مرگ و حضانت از خود: چگونه هنگام مرگ، ارز دیجیتال خود را زیر پا می گذارید؟

مرگ و حضانت از خود: چگونه هنگام مرگ، ارز دیجیتال خود را زیر پا می گذارید؟


وکلای کریپتو اضافه کردن دستورالعمل‌های بسیار دقیق به اراده فرد و انتصاب یک خویشاوند نزدیک با رمزنگاری را از جمله پیشنهادات دیگر پیشنهاد می‌کنند.

به گفته وکلا، یک سرمایه گذار معمولی کریپتو احتمالاً قصد ندارد به این زودی ها در اثر کهولت سن بمیرد، اما این بدان معنا نیست که آنها نباید برنامه ای داشته باشند که در صورت مرگ غیرمنتظره کریپتو خود را تغییر دهند.

ایرینا هیور، وکیل رمزارز مستقر در دبی، در گفتگو با کوین تلگراف، معتقد است «میلیاردها» بیت کوین (BTC) به دلیل ناتوانی مالکان در برنامه ریزی صحیح برای مرگ از دست رفته است.

گل با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده ها به دلیل بردن کلیدهای خصوصی به قبر نمی توانند به دارایی های رمزنگاری شده عزیزان خود دسترسی داشته باشند، بر اهمیت ملاقات دارایی های رمزنگاری شده با خانواده و گنجاندن آنها در وصیت نامه آنها تأکید کرد.

هیور گفت که سرمایه گذار معمولی کریپتو یک “هزاره مرد” بین 27 تا 42 سال است. این محدوده سنی است که در آن تنظیم امور مالی فرد در صورت مرگ “آخرین چیزی” است که در گفتگو مطرح می شود.

با این حال، وکیل معتقد است که بررسی اینکه وصیت کننده صلاحیت استفاده از کیف پول سرد و گرم را دارد تا بتواند به درستی دارایی های خود را توزیع کند، “ضروری” است.

لیام هنسی، وکیل دارایی دیجیتال، شریک شرکت حقوقی استرالیایی Gadens، معتقد است که سرمایه گذاران رمزارز باید بدانند که “اولین گام” برای محافظت از آینده خانواده خود تهیه وصیت نامه است – اما آنها نباید فراموش کنند که رمزارز دارایی پیچیده ای است. و اینکه وصیت نامه باید حاوی دستورالعمل های واقعاً خاصی در مورد محل قرارگیری رمزارز و نحوه دسترسی به کلیدها باشد.

الان رای بدهید!

هیور «مشکلات بزرگی» را در فرآیند تصاحب کریپتو مشاهده کرد، از جمله زمانی که یکی از بستگان متوفی یک خانواده برای دسترسی به دارایی‌های کریپتو کمک می‌خواست.

کریش گوسای، وکیل دارایی‌های دیجیتال، شریک مدیریت قانون گوسای، معتقد است به دلیل عدم درک دارایی‌های دیجیتال اطراف، اطلاع‌رسانی به ذینفعان در مورد ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

گوسای معتقد است که اطلاع دادن به مجری یا عزیزان از وجود دارایی‌های رمزنگاری مهم است، اما توصیه می‌کند اطلاعات حساس ورود یا عبارات اولیه را به اشتراک نگذارید و می‌گوید این کار ضروری نیست.

او پیشنهاد کرد که عبارت seed را می توان در صورت نیاز بین چهار عضو خانواده به اشتراک گذاشت.

اثرات مالیاتی

به ارث بردن کریپتو نیز می تواند به دلیل تفاوت در ساختارهای مالیاتی بین حوزه های قضایی پیچیده باشد.

هیور افزود که برخی از حوزه های قضایی مالیات بر ارث دارند. برای مثال، در بریتانیا، دارایی‌های کریپتو در صورت فوت مالک و مالیات بر عایدی سرمایه در صورت واگذاری معتبر، «مسئول» مالیات بر ارث خواهند بود.

مربوط: پاسخ به یک سوال بیمار: وقتی می میرید برای بیت کوین شما چه اتفاقی می افتد؟

هیچ مالیات بر ارث در استرالیا وجود ندارد، اما هیور خاطرنشان کرد که مالیات بر عایدی سرمایه برای واگذاری اموال به ارث رسیده از دارایی متوفی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد که در آن زمان حوزه‌هایی مانند امارات متحده عربی بودند که در آن مالیات وجود نداشت.

لیام هنسی، وکیل دارایی های دیجیتال، شریک Gadens، افزود که تحقق دارایی های دیجیتال با بهترین قیمت می تواند پیچیدگی دیگری به دلیل عواملی مانند نوسانات قیمت و پروتکل های اجرایی هوشمند باشد.


نویسنده: Ciaran Lyons

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉