سازمان تجارت اروپا نسبت به حذف DeFi از MiCA هشدار می دهد


این نهاد تجاری ایجاد یک چارچوب نظارتی منسجم برای اکوسیستم DeFi، با طبقه‌بندی و سطوح مختلف تمرکز را پیشنهاد کرد.

انجمن بازارهای مالی اروپا (ASME)، یک گروه حامی صنعت که نماینده فعالان بازار عمده فروشی در اروپا است، خواستار گنجاندن بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) در بازارهایی شده است که اخیراً در مقررات دارایی های رمزنگاری (MiCA) تصویب شده است.

MiCA اولین قانون بالقوه جامع رمزنگاری است که در دسامبر 2024 اجرایی خواهد شد. با این حال، قانونگذار رمزارز جنبه‌های خاصی از اکوسیستم رمزنگاری، از جمله DeFi و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را حذف می‌کند. ASME در مقاله خود خطاب به شورای اروپا اظهار داشت که حذف DeFi می تواند خطرات نامطلوبی را برای ثبات مالی و اثرات منفی احتمالی ایجاد کند.

در این گزارش آمده است: «اگرچه همپوشانی فعلی DeFi و مالی سنتی (TradFi) هنوز قابل توجه نیست، همانطور که توسط هیئت ثبات مالی (FSB) اعلام شده است، باید به طور فعال نظارت و مدیریت شود.

این گزارش توصیه می‌کند که اتحادیه اروپا یک طبقه‌بندی برای فعالیت‌های DeFi و دارایی‌های دیجیتال با رویکرد مبتنی بر ریسک ایجاد کند. از نظر مدیریت یک اکوسیستم غیرمتمرکز مانند DeFi، سازمان تجاری یک چارچوب نظارتی منسجم با سطوح مختلف تمرکز پیشنهاد کرد.

Cointelegraph برای اظهار نظر در این مورد با AFME تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

این نهاد تجاری گفت که خواسته هایش نباید به عنوان یک راه حل قطعی تلقی شود، بلکه باید بررسی بیشتر برخی از مسائل فنی ناشی از این حوزه جدید مالی دیجیتال و همچنین برخی پیشنهادات اولیه در مورد نحوه پرداختن به DeFi از منظر نظارتی باشد. .

مرتبط با: ریپل از مقررات MiCA استقبال می کند، زیرا شکایت ایالات متحده عدم وضوح را برجسته می کند

هدف این سازمان تجارت، آغاز اولین بحث در سطح صنعت در مورد این موضوع و دستیابی به راه‌حل‌های سیاستی نوآورانه برای DeFi با بخش عمومی و خصوصی است.

MiCA در حال حاضر در مرحله مشاوره است، جایی که اتحادیه اروپا یک فرآیند مشاوره سه مرحله ای را آغاز خواهد کرد که در ماه جولای آغاز خواهد شد. اقدامات و پیشنهادات جمع آوری شده در مرحله مشاوره منوط به تایید کمیسیون اروپا، پارلمان اروپا و شورای اروپا خواهد بود.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *