معامله DCG با جنسیس همچنان بلاتکلیف است زیرا دوره میانجیگری 30 روزه ادامه دارد


طرح تسویه حساب پیشنهادی در فوریه 80 درصد از وجوه را به طلبکاران جنسیس بازگرداند، اما منجر به میانجیگری با ادعاهای متعدد می شد.

گروه ارز دیجیتال (DCG)، شرکت مادر شرکت کریپتو جنسیس کپیتال، هیچ قطعنامه‌ای را درباره «بدهی‌های بین‌شرکتی فوق‌العاده» خود که بتواند به بازپرداخت طلبکاران کمک کند، گزارش نکرده است.

در اطلاعیه 9 می، DCG گفت که در میانه یک دوره میانجیگری 30 روزه با Genesis در پاسخ به درخواست های طلبکاران است. در ماه فوریه، این شرکت طرح تسویه حسابی را پیشنهاد کرد که در آن انتظار می‌رود طلبکاران جنسیس 80 درصد از وجوه را پس از اعلام ورشکستگی شرکت در فصل 11 پس بگیرند.

اما در ماه آوریل، طلبکاران جنسیس مطالبات خود را مطرح کردند و روند ورشکستگی و “توافق اصولی” بین دو شرکت را مختل کردند. جنسیس گزارش داد که در زمان اعلام ورشکستگی بین 1 تا 10 میلیارد دلار بدهکار است.

DCG در یک مسیر موازی و با هدف ارائه انعطاف‌پذیری مالی بیشتر، در حال مذاکره با تامین‌کنندگان سرمایه برای رشد سرمایه و تامین مالی مجدد تعهدات بین‌شرکتی معوق با Genesis است. ما متعهد به دستیابی به یک نتیجه عادلانه برای همه هستیم و مشتاقانه منتظر یک راه حل ثمربخش در این دوره میانجی هستیم.»

در پی ورشکستگی جنسیس، این شرکت کریپتو مشکل دار در مرکز مسائل حقوقی بین DCG و صرافی ارز دیجیتال Gemini قرار گرفته است. طبق گزارش‌ها، DCG و Genesis تقریباً 900 میلیون دلار به مشتریانی که از درآمد جمینی محروم شده‌اند بدهکار هستند – جنسیس این برنامه را با مشارکت جمینی اجرا کرد. در ژانویه، کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران جمینی، تهدید کرد که در صورت عدم ارائه یک “معامله منصفانه” به طلبکاران Gemini، علیه DCG و مدیر عامل شرکت، بری سیلبرت، شکایت خواهد کرد.

مرتبط با: Gemini از میانجی گری Genesis حمایت می کند، اما از سرعت دادن ناامید شده است

مقامات ایالات متحده نیز در میان مشکلات مالی کسب و کارها وارد عمل شدند. در ماه ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار جنسیس و جمینی را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد و طبق گزارش ها، وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک نیز در حال تحقیق درباره جمینی بر سر برنامه Winning بود.

دوره مدیتیشن 30 روزه به DCG و Genesis تا پایان ماه مه فرصت می دهد تا در مورد طرح بازسازی پیشنهادی به توافق برسند. جنسیس در اولین پرونده فصل 11 خود گفت که قصد دارد دارایی های خود را در حراج بفروشد و در 19 می از ورشکستگی خارج شود.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای کریپتو
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید