شرکت های DCG بیش از 500 کارمند خود را به دلیل گسترش بیماری اخراج می کنند

شرکت های DCG بیش از 500 کارمند خود را به دلیل گسترش بیماری اخراج می کنند


صرافی ارزهای دیجیتال لونو در 25 ژانویه 330 کارمند خود را اخراج کرد و به سایر شرکت های DCG پیوست تا کارکنان خود را کاهش دهد.

از آنجایی که طولانی‌تر شدن زمستان کریپتو ناشی از سقوط FTX همچنان بر صنعت تأثیر می‌گذارد، صدها نفر شغل خود را در شرکت‌های متعلق به شرکت دیجیتال ارز دیجیتال (DCG) از دست دادند.

در بحبوحه اخراج‌های اخیر، صرافی ارز دیجیتال لونو مستقر در لندن از کاهش 35 درصدی نیروی کار خود در 25 ژانویه خبر داد و حدود 330 متخصص را در نتیجه آشفتگی در صنعت فناوری و کریپتو اخراج کرد که بر رشد و درآمد کلی شرکت تأثیر گذاشته است. اعضا.

لونو به همراه HQ Digital، یک شرکت تابعه مدیریت دارایی که از سال 2020 توسط DCG انکوبه شده و تا دسامبر 2022 دارایی های 3.5 میلیارد دلاری را مدیریت می کند، بخشی از پورتفولیوی DCG بود. طبق نمایه لینکدین، عملیات ستاد در ژانویه 2023 تعطیل شد و حداقل 26 کارمند را تحت تأثیر قرار داد. بری سیلبرت، مدیرعامل DCG در نامه‌ای به سهامداران در ژانویه گفت: «در حالی که ما هنوز به مفهوم HQ و تیم رهبری برجسته اعتقاد داریم، عقب‌نشینی فعلی برای پایداری کوتاه‌مدت این تجارت مفید نیست.

مربوط: مسائل حقوقی Gemini و Genesis صنعت را بیشتر متزلزل خواهد کرد

شکست فعلی، که توسط Silbert ذکر شده است، بر کارکنان DCG نیز تأثیر گذاشته است. این شرکت در اوایل سال جاری نزدیک به 13 درصد کوچک شد و 66 نفر را اخراج کرد. این شرکت رمزنگاری اعلام کرد که می‌خواهد منابع مالی خود را دوباره پر کند و چندین مدیر ارشد را به عنوان بخشی از فرآیند بازسازی خود ارتقا دهد.

115 شغل دیگر توسط زیرمجموعه های جنسیس DCG متوقف شد. در 5 ژانویه، Genesis Global Trading اعلام کرد که قصد دارد 30 درصد از تیم یا 63 کارمند خود را در ماه آگوست اخراج کند، کمتر از شش ماه پس از اعلام برنامه‌هایش برای اخراج 20 درصد از کارکنان خود یا 52 نفر.

در مواجهه با مشکلات نقدینگی پس از فروپاشی FTX، موسسات اعتباری جنسیس – Genesis Global Holdco، Genesis Global Capital، و Genesis Asia Pacific، که مجموعاً به عنوان Genesis Capital شناخته می‌شوند – در ژانویه برای حمایت از ورشکستگی اقدام کردند. واحدهای معاملاتی جنسیس گلوبال تریدینگ و جنسیس نقطه ای و مشتقات به فعالیت خود ادامه می دهند.

پورتفولیوی DCG همچنین شامل مدیر دارایی ارزهای دیجیتال Grayscale، پلتفرم معاملاتی Tradeblock، شرکت تامین مالی و مشاوره Foundry و استارتاپ رسانه ای Coindesk است که ظاهراً در حال بررسی فروش برای تقویت ترازنامه DCG است.

بحران نقدینگی در گروه ارز دیجیتال نگرانی‌ها را در مورد ورشکستگی قریب‌الوقوع شرکت‌های رمزنگاری و اثرات مسری آن بر امور مالی سنتی افزایش داده است. در حالی که صنعت در نوامبر 2021 بازار صعودی را تجربه می کرد، ارزش DCG با فروش سهام آن به SoftBank، CapitalG آلفابت و Ribbit Capital از 10 میلیارد دلار فراتر رفت. یک سال بعد، به دلیل مشکلات نقدینگی، این شرکت در تلاش بود تا 500 دلار برای تامین مالی پرتفوی خود جمع آوری کند.

سیلبرت به سهامداران DCG گفت: «ما در چند ماه گذشته به شدت هزینه‌ها را در واکنش به وضعیت فعلی بازار کاهش داده‌ایم، از جمله کاهش هزینه‌های عملیاتی و، متأسفانه، کاهش نیروی کار DCG».


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉