Infura غیرمتمرکز چند ماه دیگر راه اندازی می شود، غول های ابری Web2 می توانند به آن بپیوندند: Consensys


Infura غیرمتمرکز شامل Infura و بازار غیرمتمرکز سایر ارائه دهندگان داده شخص ثالث خواهد بود.

به گفته سیمون موریس، رئیس استراتژی Consensys در هفته بلاک چین، Infura غیرمتمرکز تا پایان سال راه اندازی خواهد شد، زیرا ارائه دهندگان ابر Web2 به بخشی از شبکه تبدیل می شوند.

موریس در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت: “ما به دنبال راه اندازی چیزی در اواخر امسال هستیم، اما پس از آن مرحله ترکیبی وجود خواهد داشت که انتظار دارند حدود شش ماه طول بکشد.” شبکه در حالی که هنوز تحت کنترل مرکزی بود، تحت یک دوره آزمایشی قرار گرفت.

Infura نقطه دسترسی اکثر برنامه‌های کاربردی برای دسترسی به داده‌های زنجیره‌ای بلادرنگ از بلاک چین اتریوم است، اما با توجه به اینکه تنها توسط Consensys کنترل می‌شود، یک نقطه شکست را فراهم می‌کند. هنگامی که Infura در نوامبر 2020 سقوط کرد، کیف پول MetaMask از کار افتاد و صرافی های متمرکز و پروژه های DeFi نیز تحت تأثیر قرار گرفتند. Infura همچنین توسط برخی از کاربران به دلیل تبعیت از تحریم های ایالات متحده در مورد Tornado Cash مورد انتقاد قرار گرفته است، اما به عنوان یک شرکت مستقر در ایالات متحده، Consensys نمی تواند انجام دهد.

کار برای ایجاد یک بازار غیرمتمرکز متشکل از حداکثر پنج ارائه‌دهنده داده مختلف که می‌تواند نقشی مشابه با Infura داشته باشد، اما در سطح جهانی توزیع شده است، پیشرفت کرده است. خود Infura تنها یکی از ارائه دهندگان در شبکه خواهد بود.

موریس گفت که این امر دسترسی به اتریوم را قابل اطمینان‌تر و مقاوم‌تر در برابر سانسور می‌کند، زیرا DApp‌ها نیازی به اعتماد به یک ارائه‌دهنده خدمات داده واحد در یک حوزه قضایی ندارند.

«اگر افراد مختلفی دارید که زیرساخت‌های خود را به روش‌های مختلف در ارائه‌دهندگان ابری مختلف با استفاده از نرم‌افزارهای نود مختلف راه‌اندازی می‌کنند، می‌توانید مقاومت در برابر شکنندگی را شروع کنید. [the system]”

موریس می گوید هدف نهایی ایجاد یک معماری غیر قابل ویرایش TCP IP مانند است:

“شما نمی توانید TCP IP را ویرایش کنید، اما قطعا می توانید ارائه دهندگان را ویرایش کنید. به همین دلیل است که ما در تلاش هستیم تا یک معماری Web3 جدید بسازیم که چگونه می تواند رشد کند […] سپس نقش ما در آن […] هدایت این تغییر پارادایم است.

موریس گفت که هم شرکت‌های کریپتو بومی و هم ارائه‌دهندگان بزرگ ابر Web2 مایل به مشارکت هستند، اما او علناً تایید نکرد که Google Cloud یا AWS در حال مذاکره با Consensys هستند.

“علاقه هر دو وجود دارد [Web2 and Web3 providers]. منظورم این است که آن‌ها آن را چیزی جدید می‌دانند، به نوعی منبعی بالقوه برای حجم زیادی از کار در آینده.»

مرتبط با: خط استارت آپ های Web3: برنامه راه اندازی Consensys با Cointelegraph Accelerator همکاری می کند

او افزود که فاز فدرال برای حذف اشکالات و اطمینان از عملکرد صحیح سیستم در حالی که هنوز تحت کنترل مرکزی است، ضروری است. اینکه آیا Consensys یا یک ساخت جدید هنوز مشخص نشده است. انتظار می رود در سال 2024 وارد بازار ارائه دهندگان داده های غیرمجاز شود.

تمرکززدایی از ارائه دهندگان داده های بلاک چین اینفورا بسیار مهم است زیرا انحصارات را می توان با یک تصمیم دادگاه بسته کرد. برای کیف پول Web3 مانند MetaMask که برای داده ها به Infura متکی است، این می تواند پیامدهای جدی داشته باشد.

استراتژیست ارشد این شرکت افزود که نسخه غیرمتمرکز Infura می تواند توسط یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) یا یک بنیاد اداره شود.

مجله: پلیس چین در برابر Web3، تمرکز بلاک چین ادامه دارد: آسیا اکسپرس
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید