تبادل غیرمتمرکز رای GMX برای استفاده از اوراکل های کم تاخیر Chainlink


یکی از مدیران Chainlink گفت که اوراکل ها امنیت GMX را با ارائه “مقاومت قوی تر در هنگام انجام معاملات کاربر” افزایش می دهند.

اوراکل‌های کم‌تأخیر Chainlink (LINK) با تبادل غیرمتمرکز (DEX) GMX پس از یک پیشنهاد حاکمیتی موفقیت‌آمیز با هدف ارائه GMX v2 با داده‌های بازار زمان واقعی «جزئی‌تر» ادغام خواهند شد.

رای گیری در 25 آوریل در ساعت 12:00 UTC با بیش از 96٪ از دارندگان توکن GMX شرکت کننده به این پیشنهاد رای مثبت دادند.

نویسنده پیشنهاد توضیح داد که اوراکل‌های Chainlink جدید، که با ورودی مشارکت‌کنندگان کلیدی GMX ایجاد شده‌اند، برای بهبود عملکرد DEXهای دائمی و معاملات حساس به قیمت در GMX معرفی شده‌اند.

علاوه بر این، Johann Eid، رئیس بخش یکپارچه‌سازی Chainlink Labs، گفت که اوراکل‌های با تأخیر کم امنیت را تقویت می‌کنند، پروتکل را بیشتر متمرکز می‌کنند و تجربه کاربر را بهبود می‌بخشند.

در حالی که این اوراکل‌های جدید از همان عملگرهای گره اوراکل و مکانیسم‌های جمع‌آوری داده‌های مورد استفاده در فیدهای مرجع Chainlink استفاده می‌کنند، عید توضیح داد که اوراکل‌های جدید داده‌ها را با «فرکانس بالاتر» استخراج می‌کنند.

اوراکل‌های جدید Chainlink با تأخیر کم از همان مجموعه اپراتورهای گره اوراکل و مکانیسم جمع‌آوری داده‌های چندلایه استفاده می‌کنند که در حال حاضر در جریان‌های مرجع موجود Chainlink استفاده می‌شود، اما از طریق یک مکانیسم مبتنی بر کشش برای برآورده کردن الزامات سرعت مشتقات DeFi عمل خواهند کرد. ”

عید توضیح داد که امنیت تقویت‌شده از اوراکل‌های با تأخیر کم حاصل می‌شود که «مقاومت قوی در برابر دستکاری هنگام انجام اقدامات کاربر» ارائه می‌کنند.

یکی دیگر از مفسران توییتر، آیلو، در 8 آوریل به 62600 دنبال کننده خود توضیح داد که این ادغام “معرض اعمال قیمت و استنتاج ارزش قدیمی” را برای معامله گران مشتقات GMX کاهش می دهد.

یک نسخه بتا از فیدهای اوراکل انحصاری GMX با تأخیر کم که از سال 2022 در حال کار است، اکنون در شبکه آزمایشی Arbitrum در دسترس است.

در ازای این سرویس، Chainlink 1.2٪ از هزینه های پروتکل تولید شده توسط اوراکل های کم تاخیر را از پروتکل GMX دریافت می کند.

هزینه‌های پروتکل شامل کارمزدهایی است که کاربران از معاملات مارجین پرداخت می‌کنند، علاوه بر کارمزد استاندارد استقراض و کارمزد تسویه.

عید خاطرنشان کرد که با ادامه “گسترش” و “تکامل” پروتکل، Chainlink به بهبود خدمات اوراکل خود در GMX ادامه خواهد داد.

مرتبط با: تجارت ارز دیجیتال بدون دردسر و ایمن؟ این DEX دائمی برای این چالش آماده است

به نظر می رسد GMX اولین DEX دائمی نیست که با نوع جدید اوراکل همراه است.

مت لوسکوادرو، سفیر سابق پلتفرم مشتقات زنجیره ای Synthetix، گفت که او راه حل مشابهی را که برای اولین بار توسط یکی از اعضای جامعه GMX مشاهده شده بود، قبل از ارائه پیشنهاد ادغام کرده است:

GMX مخصوص Aribitrum نیز در ژانویه 2022 در Avalanche (AVAX) در دسترس قرار گرفت. بر اساس داده های DeFiLlama، ارزش کل کل قفل شده (TVL) در حال حاضر در این دو شبکه 669 میلیون دلار است.

در حال حاضر این بزرگترین پروتکل در Arbitrum است که خود بزرگترین شبکه لایه 2 اتریوم توسط TVL است.

اوراکل های زنجیره ای در اوت 2021 در Arbitrum منتشر شدند.

سکه USD (USDC)، اتر بسته بندی شده (wETH) و بیت کوین بسته بندی شده (wBTC) سه توکن بزرگ در GMX با سهام 43.6، 23.2 و 16 درصد هستند.

مجله: تالار شعله توییتر رمزنگاری شده: لارک دیویس در مورد مقابله با طوفان های رسانه های اجتماعی و اینکه چرا او یک گاو ETH است: تالار شعله
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *