دلارزدایی: آیا واقعاً این اتفاق می افتد؟


در آخرین گزارش کوین تلگراف، دلایلی را که منجر به کاهش ارزش دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی شده و پیامدهای احتمالی آن را تحلیل می‌کنیم.

دلارزدایی ادامه می یابد و با کاهش ارزش دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره شده غالب جهان، شتاب بیشتری می گیرد.

برای بیش از 100 سال، دلار آمریکا ارز ذخیره جهانی بوده است، به این معنی که ارز خارجی غالبی است که توسط بانک‌های مرکزی برای انجام معاملات بین‌المللی و تسویه بدهی‌های بین‌المللی نگهداری می‌شود.

این در حالی است که بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول، سلطه دلار بر ذخایر کشور در 20 سال گذشته از 70 درصد به کمتر از 60 درصد کاهش یافته است.

این روند از سال گذشته، زمانی که ایالات متحده و متحدانش ذخایر دلاری روسیه را در پاسخ به حمله این کشور به اوکراین مسدود کردند، شتاب گرفته است.

از آن زمان، بسیاری از کشورها به دنبال جایگزینی برای دلار آمریکا بودند. برخی در حال بحث در مورد ایجاد ارزهای جدید برای تجارت بین المللی هستند، در حالی که برخی دیگر در حال خرید مقادیر فزاینده طلا برای تنوع بخشیدن به ذخایر خود هستند.

بیت کوین (BTC)، یک دارایی نوظهور با بسیاری از ویژگی های طلا، نیز می تواند در بلندمدت از این روند بهره مند شود.

آخرین گزارش Cointelegraph را در کانال یوتیوب ما تماشا کنید و فراموش نکنید که مشترک شوید تا درباره علل و پیامدهای سقوط دلار آمریکا و دارایی هایی که از آن سود می برند بیشتر بدانید!


نویسنده: Marco Castrovilli

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید