پرش گربه مرده؟  قیمت بیت کوین در بالاترین سطح 5 ماهه به 23000 دلار نزدیک می شود

پرش گربه مرده؟ قیمت بیت کوین در بالاترین سطح 5 ماهه به 23000 دلار نزدیک می شود


بیت کوین فاصله چندانی با افزایش میانگین متحرک 200 هفته ای خود ندارد، اما معامله گران هنوز نسبت به روند صعودی قیمت بیت کوین مشکوک هستند.

بیت کوین (BTC) در 21 ژانویه در 23000 دلار نوسان داشت زیرا خریداران آسیایی قدرت تازه بازار را تقویت کردند.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

نقدینگی پیشنهاد باعث شک و تردید می شود

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بیت‌کوین/دلار آمریکا با خرس‌ها مبارزه کرد تا یک شبه در Bitstamp به 22790 دلار برسد و به بالاترین سطح از اوت رسیده است.

با وجود ترس از یک اصلاح بزرگ، با بالاترین رکوردهای چند ماهه متوالی، بیت کوین همچنان معامله گران را شگفت زده کرد زیرا معامله گران راه را برای صعود بیشتر هموار کردند.

همانطور که توسط معامله گر روزانه Skew اشاره شد، آسیا در آخر هفته با فشار فروش از سوی بازارسازان جذب شده در بازارهای سهام پیشرو بود.

یک رالی دیگر که توسط پیشنهاد آسیایی هدایت می شود. خریداران TWAP فشار فروش را از MM دریافت می کنند. پیشنهاد حذف لکه های بزرگ را پیشنهاد می کند و درخواست می کند که دیوار قبل از فشرده سازی کوتاه دیگری کشیده شود. نظر داد روی نمودار ترکیبی

نمودارهای توضیحی BTC/USD. منبع: Skew/ توییتر

در همین حال، منابع تجزیه و تحلیل زنجیره ای، نشانگرهای مواد با پرچم یک روز قبل از بایننس بخواهید نقدینگی حذف شود، این به بیت کوین اجازه می دهد تا از مرز 22000 دلار عبور کند.

«نوسانات ادامه دارد. همه چیز را پس ندهید، مطمئن شوید که در طول مسیر مقداری برف خواهید داشت.” نوشت به عنوان بخشی از به روز رسانی بعدی.

داده های دفتر سفارش BTC/USD (Binance). منبع: شاخص مواد/ توییتر

مثل همیشه، بیت کوین در آخرین اوج های خود به دور از تردید بوده است و برخی از چهره های آشنا همچنان معامله گران را تشویق می کنند تا برای بدترین شرایط آماده شوند.

تحلیلگر تونی گینا: “هرچه پمپ بزرگتر باشد، BTC سخت تر سقوط می کند.” توییت کرداگر کریپتو تونی است استدلال کرد که ممکن است تمام این کنش‌ها چیزی بیش از یک «پرش مرده گربه» نباشد.

او خلاصه کرد: “چه این موجی از امداد گربه مرده باشد یا یک معکوس بیت کوین، دیدن کمی خوش بینی در Crypto بسیار عالی است.”

یکی از مفسران محبوب که تعجب می کند که چرا پس از معاملات TradFi در پایان هفته سود بیشتری به دست آمد، همچنین پیشنهاد داد که معامله گران دستکاری می کنند.

در یک به‌روزرسانی آمده است: «هر کسی که واقعاً می‌خواهد کریپتو بخرد و مالک آن باشد، هر هفته منتظر تعطیلی جمعه برای اجرا نخواهد ماند. تو می خوانیوی افزود که “هدف این خریداران مشخص است”.

در اوایل هفته، Material Indicators به ​​طور مشابه در مورد مناقصه “طرح شده” در BTC هشدار داد.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

میانگین متحرک قابل توجه در افق

بنابراین، توجه بر بسته شدن هفتگی آینده برای BTC/USD متمرکز شده است که در صورت ادامه قیمت‌های فعلی، بهترین ارزش آن از اواسط آگوست خواهد بود.

در همان زمان، به نظر می رسید که بیت کوین در آستانه رسیدن به یک به اصطلاح “صلیب مرگ” در نمودار هفتگی است، با نزول 50WMA در آستانه عبور از 200 WMA که هنوز در حال افزایش است.

نمودار کندل استیک 1 هفته ای BTC/USD (Bitstamp) با 50، 200 WMA. منبع: TradingView

مطالب مرتبط: بیت کوین با سقوط 15000 دلاری آمریکا به دلیل ایجاد “فروپاشی مالی” – آرتور هیز

هدف اصلی میانگین متحرک 200 هفته ای (WMA) بود که در حال حاضر 24650 دلار است و در بیشتر سال 2022 دور از دسترس بوده است.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉