تمرکززدایی به این معنی بود که تحریم‌ها نمی‌توانند تورنادو Cash: Chainalysis را از برق خارج کنند

تمرکززدایی به این معنی بود که تحریم‌ها نمی‌توانند تورنادو Cash: Chainalysis را از برق خارج کنند


در حالی که این روزها دسترسی به میکسر رمزنگاری خوب یا بد است، تمرکززدایی به این معنی است که پایان دادن به آن تقریبا غیرممکن است.

یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین نتوانسته است استفاده از آن را به طور کامل متوقف کند، اگرچه تحریم‌ها علیه میکسر غیرمتمرکز رمزنگاری Tornado Cash خدمات را مختل کرد.

در 8 آگوست، دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) تحریم هایی را علیه میکسر کریپتو به دلیل نقش آن در پولشویی اعلام کرد.

در گزارشی که در 9 ژانویه منتشر شد، Chainalysis گفت که تحریم‌ها تا حدی تأثیر داشته و باعث شده است که کل ورودی‌ها به میکسر ظرف 30 روز پس از اجرایی شدن تحریم‌ها 68 درصد کاهش یابد.

با این حال، این شرکت تاکید کرد که از آنجایی که Tornado Cash یک پلت فرم غیرمتمرکز مبتنی بر قرارداد هوشمند است، “هیچ کس یا سازمانی نمی تواند به آسانی با یک سرویس متمرکز، Tornado Cash را از بین ببرد.”

Chainalysis مثالی از بازار تاریک نت Hydra را ذکر کرد که پس از توقیف سرورهای پلیس آلمان در نتیجه تحریم‌ها، شاهد کاهش شدید ورود ارزهای دیجیتال به صفر بود.

Chainalysis توضیح داد که تحریم های اعمال شده بر Tornado Cash “به این معنی است که وب سایت فرانت اند بسته شده است، قراردادهای هوشمند آن می تواند به طور نامحدود اجرا شود، به این معنی که هر کسی می تواند از نظر فنی در هر زمانی از آن استفاده کند”.

این نشان می‌دهد که تحریم‌ها علیه خدمات غیرمتمرکز به‌جای قطع کامل آن، به‌عنوان وسیله‌ای برای جلوگیری از استفاده از این سرویس عمل می‌کنند.»

OFAC در آگوست 2022 به شدت با Tornado Cash مخالفت کرد و ادعا کرد که افراد و گروه‌ها از میکسر برای شستشوی میلیاردها ارز رمزنگاری شده از جمله 455 میلیون دلار سرقت شده توسط گروه لازاروس وابسته به کره شمالی از سال 2019 استفاده کرده‌اند.

آژانس بعداً این تحریم‌ها را در نوامبر تغییر داد و پلتفرم را به دلایل زیر سفت‌تر کرد: «برای فعال کردن فعالیت‌های مخرب سایبری که در نهایت از فعالیت‌های کره شمالی پشتیبانی می‌کند. [weapons of mass destruction] برنامه.”

الان رای بدهید!

تحقیقات Chainalsis در آخرین گزارش خود خاطرنشان کرد که استفاده غیرقانونی از Tornado Cash در درجه اول مربوط به هک و کلاهبرداری رمزارز است و تقریباً 34٪ از کل ورودی‌ها به همین دلیل منتسب می‌شوند.

در حالی که تحریم‌ها به طور کامل مانع از مخدوش‌کننده نشدند، اما به طور موثری برای منصرف کردن مردم از استفاده از این پلتفرم کار کردند و تعداد کل ورودی‌ها طی ماه آینده 68 درصد کاهش یافت.

ارقام مشخصی ارائه نشده است، اما نمودار نشان می دهد که در مقاطعی از 30 روز قبل از تحریم ها، ورودی های روزانه به حدود 25 میلیون دلار در روز می رسید و پس از آن به زیر 5 میلیون دلار در روز کاهش می یافت.

قبل و بعد از ورود برای سیستم عامل های تحریم شده: Chainalysis

این مشوق‌ها قوی به نظر می‌رسند زیرا جریان ورودی آنها در 30 روز پس از انتصابشان 68 درصد کاهش یافته است.

مربوط: تلفات امنیتی DeFi با جهش 47.4 درصدی به 3.64 میلیارد دلار در سال 2022: گزارش

این هفته، گزارش جداگانه‌ای از شرکت امنیتی بلاک‌چین SlowMist نیز نشانه‌هایی از نوع پولی که در سال 2022 از طریق Tornado Cash جریان می‌یابد، ارائه کرد. طبق تحقیقات این شرکت، سال گذشته 1233129 اتر (ETH) به ارزش 1.62 میلیارد دلار در این پلتفرم سرمایه گذاری شد. با 1,283,186 ETH (1.7 میلیارد دلار) برداشت شد.
نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉