دور سرمایه‌گذاری سری c در نوامبر 2022 تضمین کرد و جمع‌آوری سرمایه را به بیش از 450 میلیون دلار برای ادامه توسعه پلتفرم مقیاس‌پذیری اتریوم افزایش داد.

دیگر شرکت‌های بزرگ توسعه اتریوم، از جمله Polygon و ConsenSys، پروتکل‌های مقیاس‌بندی محافظت‌شده با zk خود را نیز توسعه داده‌اند. ConsenSys مجموعه zkEVM را در 28 مارس در شبکه آزمایشی عمومی منتشر کرد.

در همین حال، Sandeep Nailwal، یکی از بنیانگذاران Polygon، zk-rollups را به عنوان «جام مقدس مقیاس‌پذیری اتریوم» پس از انتشار فناوری متن‌باز zkEVM Ethereum به شبکه اصلی در 27 مارس توصیف کرد.

مجله: موسس Polygon Miden، ZK «پایان بازی» را برای مقیاس‌بندی بلاک‌چین‌ها تجمیع می‌کند


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *